Jak prawidłowo stosować serum do twarzy?

Serum do twarzySerum do twarzy to kosmetyk, który jeszcze kilkanaście lat temu był pomijany w pielęgnacji i niedoceniany. Obecnie serum jest uznanym produktem, ze względu na jego szerokie zastosowanie. Ten kosmetyk zawiera w sobie sporo składników aktywnych i może pojawiać się w codziennej pielęgnacji. Jak stosować serum do twarzy i jak często je stosować? Podpowiadamy.

Czym charakteryzuje się serum do twarzy?

Serum do twarzy to kosmetyk zawierający w sobie silnie skoncentrowane składniki aktywne, czyli zarówno oleje, witaminy, substancje naturalne, jak i sztuczne, pozyskiwane w wyniku chemicznej syntezy. Warto pamiętać o tym, że serum ma znacznie silniejsze działanie niż krem, ponieważ zawiera więcej składników aktywnych lub po prostu substancje o większym stężeniu. Nie oznacza to jednak wcale, że osoba, która używa serum do twarzy, powinna zaprzestać stosowania kremu. W rzeczywistości należy zadbać o to, aby oba kosmetyki były obecne w codziennej pielęgnacji. Najczęściej sera do twarzy są zamknięte w szklanych buteleczkach z pipetką i mogą mieć konsystencję żelową, wodną lub bardziej kremową. Aplikowanie takiego kosmetyku może więc sprawić dużo przyjemności i naprawdę można poczuć się wyjątkowo. Różne rodzaje ser do twarzy można znaleźć tutaj: https://www.skapiec.pl/cat/26555-serum-do-twarzy.html.

Jak nakładać serum do twarzy?

Serum samo w sobie wchłania się niezwykle szybko, dlatego też należy je nakładać przed zastosowaniem kremu, a po użyciu toniku. Warto jednak wiedzieć o tym, że istnieje kilka metod prawidłowego stosowania serum do twarzy, tj.:

  • nałożenie serum, odczekanie chwilę i zaaplikowanie kremu do twarzy,
  • pomieszanie serum z kremem i nałożenie takiej mieszanki,
  • dodanie do serum olejku do twarzy, na przykład o właściwościach rozświetlających, a następnie nałożenie mieszanki na twarz.

Na swoją skórę należy nakładać zwykle kilka kropli serum, które można wypuścić na dłoń lub też bezpośrednio na twarz. Następnie należy wmasować serum delikatnie opuszkami palców i poczekać aż się ono wchłonie. Serum do twarzy jest przeznaczone do codziennej pielęgnacji, jednak w przypadku osób początkujących można nakładać ten kosmetyk tylko 2 lub 3 razy w tygodniu. Po skończeniu całej buteleczki warto sprawdzić, czy serum przyniosło jakieś rezultaty. Jeśli nie, to można zdecydować się na zakup nowego produktu. Warto pamiętać o tym, że serum najlepiej jest stosować na wieczór, ponieważ właśnie wtedy ten kosmetyk najlepiej się wchłania.

Kiedy warto kupić serum do twarzy?

Serum do twarzy to kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji cery młodej i dojrzałej. Oczywiście należy dobrać odpowiedni rodzaj produktu, który pasuje do własnych potrzeb i preferencji. Warto jednak mieć na uwadze, że niektóre sera (zwłaszcza te złuszczające lub z dodatkiem kwasów) mogą nasilić pewne problemy skórne i spowodować zaczerwienienie, rumień lub wysuszanie się skóry. W takim wypadku najlepiej zrobić sobie przerwę i wrócić do tego produktu po pewnym czasie. Serum warto kupić zarówno w sytuacji borykania się z problemami skórnymi, jak i po prostu w ramach wprowadzenia nowego produktu do codziennej pielęgnacji.

Komentarze