Kosmetyki organiczne a naturalne

Kosmetyki organiczneZwrot ku naturze to jeden z silniejszych trendów w modzie, jedzeniu czy właśnie w branży kosmetycznej. Wraz ze wzrostem świadomości konsumentów rośnie popyt na produkty wysokiej jakości, które nie tylko są skuteczne, ale również pozwalają nam ograniczyć ilość nanoszonych na skórę syntetyków.

Choć kosmetyki naturalne i organiczne wydają się być ze sobą na równi, jest różnica pomiędzy tymi dwoma typami. Czym charakteryzują się te specyfiki?

Kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne to takie, które w swoim składzie posiadają minimum 95% składników pochodzenia naturalnego. To oznacza, że kosmetyki naturalne mogą zawierać minimalne ilości syntetyków (najczęściej konserwantów, które zapewniają długą trwałość tych preparatów). Konserwanty stosowane w tego typu specyfikach muszą jednak posiadać zatwierdzenia naturalności.

Kosmetyki naturalne stanowią świetny kompromis, pomiędzy preparatami w pełni organicznymi, a syntetycznymi. Takie kremy czy oleje zawierają bardzo wiele korzystnych składników aktywnych pochodzenia naturalnego, przez co dostarczają naszej skórze wyjątkowej, skutecznej pielęgnacji. Cenione są przez konsumentów nie tylko za swoje działanie, ale również za fakt, że ich produkcja jest mniej szkodliwa dla środowiska naturalnego. W ofercie kosmetyków naturalnych znajdziemy kremy nawilżające, balsamy, szampony, odżywki do włosów, olejki i sera, a także mydła czy maski do twarzy.

Kosmetyki organiczne

Z kolei organiczne kosmetyki w swoich składach nie zawierają substancji syntetycznych. Wszystkie składniki tych preparatów muszą być pochodzenia naturalnego, a dodatkowo muszą spełniać restrykcyjne normy, by można było ich użyć w kosmetykach organicznych. Z tego właśnie względu, kosmetyki organiczne mogą cechować się największą skutecznością wśród specyfików, które znajdziemy na półkach sklepowych.

Nie oznacza to jednak, że kosmetyki organiczne pozbawione są wad. W tego typu kosmetykach konserwantami są często olejki eteryczne, a te mogą być drażniące dla bardziej wrażliwych typów cery.

Zalety kosmetyków naturalnych i organicznych

Jak już wspomnieliśmy, kosmetyki ze składami naturalnymi potrafią być bardzo skuteczne, odżywiając skórę, dodając jej blasku i nie obciążając jej. Składniki pochodzenia naturalnego, a także ich późniejsze przetwarzanie nie obciąża środowiska naturalnego w taki sposób, jak produkcja preparatów syntetycznych, co również jest dużym faktorem, przy wyborze konkretnych kosmetyków. Kosmetyki naturalne czerpią garściami z tego, co oferuje nam natura i dzięki temu nasza skóra może cieszyć się najlepszą pielęgnacją pod słońcem!

Komentarze