Jak wybierać torebki damskie?

Torebki damskieWybór torebki damskiej to dla większości kobiet bardzo ważna sprawa. Co jednak wziąć pod uwagę? Trwałość, materiał, funkcjonalność, a może design? Odpowiedź może być tylko jedna - przy wyborze torebki damskiej warto uwzględnić wszystkie te parametry.

Postaw na funkcjonalność

Wydaje się, że punktem wyjścia do wyboru torebki powinna być przede wszystkim funkcjonalność. Pierwsze pytanie, które powinnyśmy sobie postawić, dotyczy tego, na jaką okazję potrzeba jest torebka. Zupełnie inaczej szuka się kopertówki na wesele, a inaczej shopperki, która ma sprawdzić się na co dzień w drodze na uczelnię czy do pracy. Od tego warto więc zacząć. Z funkcją torebki i jej przeznaczeniem będą się bowiem wprost wiązały oczekiwania klientki. Kiedy wiemy, kiedy i czego oczekujemy, łatwiej oceniać choćby jakość wykonania torebki. Od shopperki będziemy oczekiwać przede wszystkim trwałości, wytrzymałości na większy ciężar, odporności na różne warunki atmosferyczne. W przypadku kopertówki na wesele liczyć się będzie przede wszystkim jakość materiału, nacisk będzie jednak położony na jego wygląd, efekt, jaki daje.

Ile "żyją" torebki damskie?

Torebki damskie mogą mieć bardzo różną wytrzymałość. Są bowiem torebki bardzo delikatne, z którymi trzeba się obchodzić uważnie. Te, które towarzyszą wielkim kreacjom, sukienkom koktajlowym, są z reguły bardziej delikatne. Te do noszenia na co dzień muszą sprawdzać się w znacznie trudniejszych warunkach. Polecanym rozwiązaniem jest bardzo często skóra ekologiczna.Torebki wykonane z tego typu materiału są odporne na działanie niskiej, jak i wysokiej temperatury. Warto zwrócić uwagę, jak torebki, które chcemy nosić na co dzień, zachowują się w niskich temperaturach, czy są odporne na działanie wilgoci. Warto wybierać te torebki damskie, które uszyte są trwałych i odpornych materiałów. Wcale nie oznacza to, że muszą to być torebki wyjątkowo drogie.

Dopasuj do stylizacji

Nie da się ukryć, że bardzo ważnym elementem, determinującym wybór torebki, jest jej dopasowanie do stylizacji lub rodzaju zestawień ubrań, po jakie chętnie sięgamy. Tutaj znowu okazja ma bardzo duże znaczenie. W przypadku kreacji na ważne wyjście zastanawiamy się nad dopasowaniem torebki do jednej konkretnej stylizacji. Jeśli chodzi o torebki casualowe, sprawa przedstawia się zupełnie inaczej. Przede wszystkim bierzemy pod uwagę formy, kolory, rodzaje stylizacji, które najczęściej wybieramy z szafy. Oczywiście zestawienie torebki z konkretnym ubraniem to bardzo indywidualna sprawa, natomiast warto pamiętać, że torebki już od dawna nie muszą być w tym samym kolorze, co płaszcz, buty czy inne dodatki. Dzisiaj coraz częściej bawimy się konstrastem, nieoczywistymi połaczeniami, zestawieniami, które naprawdę potrafią zaskakiwać, ale i dodawać stylizacjom bardzo ciekawego charakteru. Dzisiaj wybór torebek jest naprawdę szeroki, warto z tych możliwości skorzystać.

Komentarze