Fotel bujany do Twojej przestrzeni - czy warto się na niego zdecydować?

Fotel bujanyWraz z zalewem akcentów oraz pomysłów aranżacyjnych nawiązujących silnie do minionych epok czy dekad, na nasze salony powracają także wyjątkowe fotele bujane.

Sklepy meblarskie coraz częściej posiadają w ofercie ciekawe modele tych mebli, które tylko czekają na swoją kolej, by zostać wyeksponowane w naszych pomieszczeniach. Czy fotel bujany to naprawdę dobry pomysł, czy może kaprys kreatorów wnętrz, który za chwile zostanie zapomniany? Warto wybrać taki mebel do naszego domu?

Królestwo relaksu w samym sercu mieszkania

Jeśli szukamy mebla, który umożliwi nam maksymalny relaks, mało który będzie w stanie konkurować z fotelem bujanym. Kołysanie się kojąco wpływa na cały nasz organizm, pozwala uwolnić się od stresu, uspokoić i wyciszyć przed snem. Już od momentu zaprojektowania mebla, fotel bujany był wykorzystywany przez rodziców czy dziadków do usypiania niemowlaków. Jest to zdecydowanie wygodniejszy sposób, niż usypianie malucha na stojąco. Jeśli mamy w domu małe dziecko, fotel taki może naprawdę uratować nam niejeden wieczór i noc, warto zatem rozważyć jego zakup nie tylko do salonu, ale także sypialni dziecka lub naszej.

Poza tym, fotel bujany w salonie sprawdzi się idealnie. Relaks przed telewizorem lub z ulubioną książką już nigdy nie będzie wyglądał tak samo!

Fotel bujany

Źródło: Multiglob, Fotel bujany

Gorący w trendach

Jak już wspomnieliśmy na początku, fotele bujane zrobiły duży "come-back" i chętnie wykorzystywane są przez architektów wnętrz w najróżniejszych stylach i projektach. Nic w tym dziwnego, meble te bardzo łatwo dopasować do różnych stylów. Dodają one pomieszczeniu przytulności, są znakiem czasu, a niekiedy mały dziełem sztuki, które można wyeksponować zaraz obok kanapy. W zależności od stylu, w jakim wykonano mebel oraz od samego charakteru naszych wnętrz, możemy z fotelami bujanymi stworzyć prawdziwie niesamowite projekty wnętrz, tworząc dom nowoczesny, pełen smaku, ciepła i stylu.

Fotel nie tylko do salonu

Fotele bujane nie tylko w salonie znajdą swoje miejsce. Łatwo zaaranżować je także w ogrodzie, na tarasie czy balkonie. Świetnie prezentują się na zewnątrz, współgrając z klimatem rustykalnym.

Fotel możemy również umieścić w naszym domowym biurze. Dzięki niemu, chwila przerwy w pracy może naprawdę doładować nasze baterie. Nawet praca na komputerze w fotelu bujnym może okazać się świetnym pomysłem! Wszystko zależy od nas.

Komentarze