Dom i ogród

Fotel bujany do Twojej przestrzeni - czy warto się na niego zdecydować?

Fotel bujanyWraz z zalewem akcentów oraz pomysłów aranżacyjnych nawiązujących silnie do minionych epok czy dekad, na nasze salony powracają także wyjątkowe fotele bujane.

Więcej…

 

Firanki do kuchni - niezmiennie popularne od zawsze

Firanki do kuchniFiranki to dla wielu osób niemal nieodłączny element w wystroju każdej kuchni. Choć dysponujemy obecnie różnymi rozwiązaniami technologicznymi - takimi jak rolety, plisy, żaluzje i liczne inne - to jednak właśnie firany wciąż królują w naszych kuchniach. Powodów ich popularności należy poszukiwać w wysokim poziomie użyteczności. Firanki stanowią osłonę na okna zdolną do swobodnego przepuszczania promieni słonecznych. W rezultacie - okna osłonięte firanką nie zmniejszają poziomu nasłonecznienia w danym pokoju. Jak dobrze wiadomo - kuchnia to pomieszczenie, w którym wykonujemy wiele codziennych obowiązków, a tym samym potrzebujemy, by poziom widoczności w niej utrzymywał się na wysokim poziomie.

Więcej…

   

Plakaty w sypialni - kiedy warto?

SypialniaCoraz więcej osób poszukuje nowoczesnych dodatków, które znakomicie sprawdzają się w wielkomiejskich aranżacjach. Na szczęście wybór jest ogromny, a więc znalezienie czegoś odpowiedniego nie powinno stanowić żadnego wyzwania.

Więcej…

 

Aranżacja wnętrz - kilka prostych wskazówek, by zmienić swoją przestrzeń

Aranżacja wnętrzNasz dom jest sanktuarium, wizytówką, miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie i dobrze. A przynajmniej powinniśmy się tak czuć. Nasze przestrzenie mogą być funkcjonalne, a jednocześnie prezentować się pięknie. Oto kilka wskazówek, jak zaprojektować swój dom, aby od progu zapraszał do wejścia.

Więcej…

   

Czym palić w kominku i kozie?

Palenie w kominkuKorzystanie z kominka lub piecyka wolnostojącego, tzw. kozy, nie jest tak proste, jak się wydaje. Nie wystarczy wrzucić do paleniska byle czego i zostawić - takie zachowania mogą powodować wiele problemów, mogą nam zniszczyć kominek i obrócić wniwecz wszelkie zalety posiadania domowego ogniska. Każdy posiadacz kominka czy kozy wie, że wybór drewna bywa niemałą inwestycją - zapas opału na jedną zimę to spory wydatek, warto więc dobrze wybrać drewno, dobrać gatunek do naszych potrzeb lub zdecydować się na brykiet. Przyjrzyjmy się więc, czym palić i czego unikać.

Więcej…

 

Obowiązki i prawa lokatora

Prawa lokatoraWynajmowanie mieszkania lub domu jest dziś coraz bardziej popularne i wypiera ideę zakupu nieruchomości. Wiąże się to z panującymi w Polsce zmianami społecznymi oraz coraz większą świadomością i znajomością praw rządzących tym rynkiem. I chociaż najemców jest coraz więcej, to prawa lokatora pozostają od pewnego czasu bez zmian. Warto się z nimi zapoznać i wiedzieć, co najmobiorca może a czego nie, by nie zostać przez najmodawcę wykorzystanym. Często mamy do czynienia z tarciami między uczestnikami umowy najmu, a znajomość prawa w takim przypadku jest bardzo pomocna i często pomaga zażegnać konflikt na korzyść najemcy.

Więcej…