Idealna sukienka dla świadkowej

Sukienka dla świadkowejJaka powinna być stylowa kreacja dla świadkowej? Z całą pewnością taka, która nie przyćmi sukni najważniejszej osoby, czyli panny młodej. Jednocześnie strój świadkowej musi być elegancki, pasujący do uroczystej chwili. Okazuje się, że wybór odpowiedniego modelu wcale nie jest tak prosty. Uwzględnijmy także, że suknia ma być dopasowana do stylu świadkowej czy jej sylwetki.

Kolor sukienki dla świadkowej

Czy wiesz, że najczęściej suknie świadkowej wybierane są w kolorze bladego różu albo błękicie? To dlatego, że właśnie te barwy są zachowawcze, a jednocześnie eleganckie i szykowne. Zbytnio się nie wyróżniają, dając szerokie pole do popisu pannie młodej. Są delikatne, ale wytworne, zawsze subtelne i pasują niemalże do każdego kroju kreacji. Wiele sukienek właśnie w tych kolorach znaleźć można na stronie https://versada.pl/pl/c/Sukienki/33.

Z jakich kolorów warto rezygnować, wybierając idealną sukienkę dla świadkowej? Na pewno nie zaleca się kreacji czerwonych i w innych, zbyt intensywnych barwach. Odradza się także zakładania sukienek czarnych, które zarezerwowane są raczej na pogrzeb. Pamiętajmy jednak, że wszystko zależy od ustaleń z panną młodą, klimatu ślubu, stylu całej uroczystości. Zupełnie inne wymagania stawiane są w zakresie wyboru kreacji, uwzględniając ceremonię ślubu kościelnego, zaś ślub cywilny daje znacznie większą swobodę.

Krój sukienki dla świadkowej

Najczęściej wybierana jest długa sukienka dla świadkowej, ewentualnie o długości midi, czyli za kolano. Odradza się świadkowej ubieranie zbyt kusych, wyzywających czy obcisłych kreacji. Nie zaleca się również sukienek ze zbyt dużym dekoltem czy odkrytymi plecami. Te idealne suknie dla świadkowej są lekko rozkloszowane albo o kroju trapezowym. Dzięki temu sprawdzają się doskonale bez względu na sylwetkę świadkowej, jej wzrost czy wagę.

Sezonowe trendy

Co ciekawe, te najmodniejsze sukienki dla świadkowej zmieniają się wraz z trendami, jakie wyznacza światowa moda. Od kilku sezonów królują suknie tiulowe oraz te z dodatkiem delikatnej koronki. Hitem są suknie w stylu boho oraz retro, zaś te glamour lepiej zostawić na inną okazję, na przykład imprezę sylwestrową.

Dress code świadkowej

Priorytetem są ustalenia z panną młodą, świadkowa zawsze powinna brać pod uwagę jej preferencje i wymagania. Pamiętajmy, że rola świadkowej jest istotna, natomiast zawsze jest jedynie "dodatkiem" i to kobieta biorąca ślub ma "grać pierwsze skrzypce". Idealny strój świadkowej jest subtelny, delikatny, nieco romantyczny, zwiewny i lekki. Sukienka ma być wręcz minimalistyczna. W obowiązujących trendach oprócz wspomnianych już koronek i tiulu znajdują się też hafty i satyna. Sprawdzają się raczej proste i gładkie suknie, aniżeli te nazbyt wzorzyste. Zawsze dobrze wyglądają suknie, które stylem, krojem czy elementami ozdobnymi są spójne z suknią panny młodej. Warto jednocześnie pamiętać, że wizerunek świadkowej tworzy nie tylko suknia, ale również makijaż czy fryzura. Te elementy także powinny być dopasowane z wielką uwagą i odpowiednio dobrane do typu uroczystości.

Fot. materiały prasowe.

Komentarze