Dobre zdjęcia ze smartfona? Dlaczego nie?

Xiaomi Redmi Note 10 ProDobre zdjęcia, niezłe filmy i ciekawe opcje związane z rejestracją obrazu to jeden z najważniejszych parametrów, na jakie zwraca uwagę niemal każdy użytkownik smartfona. W tekście poniżej udowadniamy, że urządzenie, które pozwala na wykonanie dobrych zdjęć, wcale nie musi być drogie.

Ciekawa technologia w smartfonie za niecałe 1400 zł

Najdroższy z prezentowanych smartfonów to Xiaomi Redmi Note 10 Pro, który oferuje aż 108 Mpx w aparacie bazowym. Taka ilość pixeli zapewnia świetne odwzorowanie szczegółów, jednak czy obiektyw jest w stanie wykonać dobre zdjęcia przy słabym oświetleniu? Tę funkcję właściwie realizują aparaty z dużymi pixelami, które przecież muszą być niewielkie na matrycy mieszczącej ich aż 108 mega.

Xiaomi znalazło na to sposób, stosując binowanie 9 w 1. Oznacza to, że cała matryca podzielona jest na grupy po 9 małych pixeli, które tworzą 1 duży o wielkości 2.1 µm. Zapewnia to jednocześnie wysoką wrażliwość matrycy na światło, jak i dobre odwzorowanie szczegółów.

Poza aparatem głównym, Redmi Note 10 Pro wyposażony został w:

 • aparat do selfie 16 Mpx ze światłem 2.45,
 • obiektyw ultraszerokokątny 8 Mpx ze światłem 2.2,
 • aparat telemacro 5 Mpx ze światłem 2.4,
 • rejestrator głębi 2 Mpix ze światłem 2.4.

Redmi Note 10 Pro posiada również wydajną baterię 5020 mAh, dobry procesor Qualcomm Snapdrgon 732G, doskonale działający czytnik linii papilarnych, nakładkę MIUI 12 pozwalającą na bardzo szeroką personalizację smartfona, za także ekran AMOLED z maksymalną jasnością 1200 nitów i możliwością automatycznego dostosowania jasności do otoczenia.

Jakie fotki robi smartfon za mniej niż 1300 zł?

Kolejnym dobrym i niedrogim smartfonem jest Redmi Note 9 Pro od Xiaomi. Elegancki telefon, pokryty szkłem Corning Gorilla Glass 5 generacji zarówno na froncie, jak i z tyłu, wyposażono w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdrgon 720 G, nakładkę MIUI 11 oraz doskonale działający czytnik linii papilarnych. Pojemna i wytrzymała bateria, zapewnia pracę bez ładowania nawet do 3 dni!

Smartfon wyposażony został w aparat do selfie (16 Mpx ze światłem 2.5) i w aż 4 obiektywy umieszczone na tylnym panelu:

 • podstawowy, 64 Mpx ze światłem 1.9,
 • szerokokątny, 8 Mpx ze światłem 2.2 i 119 stopniowym polem widzenia,
 • macro, 5 Mpx pozwalający na wykonanie zdjęć z bliskiej odległości,
 • rejestrator głębi 2 Mpx.

Dodatkowo, obok wysepki z aparatami zainstalowano diodę doświetlającą. Użytkownicy Redmi Note 9 Pro cenią szczególnie główny aparat, który robi naturalnie wyglądające zdjęcia o bardzo dobrym odzwierciedleniu kolorów. Tylną kamerą można również rejestrować wideo w rozdzielczości 4K z prędkością 30 klatek na sekundę. Świetnie działający autofocus szybko łapie ostrość, a cyfrowa stabilizacja obrazu pozwala na nagrywanie "z ręki".

Xiaomi Redmi Note 10 Pro

Niezłe zdjęcia ze smartfona za mniej niż 1100 zł

Jeśli twój budżet na telefon nie przekracza 1100 zł, warto zastanowić się nad smartfonem Xiaomi Redmi Note 10 S. Urządzenie wyposażono w aparat do selfie 13 Mpx ze światłem 2.45, a także w 4 obiektywy umieszczone na tylnym panelu:

 • aparat bazowy 64 Mpx ze światłem 1.79,
 • aparat ultraszerokokątny 8 Mpx ze światłem 2.2,
 • aparat telemakro 2Mpx ze światłem 2.4,
 • czujnik głębi 2Mpx ze światłem 2.4.

Redmi Note 10 S nagrywa filmy 4K z prędkością 30klatek aparatem tylnym i Full HD przednim. Co istotne, również wideo rejestrowane aparatem do selfie może być stabilizowane cyfrowo. Warto podkreślić, że efekty działania tej stabilizacji są naprawdę dobre. Biorąc pod uwagę niewysoką cenę smartfona, zdjęcia zapewniają świetną jakość, można wykonać je również w trybie portretowym.

Poza niezłymi aparatami, Redmi Note 10 S to również wytrzymała bateria o imponującej pojemności 5000 mAh, która wystarcza nawet na 2 dni działania bez ładowania. Smartfon wyposażono także w bardzo dobry, 6,5" wyświetlacz 90-hercowy AMOLED, NFC, dual SIM (z pasmem B20), głośniki stereo oraz pilot RTV na podczerwień.

Co oferuje smartfon za niecałe 650 zł?

Kolejny smartfon z niezłym aparatem to POCO M3 od Xiaomi. Poza 8 Mpx obiektywem do selfie, telefon wyposażono w 3 aparaty umieszczone na tylnym panelu. Jest to:

 • matryca 48 Mpx z binowaniem 4 w 1,
 • obiektyw macro 2 Mpx,
 • rejestrator głębi 2 Mpx.

Użytkownicy POCO M3 doceniają ten niedrogi telefon za niezłą jakość zdjęć. W dobrych warunkach oświetleniowych mają one rzeczywiste kolory z dobrym zakresem dynamicznym. Na uznanie zasługują zdjęcia wykonane w słabo oświetlonej scenerii - jak na tę półkę cenową wypadają naprawdę świetnie.

Xiaomi POCO M3 pozwala na nagrywanie wideo w maksymalnej rozdzielczości Full HD z prędkością 30 klatek na sekundę. Dostępnych jest kilka trybów rejestracji, m. in. film poklatkowy czy Slow Motion.

Komentarze