Dziecięcy pokój idealny do zabawy

Lego w pokoju dzieckaDzieci to wybuchowa mieszanka olbrzymiej energii oraz nieograniczonej wyobraźni, dlatego też pokoje, w których najmłodsi spędzają czas, powinny pobudzać kreatywność i wyróżniać się doskonałą odpornością na zniszczenia. Aranżacja takiej przestrzeni to dla wielu rodziców spore wyzwanie. Jeśli urządzasz pokój dla dziecka, inspiracje znajdziesz w sieci, u znajomych oraz w kolorowych magazynach. Warto zapytać również pociechę o wymarzony kolor ścian oraz wyposażenie, które powinno znaleźć się w jej królestwie.

Zacznij od malowania

W miejscach o dużym natężeniu ruchu doskonale sprawdzają się farby satynowe lub półmatowe. Znakomicie maskują one wszelkie niedoskonałości ścian oraz są łatwe w czyszczeniu, a to cechy, które bardzo często przydają się w pokojach dla najmłodszych. Dobrą praktyką jest malowanie i urządzanie dziecięcego królestwa z podziałem na strefy do zabawy, nauki i odpoczynku. W miejscu, w którym dziecko będzie się uczyć, warto postawić na kolory ułatwiające skupienie. Przestrzeń przeznaczona do zabawy może być udekorowana oryginalnymi kształtami w żywych barwach. Ciekawym pomysłem są także farby pozwalające na rysowanie po ich powierzchni lub przyczepianie obrazków na magnesach - to rozwiązanie, które świetnie pobudza kreatywność.

Niestety, wiele farb dostępnych na rynku nadal zawiera lotne związki organiczne, które mogą być potencjalnie niebezpieczne i uwalniać nieprzyjemny zapach. Jeśli zależy Ci na komforcie swojej pociechy, zdecyduj się na farby przyjazne dla środowiska oraz wolne od szkodliwych substancji. Znajdziesz je u renomowanych producentów, którzy gwarantują także bardzo szeroki wybór kolorów i odcieni.

Pokój dla dziecka - inspiracje i praktyczne rozwiązania

Tak jak wspominaliśmy, najwięcej pomysłów na urządzenie idealnego pokoju dla dziecka podsunie Ci jego przyszły użytkownik. To właśnie Twoja pociecha ma czuć się w tej przestrzeni maksymalnie swobodnie. Pozwól jej wybrać, które rzeczy znajdą się w pokoju, a których należy się pozbyć. Wsłuchaj się w potrzeby dziecka i od samego początku zaangażuj je w urządzanie wnętrza. Pamiętaj jednak, by zadbać o kilka podstawowych kwestii. W pokoju dla najmłodszych bardzo istotna jest duża liczba schowków. Umieścisz w nich nie tylko ubrania, ale i zabawki, lądujące w każdym kącie pomieszczenia przez cały dzień. Oszczędzaj miejsce, wybierając meble, które spełniają więcej niż jedną funkcję, np. stolik z szufladą czy łóżko z pojemnikiem na pościel. Doskonałym uzupełnieniem dziecięcego królestwa jest tematyczny dywan z grafiką wyścigowego toru, dżungli lub kosmosu. Te elementy w połączeniu z oryginalnym wykończeniem ścian stworzą pokój, którego Twoja pociecha nie będzie chciała opuszczać.

www.beckers.pl

Komentarze