Kanapy welurowe nie tylko do wnętrz w stylu glamour!

Kanapa welurowaUrządzanie mieszkania jest niezwykle satysfakcjonującym momentem wprowadzania się do nowego lokum. Niezależnie czy jest to kawalerka w bloku, apartamentowcu czy domek jednorodzinny rodzi zawsze tyle samo emocji zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Z jednej strony jest ekscytacja związana z tworzeniem domu, z drugiej strony niepewność, jaki będzie efekt końcowy wprowadzonego wystroju. Niektórzy wybierają do wymarzonego wystroju rustykalne meble i klasyczne dodatki, a inni preferują wyszukany styl glamour. Nie wszyscy mają identyczne gusta i wyczucie smaku. To sprawia, że nawet wybór tego samego mebla nie sprawi, że wystrój dwóch domów pozostanie taki sam.

Salon - centrum życia domowego

Dla wielu ludzi życie kręci się wokół kuchni. Jednak to w salonie spędza się najbardziej efektywny i relaksujący czas z rodziną. Nawet, jeśli relaks to oglądanie telewizji na wygodnej kanapie to lepiej się spędza ten czas w przytulnym miejscu i z funkcjonalnym umeblowaniem. W salonie spędza się popołudnia, niedzielne spotkania rodzinne również często mają właśnie tam miejsce. Dlatego to wystrój i umeblowanie tego domowego pomieszczenia powinny być najbardziej reprezentacyjne. Niezależnie od wybranego stylu, czy będzie to retro, prosta klasyka czy ociekający ozdobami styl glamour warto zwrócić uwagę na wartość użytkową najważniejszego mebla, jakim jest kanapa. Wygoda siedzenia na niej, będzie głównym czynnikiem powodującym spędzanie czasu właśnie w tym miejscu. Przy zakupie rzeczonego mebla warto, zatem zwrócić uwagę na jego wysokość, miękkości i głębokość siedziska. Ludzie różnią się wzrostem - dlatego sofa powinna być dopasowana przede wszystkim do tego, jak wysocy są domownicy. Inny mebel będzie wygodny dla osoby niskiej, a inny dla kogoś o dużym wzroście. Należy pamiętać, że to właśnie domownicy, a nie goście spędzą na kanapie największą liczbę czasu. Jeśli lubi się spędzać czas na leżąco także miękkość i głębokość kanapy ma znaczenie. Oczywiście również ważne jest wykończenie i materiał obicie. Z dużym zainteresowaniem kupowane są kanapy welurowe, ale i tradycyjne obicia są nabywane.

Wybór obicia na kanapy welurowe

Wygląd kanapy jest bardzo ważny z punku widzenia wystroju. Ale to wykończenie obicia jest istotne z punktu widzenia komfortu użytkowania. Welurowe obicie jest nie tylko przyjemne w dotyku, ale i ma inne zalety - należące do właściwości tego materiału. Po pierwsze, welur doskonale dostosowuje się do temperatury - w lecie jest przyjemnie chłodny, jednak nie klei się do ciała tak jak skóra. Z drugiej strony w okresie zimowym jest ciepły i przytulny. Te właściwości sprawiają, że kanapa welurowa jest bardzo atrakcyjnym i funkcjonalnym meblem. Co równie ważne, obicie tego typu jest dużo łatwiejsze w czyszczeniu w porównaniu do klasycznej tkaniny. W przypadku posiadania dzieci jest to duża zaleta. Inną jest również łatwość usuwania sierści - to z kolei jest przydatne, gdy posiada się w domu zwierzęta futerkowe. Podsumowując, kanapy wykonane z weluru mają wiele zalet, jednak nadal uważane są za nieco ekscentryczne. Szczególnie, jeśli wybrany deseń lub faktura obicia odbiega od standardowo wybieranych kolorów. Na szczęście aktualnie każdy mebel można wykonać w wybranym kolorze - czasem nie jest to nawet związane z dodatkową opłatą. Dlatego właśnie przy zakupie kanapy czy sofy do salonu warto rozpatrzeć także opcję, że będzie ona obita tym właśnie materiałem.

Z jakimi stylami sprawdzi się kanapa welurowa, i czy to tylko glamour?

Gdy chodzi o dobór welurowej kanapy, największym problemem są trend, które jakiś czas temu dopasowywały tego typu sofy jedynie do strojnego, błyszczącego stylu glamour. Aktualnie postrzeganie tego funkcjonalnego mebla zupełnie się zmieniło. Przy odpowiednim fasonie, dodatkach i kolorach kanapy welurowe są elementem w każdym rodzaju wystroju. Oczywiście wszystko musi być dopasowywane kolorystycznie i pod względem faktury materiału - ale jednak mebel ten stał się uniwersalny - wręcz stał się symbolem dobrego smaku. Nie dziwi, zatem, że kanapy welurowe ceny mają bardzo zróżnicowane. Nie zależy to jedynie, od jakości wykonania, ale też od trudności dopasowania weluru do konkretnego modelu kanapy. W zależności od grubości, materiał ten staje się mniej plastyczny, a co za tym idzie trudniej wykonać z jego pomocą skomplikowane wzorce. Zazwyczaj jednak, kanapa welurowa jest bardzo uniwersalnym i prostym meblem. Dzięki czemu łatwo odnajdywana jest, jako element zmiennego wystroju. Wystarczy zmienić kilka dodatków, aby z wyszukanego stylu mebel przeistoczył się w prostą, wygodną, codzienną kanapę, na której przesiaduje się z lampką wina i ogląda serial pod kocem. Dlatego też, projektanci wnętrz, coraz częściej sięgają w swoich aranżacjach właśnie po tego typu meble. Prostota i uniwersalizm powoduje, że welurowe kanapy są hitem, gdy chodzi o umeblowanie.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej!

Niezależenie od stylu, w jakim urządzony jest dom - ważnym jest nie tylko umeblowanie i jego rodzaj. O ile welurowa kanapa daje wrażenie przytulności - to dom tworzą również estetyczne i dopasowane dodatki. A również, a nawet przede wszystkim ludzie. Mieszkańcy, którzy z mebli korzystają, rozsiadają się na obitej welurem kanapie czy nawet przysypiają na niej wieczorną porą. Porzekadło, mówiące o tym, że w domu jest najlepiej nie wzięło się znikąd. Nie dziwi, zatem, że przykłada się wszelkich starań, aby meble, w tym kanapa były wygodne - często poszukiwania ideałów trwają jeszcze zanim dojdzie do zakupu czy budowy domostwa. Wszystko po to, by po pewnym czasie móc swobodnie zrelaksować się na własnej sofie. Czasem marzenia udaje spełnić się szybko, zdarza się jednak, że droga jest długa, a w między czasie koncepcje się zmieniają. Dlatego w wyborze warto kierować się nie chwilową modą, ale tym jak funkcjonalny i uniwersalny jest dany element umeblowania. Dopiero później warto dopasowywać do tego kolory i elementy dekoracyjne. Dzięki temu nawet po kilku latach salon będzie nadal ładny i dopasowany do trendów. W końcu klasyka nie wychodzi z mody.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem Jumeble, który oferuje szeroki wybór kanap - https://jumeble.pl/12-sofy-i-kanapy.

Komentarze