Dlaczego warto wykonać manicure hybrydowy w domu?

Manicure hybdrydowy w domuTrwałe i estetyczne - to najważniejsze cechy stylizacji paznokci, na której zależy każdej z nas. Bez problemu możesz je wykonać samodzielnie w domu. Naprawdę warto! Dlaczego? Odpowiadamy!Cena manicure hybrydowego - taniej w domu?

Mogłoby się wydawać, że zakup dobrej jakości sprzętu do manicure hybrydowego to spory wydatek. Warto jednak zauważyć, że wymaganą lampę UV lub LED kupujesz tylko raz. Ponadto na bardzo długi czas starczy Ci baza, top, cążki, pilniki, waciki bezpyłowe czy cleanery do przemywania. Do tego dochodzą lakiery hybrydowe, których jednak nie musisz od razu kupować we wszystkich kolorach tęczy, lecz sukcesywnie dokupować nawet po jednej, dwóch sztukach.

Najbardziej opłaca się sprawdzać ofertę sklepów internetowych, które mają szeroką ofertę i przystępne ceny. Za cenę jednego manicure w salonie możesz mieć kilka buteleczek i innych akcesoriów, a całe zestawy są już automatycznie dużo tańsze.

Zwróć przy tym uwagę na to, by wybierać lakiery hybrydowe dobrej jakości. Dzięki temu będziesz cieszyć się idealnym manicure bez poprawek. Lakiery Provocater posiadają głębokie kolory i zazwyczaj wystarczy już jedna warstwa, by uzyskać pełne krycie. Dużym ułatwieniem jest też wyprofilowany pędzelek i odpowiednia gęstość produktu, który w żadnym razie nie spływa na skórki.

Co jeszcze jest warte podkreślenia - im więcej chcesz mieć na paznokciach, tym więcej zapłacisz w salonie. Przykładowo dodatkowo kosztuje dodanie zdobień, efektu syrenki czy popularnego babyboomer (połączenie french manicure i efektu ombre). Zatem przy każdej wizycie zostaje zastanawianie się, czy lepiej zapłacisz mniej i mieć klasyczny manicure, czy wydać więcej. W domu ten problem nie istnieje.

Manicure hybdrydowy w domu

Domowa stylizacja paznokci oszczędza czas

W codziennym pędzie czasami ciężko jest znaleźć godzinę czy dwie na wizytę u stylistki paznokci - a paznokcie mimo wszystko rosną i trzeba je na nowo pomalować. Dodatkowo gdy już tam jesteś, nie pozostaje Ci nic innego, jak obserwować ją w trakcie pracy czy zabawiać rozmową.

W domu sytuacja jest zupełnie inna. Siadasz do manicure, kiedy tylko masz chwilę i ochotę. Dodatkowo możesz w tym czasie oglądać ulubiony serial, film, posłuchać muzyki, podcastu, napić się herbaty, kawy, zrelaksować się, porozmawiać z kimś przez telefon (włączając głośnik) lub jako wideorozmowa na komunikatorze. Wiele kobiet przekonuje się ponadto, że samodzielny manicure to także niejako forma relaksu i czasu dla siebie. Może tak samo będzie w Twoim przypadku?

Szybka poprawka? Zrób to sama!

Nawet najtrwalsza stylizacja paznokci może czasem lekko się zniszczyć - coś odpryśnie czy się złamie. Mając zestaw do manicure w domu, w każdej chwili sama wykonasz wszelkich poprawki.

Owszem, możesz umówić się do manikiurzystki na naprawę jednego paznokcia, jednak wiąże się to nie tylko z zagospodarowaniem czasu, ale też dodatkowymi kosztami. Takie rozwiązanie już niekoniecznie się opłaca.

Manicure krok po kroku - zdobycie nowego doświadczenia

Pierwsze kroki na drodze do idealnego manicure hybrydowego w domu nie są wcale takie trudne. Jeśli chociaż raz malowałaś paznokcie zwykłym lakierem, bez problemu poradzisz sobie z hybrydami. Co więcej, jeśli coś Ci nie wyjdzie, zetrzyj lakier cleanerem i zacznij od nowa - nie obawiaj się, że naruszyć spodnią warstwą, gdyż po utrwaleniu jej w lampie jest ona nie do zdarcia.

Możesz zatem dowolnie szaleć ze zdobieniami i próbować nowych rzeczy. Z czasem nabierzesz takiej wprawy, że wszystko będziesz robić szybko i intuicyjnie. Być może odkryjesz nową pasję?

Manicure hybrydowy ma wiele zalet i warto chociaż spróbować wykonywać go samodzielnie w domu. Dzięki temu zyskujesz też pełną kontrolę nad pielęgnacją oraz wyglądem swoich paznokci.

Komentarze