Jak prawidłowo suszyć ubrania? Poznaj najważniejsze zasady!

Suszenie ubrańSuszenie ubrań wydaje Ci się dziecinnie proste? Niestety - czynność, która nie powinna sprawiać żadnych trudności, może okazać się powodem… zniszczenia ulubionych sukienek, bluzek albo spodni. Sprawdź, jak działa elektryczna suszarka do ubrań i dlaczego jest lepsza niż tradycyjna i… elektroniczna!

Prawidłowe suszenie to dłuższa żywotność!

Nie jest tajemnicą, że prawidłowe suszenie ubrań to ich dłuższa żywotność. Tkanina jest zadbana, szybciej schnie, a w konsekwencji - przyjemnie pachnie. Jak robić to prawidłowo?

Przede wszystkim - wybierz odpowiedni sposób suszenia. Jeśli decydujesz się skorzystać z suszarki bębnowej, koniecznie sprawdź oznaczenia metek. Nie masz czasu na takie zabiegi? Postaw na suszarkę elektryczną! Do złudzenia przypominająca klasyczny model, jest pojemna i skuteczna, a jednocześnie - maksymalnie bezpieczna! Nie tylko nie niszczy ubrań, ale przede wszystkim - wyraźnie minimalizuje czas ich schnięcia. Jak prawidłowo rozwieszać na niej pranie?

Rozwieszanie prania to sztuka!

To bez wątpienia prawda! Co więcej, ta sztuka ma ogromny wpływ na żywotność i kondycję ubrań! Zatem - jak robić to prawidłowo?

  • Zanim powiesisz konkretne ubranie, koniecznie je rozprostuj. Wygładzona przed schnięciem tkanina będzie zdecydowanie bardziej podatna na prasowanie. Wówczas nie będziesz musiał korzystać z wysokiej temperatury, by materiał był idealnie gładki!
  • Suszysz ubrania w pomieszczeniu, w którym świeci słońce? Jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej, to właśnie teraz jest odpowiedni czas na przewrócenie kolorowych ubrań na lewą stronę. Po co? Po to, by nie wyblakły, narażone na działanie promieni słonecznych.
  • Korzystasz z suszarki elektrycznej? Koniecznie regularnie sprawdzaj, czy pranie już wyschło! Chociaż jest energooszczędna, nie musi być uruchomiona, kiedy jest to zbędne! Poza tym - nadmiernie przesuszone pranie naprawdę ciężko się prasuje.
  • Chcesz uniknąć dodatkowych zagięć na materiale? Przypinaj ubrania według zasad - spodnie za pas, a bluzki i koszule - wzdłuż szwów.
  • Elektryczna suszarka

Decydując się na suszarkę elektryczną, nie musisz pamiętać o niczym więcej! Oddzielanie ciężkich tkanin od lekkich, szukanie odpowiedniego miejsca na wysuszenie prania albo wynoszenie suszarki na balkon to już przeszłość. Chłodny nawiew skutecznie wentyluje odzież, jednocześnie maksymalnie skracając czas suszenia i nie deformując tkanin.

Komentarze