Jak spędzić udany weekend z rodziną i psem?

Rodzinny spacer z psemŻeby spędzić udany rodzinny weekend w towarzystwie psa, trzeba dobrze przemyśleć miejsce podróży i wybierać tylko te, w którym pupil będzie mile widziany. Niezwykle ważne jest również skompletowanie "wyjazdowej wyprawki". Na pewno nie może w niej zabraknąć obroży i smyczy.


Weekend z psem - konieczna obroża

Lista rzeczy, jakie trzeba zabrać na weekend z psem, jest dość długa. Jedną z ważniejszych pozycji jest obroża. Wybór odpowiedniej nie będzie problemem, jeśli przejrzysz ofertę znajdującą się na https://fera.pl/obrozedlapsa. Obroża powinna być dostosowana do rodzaju aktywności jaką planujemy podejmować z pupilem i jego wielkości. Oprócz obroży niezbędnej do podpięcia smyczy należy wyposażyć się także w taką, która ochroni psiaka przed kleszczami. Większość z nich zabezpieczy czworonoga równocześnie przed pchłami. Na wyjeździe (choć nie tylko) warto postawić na obrożę z lokalizatorem. Zamontowany do niej czujnik GPS znacznie ułatwi znalezienie pupila na wypadek zgubienia się.

Weekend z psem - czy to dobry pomysł?

Nadszedł długo oczekiwany wolny weekend. Warto spędzić go w atrakcyjny sposób. Dobrym pomysłem jest wycieczka. Tylko co zrobić z psem? Najlepiej zabrać go ze sobą. To doskonała okazja do przełamania codziennej rutyny i sposób na zbudowanie jeszcze silniejszej więzi z pupilem. Coraz więcej hoteli i pensjonatów pozwala na nocowanie ze zwierzętami. To niezwykłe udogodnienie dla tych właścicieli czworonogów, którzy chcą podróżować razem z nimi. W sieci znaleźć można nawet specjalne rankingi miejsc w Polsce przyjaznych psom.

Weekend z psem - dokąd się udać?

Dokąd można wyjechać na rodzinny weekend z psem? Dobrym pomysłem jest odpoczynek na szlaku. Psy uwielbiają długie wędrówki. Ich właścicielom także z pewnością przypadną do gustu spacery po malowniczych wzgórzach. Zanim jednak wybierzemy się w podróż, upewnijmy się czy na danym szlaku nie ma zakazu wprowadzania psów. Można się z tym spotkać w niektórych parkach narodowych, krajobrazowych, rezerwatach przyrody itp. Weekend z psem nad wodą jest także możliwy. Psy to znakomici pływacy. Można z nimi także uprawiać niektóre sporty wodne. Nowością jest Stand Up Paddle z psem, czyli pływanie na specjalnej desce. Najprościej przedstawić to jako połączenie deski longboardowej z kajakiem. Są dwa rodzaje desek - dmuchane i twarde. Te pierwsze okażą się lepsze dla początkujących. W przypadku pływania z psem warto zdecydować się na deskę w wersji rodzinnej, która jest szersza, dłuższa, o możliwym większym obciążeniu w porównaniu z deską jednoosobową. To istotnie wpłynie na bezpieczeństwo i komfort wspólnego pływania. Z psiakiem można też udać się na zwiedzanie pięknych miast, jeśli tylko dobrze czuje się na ruchliwych ulicach. Bez względu na to, gdzie się wybierzemy, trzeba pamiętać, aby sprzątać po swoim psie i nigdy nie spuszczać go ze smyczy.

Weekend z psem - jak podróżować?

Najlepszym sposobem podróżowania z psem na weekend jest własny środek transportu. Jazda z takim pasażerem wymaga częstszych niż normalnie postojów, co w przypadku publicznych form transportu byłoby niemożliwe. Bezpieczeństwo psa w samochodzie jest bardzo ważne. Najlepiej przewozić go w transporterze lub przy użyciu szelek.

Komentarze