Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowyPierścionek zaręczynowy to wyjątkowa biżuteria, powinna robić wrażenie i symbolizować trwałość uczucia. Jak wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy? Podpowiadamy!

Mężczyźni rzadko kupują pierścionki, dlatego stojąc przed wyborem pierścionka zaręczynowego często nie wiedzą, czym się kierować. A oczekiwania są przecież spore. Wiadomo, że to nie sam pierścionek przekonuje kobietę, by stanęła na ślubnym kobiercu, jednak będzie to biżuteria noszona przez nią przez całe życie - warto więc wybrać odpowiednią. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie najnowszych trendów i możliwości w internetowym katalogu salonów jubilerskich, np. W.KRUK. Pozwala to na szybkie zapoznanie się z różnymi modelami i zaoszczędzenie cennych godzin. A jak podjąć najlepszy wybór? Podążaj za naszymi wskazówkami.

Po pierwsze: kruszec

Tradycyjnie pierścionki zaręczynowe wykonywane były z żółtego złota. Wynikało to z jego trwałości oraz ceny. Dziś jednak żółte złoto - choć nadal bardzo popularne - nie jest jedyną opcją. Chodzi przecież o to, by pierścionek zaręczynowy mógł być noszony przez narzeczoną, a złoto zwykle słabo komponuje się ze srebrem. Jeśli więc Twoja ukochana nosi głównie srebrną biżuterię, złoty pierścionek może być nieco kłopotliwy. Chyba że wybierzesz białe złoto, które dużo lepiej wygląda w towarzystwie srebra niż złoto żółte. Możesz też sięgnąć po złoto różowe. Srebro jest tańszym kruszcem i rzadziej stosuje się go przy pierścionkach zaręczynowych, aczkolwiek są panie, które mimo wszystko je preferują.

Po drugie: kamień

Pierwszym wyborem, jeśli chodzi o kamień szlachetny do pierścionka zaręczynowego, jest oczywiście diament. Diamenty to bardzo twarde, trwałe kamienie - jako takie symbolizować mają trwałość uczucia. Duże, czyste, dobrze oszlifowane diamenty bywają bardzo drogie, ale te mniejsze, których używa się w większości pierścionków zaręczynowych, nie są tak kosztowne, natomiast równie pięknie lśnią i wyglądają wspaniale. Diament to także uniwersalny wybór, mało która kobieta pozostaje obojętna na urodę diamentów.

Oczywiście istnieją różnego rodzaju alternatywy dla diamentów. Może nią być na przykład niebieski szafir, który symbolizuje nieśmiertelność i czystość, a jego wielką miłośniczką była księżna Diana. Odważniejszym wyborem będzie natomiast czerwony rubin, który symbolizuje miłość i odwagę. Z kolei do amatorek zieleni świetnie pasować będzie szmaragd. Oczywiście inne kamienie też mogą zdobić pierścionek zaręczynowy, choć w ich przypadku najlepiej kierować się konkretnymi upodobaniami ukochanej. Nikt nie zabroni nam kupna pierścionka z bursztynem i dla pewnych kobiet ten wybór może być najlepszy, ale warto mieć pewność, że nasza wybranka należy do tego grona.

Po trzecie: wzór

Ten etap może być najbardziej kłopotliwy. Pierścionki mogą mieć bardziej tradycyjne lub bardziej nowoczesne wzory. Mogą być delikatne lub wyraziste, awangardowe lub vintage. Warto przede wszystkim przyjrzeć się temu, jaką biżuterię nosi nasza wybranka. Jeśli jest ona raczej delikatna, często najlepszym wyborem będzie klasyczny pierścionek w kształcie krążka z kamieniem - i to najlepiej niezbyt dużym. Jeśli śledzi nowe trendy, bardziej oryginalny wzór pewnie silniej przypadnie jej do gustu.

Ostatnim etapem jest wybór rozmiaru. Jeśli tutaj popełnimy błąd, zwykle możemy poszerzyć lub zwęzić pierścionek. Warto jednak sprawdzić, jaki rozmiar nosi nasza ukochana i zaskoczyć ją dodatkowo dobrym wyborem. Najlepiej sprawdzić to na innych pierścionkach z jej kolekcji lub zmierzyć obwód palca w trakcie snu.

Komentarze