Elektrostymulacja Sculpting Pro - działanie i efekty

Elektrostymulacja Sculpting ProPodstawą smukłej, zdrowo wyglądającej sylwetki jest zachowanie równowagi pomiędzy ilością tkanki tłuszczowej a objętością czystej masy mięśniowej. Jednym ze sposobów na uzyskanie pięknego ciała jest wsparcie ze strony medycyny estetycznej, która dysponuje metodami, takimi jak urządzenie Sculpting Pro. Jego działanie polega na elektrostymulacji, co przekłada się na redukcję tkanki tłuszczowej i pobudzenie mięśni do budowy, ale efektów jest znacznie więcej. Poznaj je wszystkie!

Sculpting Pro - co to za zabieg?

Urządzenie Sculpting Pro służy do wykonywania zabiegu, którego istotą działania jest elektrostymulacja. Metoda polega na oddziaływaniu na wybrany obszar ciała falami elektromagnetycznymi o wysokiej intensywności. W tym celu elektrody, emitujące impulsy prądu, są mocowane na obszarze wnikania nerwów do mięśnia.

Ta technologia jest od dawna wykorzystywana w różnych dziedzinach, głównie fizjoterapii i rehabilitacji. Obecnie kliniki medycyny estetycznej mają do dyspozycji urządzenia, które wykorzystują tę technologię do redukcji tkanki tłuszczowej i stymulacji wzrostu mięśni.

Co ważne, zabieg Sculpting Pro, wykonywany m.in. w Novoderm w Łodzi, jest całkowicie nieinwazyjny i bezpieczny. W żaden sposób nie ingeruje w ciągłość tkanek, dlatego też po zabiegu nie jest wymagany okres rekonwalescencji.

Pojedyncza sesja trwa do 45 minut. W jej trakcie na wybrany obszar ciała generowane są impulsy elektromagnetyczne, które stymulują skurcze mięśni. Odczucia związane z elektrostymulacją mogą być początkowo nieprzyjemne, porównywalne do mrowienia czy wibracji.

Na czym polega działanie elektrostymulacji?

Intensywność oraz ilość skurczów podczas jednego zabiegu Sculpting Pro są efektywniejsze niż podczas ćwiczeń wykonywanych na siłowni w tym samym czasie. Jednak elektrostymulacja mięśni przebiega bez zaangażowania i wysiłku.

Dzięki tej technologii efekt porównywalny do wielogodzinnych ćwiczeń uzyskujemy podczas jednej sesji zabiegowej. Warto jednak pamiętać, że aktywność fizyczna oddziałuje pozytywnie nie tylko na układ mięśniowy, lecz także narządy wewnętrzne, m.in. wspomagając ich dotlenienie. Podczas ćwiczeń poprawie ulega również nasze samopoczucie, dlatego zabieg Sculpting Pro warto traktować jako wsparcie, a nie zamiennik aktywności.

Elektrostymulacja - jakie efekty można uzyskać?

Podczas jednej sesji zabiegowej przy pomocy urządzenia Sculpting Pro włókna mięśniowe ulegają skurczom nawet 20 tysięcy razy. Przekłada się to na intensyfikację wzrostu masy mięśniowej, wzmocnienie tkanek i zwiększenie ich siły. Zabieg pozwala więc na rzeźbienie ciała. Rozbudowuje wybrane mięśnie, a tym samym podkreśla części, takie jak np. uda czy pośladki.

Elektrostymulacja prowadzi nie tylko do rozbudowy wybranych mięśni, lecz także redukcji tkanki tłuszczowej. W miejscu zabiegowym możliwe jest spalenie nawet kilkunastu procent złogów tłuszczu. Sculpting Pro jest więc zabiegiem, który łączy w sobie wyszczuplanie, modelowanie i ujędrnianie ciała. Inne efekty, jakie można uzyskać dzięki elektrostymulacji mięśni, to m.in.:

  • redukcja cellulitu lub jego całkowite usunięcie;
  • napięcie skóry, efekt liftingu ciała;
  • podniesienie wybranych części ciała, np. pośladków;
  • podkreślenie muskulatury;
  • wzmocnienie osłabionych mięśni.

Dla kogo zabieg Sculpting Pro będzie odpowiedni?

Elektrostymulacja Sculpting Pro jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych i zarazem najbezpieczniejszych metod modelowania i wyszczuplania sylwetki. Efekty po takim zabiegu pojawiają się stopniowo i naturalnie, a tym samym są trwałe, o ile zadbamy o kondycję i odpowiednią dietę w późniejszym czasie.

Zabieg polecany jest osobom, które chcą w prosty sposób poprawić swój wygląd. Metoda ta pozwala na powrót do formy m.in. u osób prowadzących siedzący tryb pracy, kobiet po ciąży czy tych, u których pojawiają się oznaki starzenia. Więcej informacji na temat elektrostymulacji Sculpting Pro znajdziesz, wchodząc na stronę Kliniki Novoderm w Łodzi!

Komentarze