Jak ozdobić altanę ogrodową? Mamy dla was podpowiedź!

Altana ogrodowaJeśli zdecydowaliście się właśnie na zakup altany ogrodowej to mamy dla was dobrą wiadomość: będziecie bardzo zadowoleni! Dlaczego? Altanki drewniane to obiekty, które bardzo zwiększają funkcjonalność ogrodu. Można tam jeść, odpoczywać, świętować, spotykać się z ludźmi, pracować, uczyć się i… co tylko jeszcze wpadnie nam do głowy! Żeby jednak robić to chętnie i przyjemnej dla nas aurze, altany ogrodowe powinny być odpowiednio zaaranżowane. Jak udekorować altanę ogrodową? Oto kilka propozycji!

Altany ogrodowe - ceny dekoracji

Już na wstępie warto założyć sobie budżet operacyjny. Surowa, dopiero co zamontowana altanka drewniana to zaledwie kilka belek i dach - spełnia swoje funkcje, ale nie powala stylem. To, ile kosztować nas będzie przerobienie altany ogrodowej na iście wymarzony obiekt, to kwestia bardzo indywidualna. Wiele zależy od dobranego stylu, np. entuzjaści aranżacji modern będą raczej musieli kupować większość elementów w markowych sklepach, natomiast preferujący altanki ogrodowe rustykalne lub w stylu bohemy będą mogli wykorzystać wiele staroci i dać im drugie życie (np. recykling mebli, starych pledów itp.).

Oświetlenie altany ogrodowej

Prawdziwy urok altany ogrodowej docenia się dopiero w późny, letni wieczór, kiedy można delektować się ciszą i chłodem. Wymaga to jednak odpowiedniego oświetlenia. Warto postawić na przytłumione, mleczne światło, które będzie raczej rozpromieniać otoczenie, niż faktycznie je oświetlać. Altanki drewniane świetnie współgrają z lampionami, łańcuchami i taśmami LED - są one stosunkowo niedrogie, łatwe w montażu i bardzo efektowne. Chcąc skorzystać z innych rodzajów oświetlenia, np. reflektorów, będzie wymagane podłączenie altany ogrodowej do sieci elektrycznej, co ze względu na lokalizację nie zawsze jest takie łatwe. Alternatywą pozostaje oświetlenie altanki drewnianej, korzystające z energii słonecznej, np. ogrodowe pylony.

Altana ogrodowa

Przytulna altana ogrodowa - zadbaj o te detale!

OK - mamy już zbudowaną altanę ogrodową, w której nie brakuje światła po zmroku. Co dalej? Teraz, musi być na oczywiście bardzo wygodnie, to tutaj mamy przecież zamiar relaksować się i spędzać miłe chwile. A zatem do roboty, przydadzą się poduchy i pledy. W pierwszej kolejności zerknijmy do piwnicy lub garażu. Polacy uwielbiają odkładać tam rzeczy na później, więc istnieje spora szansa, że nie będziecie musieli kupować nic nowego, a wyprana narzuta lub zestaw poduszek wrócą do łask.

Wyłożenie drewnianych mebli ogrodowych w altance dodatkami, które poprawią komfort to podstawa. Jeśli mamy trochę wolnego czasu, można pomyśleć o tym, co umili oko, a zatem elementach wystroju. Tutaj nie będziemy wchodzić w szczegóły, gdyż każda stylizacja rządzi się swoimi prawami. Możemy jednak polecić, by ozdabianie altany ogrodowej uwzględniało dużo zieleni oraz te przedmioty, które jakiś czas temu uznaliśmy za niepotrzebne. Dawanie drugiego życia produktom, odnawianie ich, przerabianie i ponowne wykorzystanie, to podejście sprzeciwiające się przesadnej konsumpcji i dobre dla środowiska naturalnego. Stworzenie czegoś "swojego" to także powód do dumy i wielka satysfakcja - polecamy!

Autor: www.produktyogrodowe.pl.

Komentarze