Jak stworzyć skandynawskie wnętrze?

Skandynawskie wnętrzeSkandynawski design nieustannie zyskuje na popularności. Znane ze swojej prostoty, funkcjonalności i piękna skandynawskie domy są oparte na stylu, który wyróżnia minimalizm, nieskazitelny kunszt i dyskretna elegancja. Istotne jest również połączenie światła oraz wykorzystanie barw ziemi, a także naturalnych materiałów.

Wspólnie z marką Gala Collezione przygotowaliśmy przewodnik, który pozwoli Ci stworzyć skandynawski styl we własnym domu.

Nowoczesne meble

Skandynawskie wnętrza charakteryzuje również dobór wysokiej jakości luksusowych mebli tapicerowanych, które również wpływają na klimat i styl. W ofercie producenta luksusowych mebli tapicerowanych Gala Collezione znajdziesz eleganckie i stylowe sofy, które będą dopełnieniem stylu skandynawskiego. Doskonale sprawdzi się sofa Monday, sofa Voss oraz sofa Forli. Każdy z tych mebli łączy w sobie funkcjonalność, nowoczesność i minimalizm. A wysokie drewniane nóżki są niewątpliwymi zaletami tych luksusowych mebli tapicerowanych, które łączą w sobie styl skandynawski.

Skandynawski design kładzie nacisk na czyste, proste linie, minimalizm oraz funkcjonalność bez poświęcania piękna. Pierwszy raz zyskał na znaczeniu w latach 50. XX wieku, czyli mniej więcej w tym danym momencie, kiedy w Europie i Ameryce pojawił się styl nowoczesny. Wyróżnikiem, który sprawia, że jest tak bardzo estetyczny, jest brak bałaganu. Skandynawskie domy pozbawione są zbędnych, zagracających przestrzeń bibelotów; zamiast tego wszystko ma swoje miejsce.

Skandynawowie cenią również bliskość środowiska naturalnego i spędzanie czasu na świeżym powietrzu, co znajduje odzwierciedlenie w tym stylu. W krajach skandynawskich większość pomieszczeń w całym domu posiada jasne podłogi z naturalnego drewna, oczywiście poza łazienkami, gdzie znajdują się płytki. Absolutnie niezbędne są również żywe rośliny doniczkowe. Ale to nie koniec, bo stworzenie przytulnego wnętrza, to również połączenie ciepłych tekstur, takich jak grube dzianinowe koce i poduszki czy sztuczne futra.

Jeśli chodzi o kolory, to prym wiodą tutaj jasne i neutralne barwy, połączenie bieli, brązu i czerni. Nie oznacza to jednak, że domy urządzone w tym stylu są całkowicie pozbawione koloru. Zazwyczaj są monochromatyczne i zaakcentowane za pomocą barw. Najczęściej stosowanymi barwami w projektach wnętrz skandynawskich są szaro-niebieski, khaki, ciepłe odcienie brązu czy beżowy.

Dlaczego styl skandynawski we wnętrzach jest tak bardzo popularny?

W dużej mierze wpływa na to specyficzny styl projektowania. Jasne barwy, naturalne materiały i uporządkowana przestrzeń wywołują poczucie spokoju, którego tak bardzo wielu ludziom brakuje w dzisiejszym zabieganym świecie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla nich jest opuszczenie stresującego miejsca pracy i powrót do przytulnego i komfortowego domu pozbawionego bałaganu i zbędnych bibelotów. W tym minimalistycznym designie dużą uwagę należy poświęcić oświetleniu.

Skandynawski design łączy w sobie również styl życia Lagom, który kładzie nacisk na filozofię hygge poprzez tworzenie przytulnych przestrzeni. Tworząc równowagę pomiędzy komfortem, funkcjonalnością i nowoczesnością skandynawski styl łączy w sobie stonowane kolory, naturalne oświetlenie, nowoczesne meble, minimalizm, drewniane akcenty, zieleń oraz prostotę.

Komentarze