Do kogo skierowany jest kurs salsy?

TaniecSalsa jest specyficznym rodzajem tańca, który powstał z połączenia dwóch innych stylów tanecznych: son i kubańskiej rumby. W wyniku tej niecodziennej fuzji zrodził się taniec pełen pasji, energiczny, dynamiczny i temperamentny, a przede wszystkim niezwykle zmysłowy. Jego kroki doskonale pasują do karaibskich i afrokubańskich rytmów inspirowanych jazzem, ale można go też tańczyć do innej muzyki. Jest na tyle uniwersalny, że współgra z niemal każdym stylem muzycznym. Jeśli więc zamierzasz zacząć przygodę z parkietem i szukasz najbardziej uniwersalnego tańca, być może warto spróbować właśnie salsy?

Kto może zapisać się na kurs salsy?

Kurs salsy to propozycja skierowana głównie do osób, które uwielbiają gorące, latynoamerykańskie rytmy i świetnie się w nich czują. Ten niezwykle ekspresyjny taniec pozwoli im uwolnić emocje i w jakże przyjemny sposób spożytkować drzemiące w nich pokłady energii. Bez obaw jednak, lekcje dla początkujących zwykle skupiają się na najmniej skomplikowanych i najmniej wymagających choreografiach, nie trzeba być więc szczupłym i wysportowanym, aby móc wziąć w nich udział. Szkoły tańca nie stawiają przed swoimi podopiecznymi żadnych wymogów kondycyjnych. Z reguły nie narzucają też ograniczeń wiekowych, na taki kurs tańca mogą się więc bez problemu zapisać osoby w każdym wieku. Poza tym oczywiście kurs salsy, tak jak każdy inny kurs tańca, jest rozrywką przeznaczoną zarówno dla par, jak i singli. Choć to taniec towarzyski, tańczony w parach mieszanych, nie trzeba zapisywać się na lekcje z towarzyszem. Partnera do tańca można przecież znaleźć na miejscu. Więcej na k-polanski.com.

Dlaczego warto nauczyć się tańczyć salsę?

Salsa stanowi doskonałą alternatywę dla ćwiczeń na siłowni. Podobnie jak typowo sportowa aktywność pomaga poprawić kondycję i zrzucić zbędne kilogramy, a jednocześnie daje mnóstwo radości i pozwala zyskać nowy talent. Uczestnicy kursów salsy zgodnie przyznają, że takie lekcje są dla nich miłą odskocznią od codziennych obowiązków i relaksującą formą spędzania czasu. Niektórzy traktują je wręcz jak terapię. Nie da się zaprzeczyć, że taniec to świetny sposób na redukcję stresu. Zapisując się na kurs salsy możesz więc zadbać o siebie w każdym wymiarze, zarówno fizycznym, jak i psychicznym.

Komentarze