Jaki krem na zmarszczki wybrać?

Krem na zmarszczkiCzujesz, że Twoja skóra na twarzy, szyi oraz dekolcie nie jest już tak jędrna, elastyczna, jak kiedyś? To prawdopodobnie pierwsze oznaki starzenia, które warto zniwelować odpowiednim kremem. Przeczytaj nasz przewodnik o kremach przeciwzmarszczkowych! Może to już czas na wybranie swojego ulubionego produktu?

Twoja skóra straciła blask, wigor i naturalną elastyczność? Nic dziwnego. Na gorszą jakość skóry wpływ ma wiek, spożywana dieta, jakość powietrza, czy stres. Jeśli czujesz, że któryś z tych czynników może wpływać na Twój wygląd to sięgnij po odpowiedni krem. Jeśli w porę nie zadbasz o twarz, to skutki nadmiernego starzenia się będziesz odczuwała przez następne lata. Pamiętaj, że twarz to Twoja wizytówka!

Pierwsze oznaki starzenia - kiedy powinnam stosować krem przeciwzmarszczkowy?

Trudno określić jednoznacznie, od kiedy nasza skóra się starzeje. Specjaliści twierdzą, że właściwie już po ukończeniu osiemnastego roku życia, możemy rozpocząć starania o to, by jak najdłużej zachować promienisty wygląd.

Zmarszczki mimiczne będą częściej i intensywniej widoczne np. u nałogowych palaczy, u osób które marszczą czoło lub oczy. Nie ma jednak jasno określonych ram wiekowych dla wszystkich. Większość zależy bowiem także od genów oraz stylu życia. Im więcej aktywności sportowej oraz zdrowego jedzenia w naszym życiu, tym piękniejsza cera, na dłużej. Warto o tym pamiętać!

Jakie produkty na zmarszczki?

Niestety, nawet przy bardzo zdrowym stylu życia, prędzej, czy później zaczniemy odczuwać zmiany na naszej twarzy. Wówczas warto sięgnąć po krem o działaniu odmładzającym. Taki produkt chroni skórę przed przyspieszonym starzeniem:

  • zmniejsza zmarszczki mimiczne,
  • wygładza naskórek,
  • nawilża,
  • chroni przed stresem termicznym, oksydacyjnym, czy mechanicznym.

Produkty takie możesz znaleźć np. na: https://www.bandi.pl. Te profesjonalne kremy o dodatkowym działaniu złuszczającym wyrównują koloryt skóry. Mogą także zmniejszać widoczność rozszerzonych naczyń krwionośnych. Po zastosowaniu odpowiedniego kremu, skóra jest rozjaśniona, gładka, zadbana i promienista.

Jakie składniki mogą się pojawić w kremach przeciwzmarszczkowych? Najczęściej spotyka się chociażby: kwas migdałowy, kwas laktobionowy, glukonolakton, alantoinę, olej avocado, witaminę e, czy witaminę c oraz rutynę. Każdy produkt jest jednak inny, dlatego warto poszukać swojego idealnego!

Komentarze