Jak wybrać lunchbox? 13 rad

LunchboxLunchbox to sprawdzony sposób na wygodne przechowywanie i transportowanie jedzenia do pracy. Do takiego pudełka schować można zarówno kanapki, jak i zupę, sałatkę czy jogurt. Czym kierować się przy wyborze lunchboxa do pracy?


Jak wybrać idealny lunchbox?

Co warto wziąć pod uwagę przy zakupie lunchboxa? Oto kilka najważniejszych kryteriów:

  • Materiał wykonania - najlepiej, by lunchbox pojemnik wykonany był z lekkich, łatwych w utrzymaniu w czystości materiałów, takich jak silikon czy plastik. Na sklepowych półkach spotkać można się również z modelami szklanymi oraz metalowymi. Godne polecenia są także lunchboxy bambusowe.
  • Bezpieczny dla zdrowia - przed zakupem pojemnika na żywność należy upewnić się, że nie zawiera on BPA, czyli bisfenolu A, który oddziałuje na poziom hormonów w naszym organizmie i może przyczyniać się do rozwoju niektórych chorób, takich jak chociażby nowotwory. BPA znaleźć można również w butelkach PET czy aluminiowych puszkach.
  • Szczelność - aby przechowywanie żywności w lunchboxie było w pełni bezpieczne, wybierając go szczególną uwagę zwrócić należy na to, by jego pokrywa była przytwierdzona do pojemnika przy pomocy szczelnego zamknięcia, na przykład specjalnych klipsów. Dzięki temu lunch box będzie można schować do torebki czy plecaka, bez obaw o rozlanie się jego zawartości.
  • Poziomy i dodatkowe przegródki - lunchbox z przegródkami i kilkoma poziomami pozwala na przenoszenie różnego rodzaju produktów w jednym pojemniku, bez obaw o mieszanie się ich ze sobą.
  • Dodatkowe elementy - aby korzystanie z lunch boxa było jeszcze łatwiejsze, może być on wyposażony na przykład w zakręcany pojemnik na sos do sałatki, plastikowe sztućce czy wkład chłodzący.
  • Możliwość użytkowania w mikrofali - idealny lunchbox to taki, który pozwala na umieszczenie go w kuchence mikrofalowej i szybkie podgrzanie znajdującego się w nim dania. Alternatywne rozwiązanie stanowi lunchbox termiczny lub lunchbox elektryczny.

Lunchboxy pojemniki jednokomorowe, z przegródkami i dwupoziomowe

Najpopularniejszym rodzajem lunchboxów są jednokomorowe pudełka. Trudno się temu dziwić - schować można do nich bowiem zarówno kanapkę, jak i sałatkę, danie obiadowe, takie jak makaron z sosem czy kurczak z ryżem lub kawałek ciasta. Ze względu na brak dodatkowych przegródek, w takim pudełku przechowywać można tylko 1 rodzaj dania. Lunchboxy szklane czy plastikowe tego typu dostępne są w wielu różnych kształtach. Do wyboru mamy ich wersję prostokątną, kwadratową, owalną czy okrągłą. Najczęściej są one zamykane na klipsy.

Drugie z dostępnych rozwiązań to lunch boxy wyposażone z przegródki. Stanowią one idealne rozwiązanie dla osób, które chcą przenosić w nich różnego rodzaju posiłki. Przykładowo, do jednego z pudełek schować można kanapkę, do drugiego - sałatkę. Dzięki obecności przegródek, nie trzeba się tutaj obawiać o wymieszanie produktów ze sobą.

Niezwykle ciekawie prezentują się także tak zwane lunchboxy bento, które posiadać mogą 2 lub więcej poziomów spinanych ze sobą przy pomocy gumki uciskowej lub opuszczanych klipsów. Takie pudełka pozwalają na przenoszenie kilku różnych posiłków jednocześnie, na przykład owsianki oraz zupy.

Lunch box - jak dopasować go do rodzaju żywności?

Idealny lunchbox to taki, który jest dopasowany do rodzaju produktów spożywczych czy potraw, jakie mają być w nim przenoszone. - Do kanapek najlepiej sprawdzi się niewielkie, plastikowe pudełko. Sałatkę najlepiej schować do lunch boxa wyposażonego w plastikowe sztućce i zakręcany pojemnik na sos. Na zupę lub owsiankę bardzo dobrze nadawać będzie się natomiast pojemnik w kształcie dużego kubka z uchem, z zakręcaną lub zamykaną na klips pokrywką - wyjaśnia ekspert Tadar.pl.

Gdzie kupić lunchbox? Szukając wysokiej jakości produktu tego typu, warto postawić na lunchbox od Tadar. Znaleźć można tam zarówno pojedyncze, plastikowe lunchboxy, jak i praktyczne zestawy składające się z kilku pudełek.

Lunchbox to gwarancja codziennych, małych sukcesów w bezpiecznym przenoszeniu i przechowywaniu posiłków do pracy.

Źródło zdjęcia: stock.adobe.com,
Autor: svitlini.

Komentarze