Krzesła barowe - jak wybrać najlepsze do swojej kuchni? Sprawdź kilka wskazówek!

Krzesła barowe w kuchniHokery, inaczej nazywane krzesłami barowymi, to świetny element każdej kuchni, w której pojawiła się wyspa kuchenna. Są one bowiem idealnym podwyższeniem do tego typu blatów, sprawdzając się nie tylko pod względem praktycznym, ale i ozdobnym. Zastanawiasz się, jak wybrać najodpowiedniejsze do swojej kuchni? Jest kilka aspektów, na które musisz koniecznie zwrócić uwagę. Sprawdź nasze poniższe wskazówki i postaw na zakup odpowiednich modeli!

Stołki barowe o odpowiedniej wysokości

Pierwszym z podstawowych czynników, jaki musisz wziąć pod uwagę przy wyborze hokerów, jest ich wysokość. W sprzedaży bowiem dostępne są one w różnych wymiarach, aby móc z łatwością dopasować je do wymiarów kuchni. Jak wybrać najodpowiedniejszy? Krzesła barowe powinny być o ok. 20-30 cm niższe niż blat, przy którym będą stały. Ta różnica zapewni swobodę siedzenia, bez obijania kolan o blat czy konieczności pochylania się nad nim.

Materiał wykonania krzesła barowego a jego design

Spore znaczenie przy wyborze hokerów ma materiał, z jakiego zostały one wykonane. Będzie on odpowiadał nie tylko za odpowiednią wytrzymałość krzesła, ale w dużej mierze także za jego estetykę. Krzesło i stelaż bardzo często są wykonane z różnych materiałów. Nóżki tworzone są z drewna, metalu, tworzyw sztucznych czy stali, natomiast siedziska z różnych tkanin, tworzyw sztucznych, rattanu bądź nawet drutu. Każdy z nich zapewni odpowiednią trwałość mebla, lecz nie każdy sprawdzi się w Twojej przestrzeni.

Planujesz klasyczną aranżację kuchni, z wieloma elementami z drewna? W takim razie postaw na modele krzeseł barowych z drewnianymi nóżkami. A może stawiasz na minimalistyczną kuchnię? Sprawdzi się w niej każdy model o konstrukcji na cienkich nóżkach ze stali. Warto go dobrać także pod kątem kolorystycznym. Hoker granatowy, brązowy, zielony czy może musztardowy? Wybór jest duży, dlatego warto go uzależnić od własny oczekiwań i preferencji.

Dużą rolę ogrywają także kształty nóżek hokerów. Ich design może być przeróżny, od klasycznego, po bardzo fantazyjny. Cenisz tradycyjne rozwiązania? Krzesła barowe na czterech nóżkach sprawdzą się w Twojej kuchni. A może szukasz hokerów, które zaciekawią każdego przybyłego gościa? Tu z pomocą przyjdą modele np. na trzech nóżkach, o bardzo nietypowych kształtach, z różnorodnymi zagięciami. Postaw na fantazyjny model, a z pewnością osiągniesz zamierzony efekt.

Krzesła barowe

Krzesła hokery z oparciem czy bez?

Hokery barowe oferowane przez sklepy meblowe przybierają różne formy. Ważnym aspektem przy ich wyborze jest fakt, czy posiadają oparcie, czy nie. Od tego będzie zależał w dużej mierze ich wygląd, ale i praktyczność. Stołek barowy z oparciem będzie lepszym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na wygodnym siedzisku z podparciem kręgosłupa. Sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy lubisz spędzać czas na celebracji posiłków.

Wysokie krzesła do wyspy bez oparcia nie będą odpowiednie dla Twoich pleców na dłuższą metę, ale stanowią świetny wybór na krótkie posiłki. Zajmują też mniej miejsca i pozwalają na całkowite wsunięcie pod blat, co sprawdza się, jeśli cenisz każdy centymetr wolnej przestrzeni.

Weź pod uwagę powyższe aspekty, a wybrane krzesła barowe sprawdzą się w Twojej kuchni. Nie zapomnij tylko o kupnie właściwej ich ilości - zarówno pod kątem przyszłych użytkowników, jak i miejsca, jakim dysponujesz. Powodzenia w wyborze!

Komentarze