Lakier do paznokci, który zmienia kolor pod wpływem temperatury

Lakier zmieniający kolorKobieta zmienną jest… Czy i Tobie wybór koloru lakieru do paznokci potrafi skutecznie spędzać sen z powiek? Czy i Ty potrafisz nawet kilkukrotnie zmieniać swoją decyzję do ostatnich chwil przed jego nałożeniem na płytki? Mamy coś dla Ciebie! Wybierz lakier termiczny, a Twoje paznokcie będą zmieniać swój kolor wraz z temperaturą. Koniec z nudą!

Lakier termiczny - co powoduje, że dzieje się "magia"?

Jak już wspomnieliśmy, lakiery termiczne zmieniają swój kolor pod wpływem temperatury. Jaki jest dokładnie ich mechanizm działania? Wartością graniczną jest w tym przypadku 30 stopni Celsjusza. Jeżeli jest cieplej - przybierają jaśniejszą barwę, natomiast przy wartościach niższych - ciemnieją. Sama zmiana koloru odbywa się niemal błyskawicznie - można to zaobserwować chociażby po zanurzeniu dłoni w zimnej wodzie, po przyjściu do domu w upalny dzień. Co istotne - warto wspomnieć, że w zależności od koloru płytki, lakier może wyglądać nieco inaczej u każdej osoby. Jedno jest jednak pewne - hybrydowy lakier termiczny działa i niezmiennie wywołuje "efekt wow"!

Proces nakładania hybrydowego lakieru termicznego

Jak przebiega proces nakładania hybrydowego lakieru termicznego? Czy różni się on od aplikacji produktu "klasycznego"? Opiszemy teraz, krok po kroku, każdy etap wykonania tej spektakularnej stylizacji.

Przygotowanie płytki

Zdajemy sobie sprawę, że może być to nudne, ale będziemy to powtarzać - odpowiednie przygotowanie płytki jest kluczowe, jeśli zależy Ci na trwałej stylizacji paznokci. Po dezynfekcji dłoni pamiętaj, żeby dobrze ukształtować płytki oraz zmiękczyć skórki przy pomocy dedykowanych do tego produktów (chociażby oliwki). Następnie odsuń lub usuń skórki i dokładnie zmatuj płytkę blokiem polerskim. Po aplikacji cleanera, służącego odtłuszczeniu płytki i (opcjonalnie) primera, możesz przejść do malowania paznokci.

Malowanie paznokci

Proces malowania paznokci rozpocznij od nałożenia ultracienkiej warstwy bazy. Po dokładnym jej rozprowadzeniu, utwardź produkt w lampie UV/LED. Co istotne - nigdy nie przemywaj lepkiej warstwy, która pozostanie na płytkach. Kolejnym krokiem stylizacji jest aplikacja pierwszej, również bardzo cienkiej, warstwy termicznego lakieru hybrydowego. Czas utwardzenia specyfiku zależy w głównej mierze od jego koloru - im jest on ciemniejszy, tym dłużej powinnaś zostawić dłonie w lampie. W celu uzyskania bardziej intensywnego koloru warto nałożyć drugą warstwę produktu, pamiętając o jej utwardzeniu.

Utrwalenie stylizacji

Jeśli zależy Ci na tym, żeby Twój kolor pięknie się mienił, możesz (ale nie musisz) nałożyć również top coat, który utwardza się w lampie. Ostatnim krokiem stylizacji paznokci hybrydowym lakierem termicznym jest ponowne przemycie płytek cleanerem. Mimo że cały proces nie wydaje się być prosty, uwierz - każdy jest w stanie dojść w nim do perfekcji!

Jak usunąć hybrydowy lakier termiczny?

Usunięcie hybrydowego lakieru termicznego jest bardzo szybkie i proste. Wystarczy zamoczyć płatek kosmetyczny acetonem, nałożyć go na paznokcie i owinąć folią aluminiową. Po około 10 minutach należy zdjąć folię wraz z płatkami kosmetycznymi z palców. Lakier termiczny powinien być w całości (lub zdecydowanej większości) poza płytką. Jeśli nie uda Ci się usunąć wszystkiego, zastosuj patyczek lub kopytko. Pamiętaj, żeby postępować delikatnie i nie uszkodzić płytek.

Czy lakiery termiczne są obecnie w modzie?

Hybrydowe lakiery termiczne - dzięki swojej szerokiej gamie kolorystycznej - są zawsze w modzie. To tylko od Ciebie zależy, jaki efekt uzyskasz. Możesz zdecydować się na preparat, którego kolory są bardzo do siebie zbliżone. Jeżeli masz jednak ochotę na odrobinę szaleństwa w stylizacji, wybierz lakier termiczny o mocno kontrastowych barwach, np. czarnej i białej. W nadchodzącym sezonie w trendzie będą zarówno kolory delikatne, np. beże, jak i zdecydowane, "z pazurem" - chociażby czerwienie. Przy wybieraniu lakieru do stylizacji paznokci pamiętaj o jednej z najważniejszych zasad...

Najlepszy manicure to taki, w którym jest Ci po prostu dobrze!

Twoja stylizacja paznokci powinna odzwierciedlać Twoją osobowość, charakter czy aktualny nastrój. Wtedy będziesz się w niej czuła najlepiej, najbardziej naturalnie. Moda - modą, ale nie należy za nią "ślepo" podążać. Czasami lepiej wybrać nieco bardziej "zachowawczy" manicure, w którym czujesz się po prostu dobrze niż być ofiarą trendów, zmieniających się z prędkością błyskawicy. Hybrydowe lakiery termiczne to produkty, wśród których każda kobieta znajdzie coś dla siebie i to ich największa zaleta. Są przy tym trwałe, relatywnie proste w aplikacji i wyglądają efektownie. Czy potrzeba czegoś więcej…?

Autor: www.allepaznokcie.pl.

Komentarze