Jaki wybrać ręcznik na plażę?

Ręcznik na plażęCzy pytanie postawione w tytule brzmi banalnie? Być może. Odpowiedź jednak nie jest taka prosta... Poniżej analizujemy warunki, które powinien spełniać idealny ręcznik plażowy.

 

Jeśli myślisz, że wszystkie ręczniki plażowe są sobie równe, czas pomyśleć jeszcze raz. Tak jak świetny barista ma bezbłędną technikę i wrodzoną zdolność do rozpoznawania, kiedy jest dzień na podwójną porcję kawy, tak samo świetny ręcznik plażowy ma pewien zestaw cech, na które powinieneś zwrócić uwagę. W poniższym artykule przedstawimy pięć bardzo ważnych kwestii, które pomogą Ci w dokonać wyboru najodpowiedniejszego ręcznika plażowego.

Miękkość

Suszenie się zużytym, szorstkim ręcznikiem to jedno. Jednak ręczniki plażowe i basenowe często mogą służyć jako koce. Jeśli planujesz spędzić kilka godzin, relaksując się na gorącym piasku, będziesz potrzebować dobrego, miękkiego ręcznika, który zapewni Ci komfort. Jeśli szukasz komfortu, możesz rozejrzeć się za ręcznikami wykonanymi z weluru lub tkaniny wykonanej w 100% z bawełny o gęstym splocie, która zapewnia miękkość i wygodę.

Grubość

Z pewnością chcesz mieć miły, puszysty ręcznik plażowy. Lecz w tym samym czasie, zbyt gruby ręcznik może stać się niemożliwy do opanowania. Poszukaj czegoś, co jest wystarczająco grube, aby zapewnić komfort i chłonność, ale na tyle cienkie, że możesz go złożyć lub zwinąć w celu łatwego transportu.

Chłonność

Ręcznik plażowy ma za zadanie zapewnić komfort i osuszyć Cię. Jeśli jednak po wyjściu z morza osuszysz się, w mało chłonny ręcznik, a następnie będziesz chciał na nim odpocząć, to czeka Cię niemiła niespodzianka. Ręcznik bez chłonności zostawi Cię leżącego na niewygodnym, mokrym kawałku materiału.

Rozmiar

Wiele ręczników plażowych podwaja się jako koce plażowe i większość ręczników plażowych ma tendencję do bycia większymi niż ich odpowiedniki domowe. Ręczniki, które mają około 70 cm szerokości i 150 cm długości będą zazwyczaj do Ciebie pasować. Jeśli szukasz czegoś większego, wybierz ręcznik plażowy 100x180.

Cena

Ręczniki plażowe i basenowe nie powinny nadszarpnąć Twojego budżetu. Pamiętaj jednak, że wybierając tani ręcznik, on najprawdopodobniej zużyje się jeszcze przed końcem lata. Jeśli więc chcesz połączyć atrakcyjną cenę z dobrą jakością, to ręczniki plażowe z Fabryka Form będą najlepszą opcją.

Ręcznik na plażę

Komentarze