Farbowanie włosów w domu. Porady

Farbowanie włosówDomowa koloryzacja włosów jest dla wielu osób wyzwaniem, jednak przy zastosowaniu kilku prostych zasad może być łatwa i efektywna. Do samodzielnego farbowania kosmyków należy się odpowiednio przygotować, dobrze przemyśleć wybór farby, a po malowaniu zadbać o kondycję włosów.

Koloryzacja włosów w domu to sposób na spektakularną zmianę wizerunku bez konieczności wizyty u fryzjera. Wystarczy kupić odpowiednią farbę i ściśle stosować się do dołączonej do niej instrukcji. Podczas domowego farbowania należy zwrócić szczególną uwagę na zalecany czas stosowania produktu na włosy. Zmycie farby przed jego upływem może skutkować odcieniem innym niż zakładany, a z kolei przetrzymanie go na kosmykach zbyt długo - ich poważnym zniszczeniem.

Farba do włosów

Drogerie internetowe oferują różnego rodzaju farby do włosów, wśród których każdy znajdzie odcień odpowiedni dla siebie. Szeroki wybór kosmetyków koloryzacyjnych znajduje się na stronie https://www.superkoszyk.pl/kosmetyki/pielegnacja-wlosow/farby-do-wlosow-i-koloryzacja.html. Wybierając farbę do włosów, należy zwrócić uwagę na jej skład - powinna jak najmniej pogarszać ich dotychczasową kondycję. Do domowej koloryzacji najlepiej zatem wybierać preparaty bez amoniaku, z dużą ilością naturalnych składników. Do pomalowania włosów krótkich oraz średniej długości wystarczy jedno opakowanie. Jeśli jednak kosmyki są bardzo długie - wówczas lepiej zakupić od razu dwie sztuki.

Jak przygotować się do domowej koloryzacji włosów?

Przed przystąpieniem do samodzielnej koloryzacji warto przygotować wcześniej kilka gadżetów, które ułatwią ten domowy zabieg. Należą do nich np.: grzebień, pędzel do nakładania farby oraz miseczka do jej mieszania, plastikowe klipsy do spinania kosmyków oraz pelerynka jednorazowa bądź ręcznik. Domową koloryzację warto również wykonywać w starym znoszonym t-shircie, bowiem resztki farby do włosów trudno sprać z odzieży.

Najlepiej aplikować ją na lekko przetłuszczone włosy. Sebum rewelacyjnie sprawdza się jako warstwa ochronna przed szkodliwym działaniem preparatu koloryzacyjnego. Ponadto kosmetyk należy zawsze nakładać w rękawicach ochronnych, a przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzić test alergiczny.

Jak nakładać farbę na włosy?

Po założeniu na ramiona peleryny ochronnej bądź ręcznika , włosy trzeba dokładnie rozczesać i podzielić na 4 równe części, zaczynając od środka głowy. Farbę należy nakładać na całej długości włosów od ich nasady, aż po same końce. Aby mieć pewność, że kosmetyk pokryje je równomiernie, wystarczy lekko wmasować go dodatkowo dłońmi w głąb kosmyków. Po zakończeniu koloryzacji bardzo ważne jest, aby dokładnie zmyć farbę z włosów przy użyciu letniej wody.

Pielęgnacja włosów po farbowaniu

Po koloryzacji włosy mogą być osłabione, dlatego należy o nie odpowiednio zadbać. Do opakowania farby zwykle dołączona jest saszetka z odżywką, którą trzeba nałożyć tuż po zakończonym zabiegu farbowania. Na rynku kosmetycznym dostępne są również różnego rodzaju preparaty pielęgnacyjne takie jak szampony, maski i odżywki dedykowane włosom farbowanym, które nie tylko głęboko odżywiają i zapobiegają przesuszeniu kosmyków, ale również przedłużają trwałość ich koloru.

Komentarze