Kobieca higiena intymna, o tym pamiętaj

Kobieca higiena intymnaBorykasz się z powracającymi problemami zapalenia dróg moczowych? A może co jakiś czas dokucza Ci bolesne podrażnienie, czy swędzenie dróg rodnych? Wiele zależy od indywidualnych predyspozycji i uwarunkowań genetycznych, ale także od źle dobranych kosmetyków do higieny intymnej, czy też codziennym przyzwyczajeniom. Dlatego w trosce o swoje zdrowie zadbaj o to, by Twoje drogi moczowe, otrzymały odpowiednią opiekę.

Każda kobieta, niezależnie od wieku i specyfikacji życia powinna i jest zobowiązana do dbania o swoje drogi moczowe. Konsekwencją złych działań, jak również niedostosowania się do konkretnych wymagań będą bowiem nie tylko bóle w tych okolicach, ale również nieprzyjemne swędzenie, podrażnienia i ciągłe kuracje antybiotykami.

A czy Ty wiesz, jak dbać o swoje zdrowie intymne? A może brakuje Ci wiedzy w tym temacie, a chciałabyś wyeliminować konkretne błędy? Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na przynajmniej jedno z tych pytań to koniecznie przeczytaj ten artykuł, a rozwiążesz większość swoich problemów.

Odpowiednia bielizna i ubrania - co nosić, by dbać o zdrowie intymne?

Podstawą dobrze dobranej bielizny będzie nie tylko wykonanie jej z naturalnych materiałów, ale przede wszystkim takich, które zapewnią wentylację i przewiewność. Tylko bielizna bawełniana sprawdzi się w tej roli, ale co ważne, nie tylko sam materiał ma znaczenie. Unikać powinnyśmy bowiem także ubrań i bielizny mocno dopasowanej, która podrażnia skórę i powoduje zaczerwienienia.

Nie oznacza to całkowitej rezygnacji z legginsów czy getrów. Po prostu noś je tylko wówczas, gdy będzie taka konieczność, np. podczas sportu, czy wieczornych spacerów.

Istotne w kwestii odpowiednich ubrań będzie także ich właściwe pranie odzieży. Nie stosuj do zapierania środków, których działanie określa się, jako silne i drażniące. Wręcz przeciwnie. Jeśli masz pewność, że Twoja skóra jest delikatna i bardzo wrażliwa na takie detergenty dobierz do prania płyny dla dzieci. Tylko takie środki sprawdzą się tak dobrze, jak żadne inne.

Utrzymaj prawidłowe pH z kosmetykami

Wiele kobiet nie docenia roli i tego, jak działają środki do higieny intymnej. Tymczasem, podmywanie się wyłącznie mydłem lub standardowym żelem wcale nie jest wskazane. Jest to związane przede wszystkim z tym, że pielęgnacja z użyciem niewłaściwych produktów może uszkodzić naturalną florę bakteryjną kobiety.

Lepszym wyjściem z tej sytuacji będzie zastosowanie preparatów na infekcje intymne lub specjalnych żeli. Dobrze zadziałają płyny dla alergików, które zregenerują podrażnioną skórę.

Pamiętaj, że najważniejsze znaczenie dla Twojego zdrowia ma ciągła obserwacja i szybkie działanie, gdy zauważysz niepokojące zmiany. W razie jakichkolwiek wątpliwości zgłoś się z problemem do lekarza, który na pewno dopasuje właściwą kurację i ułatwi codzienne funkcjonowanie. Nie lekceważ stanu swoich narządów płciowych, ponieważ to niedbałość o ich zdrowie może być konsekwencją późniejszych zmian nowotworowych.

Już wiesz, jak dbać o swoje zdrowie intymne? Zacznij działać już dzisiaj, by jak najwcześniej wyeliminować konkretny i nieprzyjemny problem!

Komentarze