Farbowanie i dekoloryzacja włosów

Farbowanie włosówBrak akceptacji naszego wyglądu sprawia, że często staramy się zmienić niektóre jego elementy. Do jednych z najczęstszych prób zmiany należą testy na swoich włosach. Farbowanie lub ich dekoloryzacja mają wprowadzić w nasz wygląd powiew świeżości, który według naszego uznania jest bardzo potrzebny.

Dochodzi zatem do sytuacji, gdzie spora część osób nie posiada już swojej naturalnej barwy włosów, a jak doskonale wiemy nie odbywa się to bez wpływu na ich budowę oraz strukturę. Każdy zabieg dekoloryzacji czy też farbowania niesie za sobą kolejną ingerencję, przez co nasze włosy stają się słabsze i bardziej podatne na wypadanie, stają się również bardziej łamliwe i matowe.

Utratę naturalnego ich blasku staramy się zrekompensować stosując różnego rodzaju odżywki i inne specyfiki mające za zadanie przywrócić im witalność. Im więcej jednak prób zmiany koloru, tym odbija się to negatywnie na naszych włosach. Zarówno farbowanie jak i dekoloryzację włosów należy zatem wykonywać z umiarem oraz rozwagą.

Farbowanie oraz dekoloryzacja włosów

Proces zmiany barwy naszych włosów poprzez farbowanie jest bardzo popularną metodą, którą można z powodzeniem zastosować w zaciszu domowym przy wykorzystaniu do tego przeznaczonych farb do włosów. Zabieg dekoloryzacji w porównaniu z farbowaniem jest jednak nieco trudniejszy i bardziej czasochłonny, gdyż wymaga zastosowania środków znacznie mocniejszych niż substancje koloryzujące. W jednym i drugim przypadku mamy do czynienia z ingerencją w strukturę włosów, przez co częste są objawy ich matowienia, rzednięcia, wypadania oraz swędzenia skóry głowy.

Największą trudność sprawia z pewnością dekoloryzacja włosów czarnych ze względu na intensywność ich barwy. Proces ten wymaga zastosowania odpowiednich rozjaśniaczy, które nie dają naturalnie natychmiastowego efektu. Powrót do poprzedniego koloru włosów jest wieloetapowy, przez co farbowanie jest znacznie szybszą metodą na zmianę koloru włosów. Musimy brać pod uwagę fakt, że przy dekoloryzacji włosów czarnych rzadko kiedy udaje nam się powrócić do naturalnej barwy naszych włosów. Najczęściej przy zastosowaniu pierwszy raz rozjaśniacza będą one beżowe, żółte bądź też popielate, normalne jest również utracenie przez nie połysku oraz witalności. W takiej sytuacji mając na względzie ich atrakcyjność wykonuje się ponowne farbowanie, jednak przy zastosowaniu już znacznie jaśniejszej niż czarna farby.

Przeprowadzając proces dekoloryzacji naszych włosów powinniśmy brać pod uwagę fakt, że przy gwałtownym jego zastosowaniu mogą one nie wytrzymać takiej dawki substancji koloryzujących, co odbije się praktycznie natychmiastowo na ich wyglądzie. Najczęściej bowiem farbowane są włosy jasne lub bardzo jasne, których uwarunkowanie powoduje, że są one znacznie słabsze w porównaniu do włosów ciemniejszych. Szybka oraz gwałtowna dekoloryzacja czarnych włosów nie jest zatem w żadnym wypadku wskazana.

Komentarze