Jak uatrakcyjnić dzieciom zabawę w ogrodzie?

Zabawa w ogrodzieWakacje to ulubiony czas dzieci. Dla rodziców jest to jednak okres, w którym należy poświęcić swoim pociechom więcej uwagi. Czas, w którym do tej pory odbywały się zajęcia w szkole lub przedszkolu trzeba jakoś zagospodarować. Warto korzystać z każdego ciepłego dnia i zachęcać dzieci do przebywania w ogrodzie. Ruch na świeżym powietrzu ma niesamowity wpływ na rozwój każdego dziecka. Jednak, aby zabawa nie była nudna, poleca się zakup do ogrodu różnego rodzaju akcesoriów, które na pewno przydadzą się również podczas następnych wakacji i w weekendy.

Zabawa w piasku

Tradycyjnym miejscem zabawy dla dzieci jest piaskownica. Ta namiastka plaży jest uwielbiania przez dzieci w różnym wieku. Zabawę w piaskownicy można rozpocząć już w momencie gdy dziecko zaczyna samo stabilnie siedzieć. W sprzedaży jest wiele rodzajów piaskownic. Mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub drewna. Fajnym rozwiązaniem są piaskownice, które posiadają w swojej konstrukcji opcję zamykania na noc. Dzięki temu chronimy piasek przed ewentualnym deszczem lub odwiedzinami kota.

Zabawę w piaskownicy wspomagają przeróżne akcesoria. Do najpopularniejszych należą: wiaderka, grabki, łopatki, foremki, konewki, betoniarki, wózki, taczki, młyny. Tego rodzaju zabawki można nabyć oddzielnie lub w atrakcyjnych zestawach.

Zabawa poprzez ruch

Większość dorosłych marzy o tym, aby mieć tyle energii co dzieci. Jednak jedyne co możemy zrobić, to pozwolić młodym się bezpiecznie wyszaleć. Sprawdzonym rozwiązaniem w tej kwestii jest zakup trampoliny ogrodowej. W sklepach znaleźć można trampoliny o różnej wielkości i konstrukcji.

Godnymi uwagi są także zabawki, którymi sami bawiliśmy się w dzieciństwie. Przypomnijmy sobie ile czasu spędzaliśmy na skakaniu na skakance, w gumę lub kręciliśmy hula hop. Te drobne gadżety możemy kupić za niewielkie pieniądze. Nie bardziej kosztowny będzie również zakup piłki, którą możemy wykorzystać do wielu zabaw z dzieckiem.

Zabawa w wodzie

W gorące dni pragniemy chociaż na chwilę zanurzyć się w wodzie. Niewiele z nas ma jednak bezpośredni dostęp do morza, jeziora lub stawu. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się baseny. Wybór basenów jest naprawdę imponujący. W grę wchodzi zakup basenu dedykowanego dla dzieci lub zbiornika, w którym zmieszczą się również dorośli.

Dzieciom z całą pewnością spodobają się baseny z dodatkowym wyposażeniem. Może nim być na przykład dmuchana zjeżdżalnia, fontanna wodna pod wąż ogrodowy, daszek. Tego rodzaju basen dla dzieci nie potrzebuje zbyt dużej ilości wody, dzięki czemu można ją częściej wymieniać.

Ogrodowe budowle dla dzieci i meble dla rodziców

Wspaniałym miejscem do zabaw są także ogrodowe budowle. Na rynku pojawiają się coraz ciekawsze i tańsze propozycje domków dla dzieci. Całkiem spory wybór takich produktów posiada sklep eDomator.pl. Dla mniejszych dzieci poleca się domki plastikowe firmy KETER stawiane na ziemi lub na podłodze tarasu. Dziecko ma okazję do bezpiecznej zabawy z nasyconych przyjemnymi barwami wnętrzach. Dzieciom na pewno przypadnie do gustu także składany domek ze zjeżdżalnią.

Takie zabawki ogrodowe dla dzieci to gwarancja odpoczynku i chwili wytchnienia dla rodziców. Sklep eDomator.pl proponuje także meble ogrodowe, w tym komfortowe fotele, sofy i narożniki z poduszkami, na których wraz z dzieckiem można zjeść posiłek, poprzytulać się lub poczytać książkę: https://www.edomator.pl/pol_m_Meble-ogrodowe-220.html.

Fot. materiały prasowe.

Komentarze