Dior, Chanel, Yves Saint Laurent - jakie perfumy kupić pod choinkę?

Prezenty pod choinkęCeny perfum wahają się w zależności od marki, stężenia olejków eterycznych czy pojemności. Te najdroższe wśród powszechnie dostępnych mogą kosztować nawet ok. 1000 - 2000 zł. Rekordową cenę osiągnęły perfumy od DKNY Golden Delicious. Zostały wpisane do księgi rekordów Guinessa z kwotą milion dolarów za flakonik! Czy wśród tegorocznych, pachnących prezentów będą królować te z wyższej półki? Z jakimi kwotami musimy się liczyć, chcąc kupić ekskluzywne perfumy?

Perfumy, wg ubiegłorocznych badań prowadzonych przez Allegro, były jednym z najchętniej kupowanych prezentów pod choinkę. Aż 33% respondentów planowało taki właśnie podarunek. Co więcej, uznane zostały za jeden z upominków, których najbardziej się oczekuje.

Cena vs ocena

Z pewnością cena nie powinna rzutować na nasze prezentowe emocje. Ekskluzywne perfumy, mimo że kosztują więcej, wcale nie muszą wpisywać się w nasze gusta. Klasyczny i ponadczasowy zapach Chanel No. 5 to perfumy o mocnym i wyrazistym zapachu. Ze względu na to, że należą raczej do "cięższych" aromatów, nie każdemu będą się podobać. Czy flakonik z perfumami, który jedynie będzie zdobił damską toaletkę to dobry pomysł? Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami, zgodnie z własnymi przekonaniami i oczekiwaniami. Z pewnością są także fani takich zapachów, o czym może świadczyć chociażby niesłabnąca popularność perfum Chanel. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, dobrze byłoby zapoznać się z upodobaniami osoby, której chcemy je podarować.

Jak trafić w gust?

Jeśli potrzebujemy stuprocentowej pewności, że trafimy w gust obdarowanej, najlepiej pozostawić wybór perfum jej samej. Niestety wówczas eliminujemy motyw niespodzianki, który dla wielu jest ważny. Możemy też zaryzykować i spróbować poruszać się wśród nut zapachowych, które do tej pory były używane przez obdarowywaną. Wiedząc, jakiego zapachu używała, sprawdźmy podobne kompozycje. Stężenie składników da nam zupełnie inny, odmienny aromat, jednak jest duże prawdopodobieństwo, że wpisze się on w upodobania.

Wyższa półka

Dla tych, którzy pragną wręczyć prezent wytworny, z tak zwanej "wyższej półki", odpowiednią propozycją mogą okazać się perfumy Dior lub Yves Saint Laurent. To marki, które posiadają w swojej ofercie bardzo trwałe i oryginalne zapachy. Jednocześnie wachlarz wyboru jest tak szeroki, że i tu możemy przebierać wśród różnorodnych aromatów. Propozycje z najwyższą ceną wśród perfum Dior to Poison, J'Adore czy Miss Dior. Z kolei najdroższe od Yves Saint Laurent są m. in. Black Opium czy Mon Paris. Mowa tu jednak o wodach perfumowanych, posiadających bardzo duże stężenie olejków eterycznych, co oznacza, że będą również trwałe i intensywne. Za te produkty, za 100 ml zapłacimy około 400 - 500 zł.

Komentarze