Dlaczego warto kupić odśnieżarkę?

OdśnieżarkaCoraz częściej mamy do czynienia z mocno śnieżnymi zimami. Gwałtowne opady śniegu lubią nas zaskakiwać. A jego grube warstwy utrudniają, a czasami wręcz uniemożliwiają korzystanie z chodników, przydomowych podjazdów i parkingów. Rozwiązaniem tego problemu jest nowoczesna odśnieżarka. Dlaczego warto się zaopatrzyć w tego typu urządzenie? Jakie odśnieżarki mamy do wyboru i czym się przy nim kierować?

Odśnieżarka i jej zalety

Odśnieżarka jest urządzeniem, dzięki któremu każda śnieżna zima może stać się dla nas o wiele przyjemniejsza. Zimy bywają w naszej strefie klimatycznej dość srogie. A śnieg potrafi padać od listopada do kwietnia. Osoby mieszkające w domach z podwórkiem czy ogrodem, doskonale wiedzą, jakim problemem może stać się warstwa zalegającego śniegu. Zablokowany wyjazd z garażu i podjazdu czy zasypane śniegiem przejście do furtki może stać się wstępem do prawdziwej szkoły przetrwania. Podobnie jest w przypadku wszelkiego rodzaju parkingów czy to firmowych, czy sklepowych. A tradycyjne odśnieżanie ręczne za pomocą łopaty do śniegu jest niezwykle czasochłonne i męczące.

I tutaj pojawia się odśnieżarka, dzięki której możemy pozbyć się śniegu szybko i wygodnie. A co najważniejsze, śnieg zostanie odrzucony dalej, dzięki czemu nie będzie przeszkadzał. Odśnieżarki są urządzeniami mechanicznymi, wyposażonymi w specjalne podajniki ślimakowe. Zebrany śnieg jest odrzucany przez tzw. komin na określoną odległość. W nowoczesnych odśnieżarkach możemy regulować kierunek wyrzutu śniegu oraz odległość, na jaką chcemy go odrzucić. Co ważne, odśnieżarka sprawdza się przy każdym rodzaju śniegu, zarówno tym lekkim, jak i mokrym czy zmarzniętym.

Odśnieżarka

Rodzaje odśnieżarek

Na rynku dostępnych jest wiele modeli odśnieżarek. Dzielą się one jednak na dwa główne typy i są to odśnieżarki spalinowe i odśnieżarki elektryczne. Odśnieżarka spalinowa jest napędzana silnikiem spalinowym, zasilanym benzyną. Tutaj do wyboru mamy odśnieżarki o różnej mocy silnika, a tym samym zróżnicowanej wielkości oraz szerokości roboczej. Odśnieżarki spalinowe mogą być wyposażone w dodatkowy napęd, który pozwala na jeszcze wygodniejsze odśnieżanie. Taka odśnieżarka zazwyczaj zapalana jest ręcznie, podobnie jak kosiarka spalinowa.

Odśnieżarki elektryczne zasilane są przez silnik elektryczny. Dlatego wymagają podłączenia do sieci za pomocą przewodu. Są one z reguły mniejsze i lżejsze od swoich spalinowych odpowiedników. Tym samym mają też nieco mniejszą szerokość roboczą. Ich uruchomienie jest niezwykle proste i szybkie. Wystarczy podłączyć je do prądu, przytrzymać dźwignię napędu i wcisnąć przycisk startowy.

Jaką odśnieżarkę wybrać?

Wybór tego typu urządzenia trzeba przemyśleć przede wszystkim pod kątem wielkości obszaru, jaki planujemy odśnieżać. Dla większych terenów, typu parkingi, duże podwórka i podjazdy, najlepszym rozwiązaniem będzie odśnieżarka spalinowa. Mamy tutaj do wyboru wiele urządzeń o bardzo zróżnicowanych parametrach roboczych - w tym szerokości odśnieżania liczącej nawet 70 cm! Natomiast odśnieżarki elektryczne to rozwiązanie dedykowane raczej dla przydomowego zastosowania lub używania na stosunkowo niewielkim terenie.

Komentarze