Day spa - relaks, który Ci się należy!

Dzień w spaCzasem 20 minut w wannie nie wystarcza, żeby zrelaksować się i dać zarówno swojemu ciału, jak i umysłowi odpocząć. Nie zawsze jednak ma się czas i pieniądze, aby wyjeżdżać do spa, znajdującego się w miejscowości oddalonej od większych ośrodków miejskich. Idealnym rozwiązaniem w takich przypadkach jest day spa, czyli jeden dzień poświęcony w pełni Twoim przyjemnościom, w którym jedynym zadaniem jakie masz to w pełni się zrelaksować.

Na czym polega day spa?

Day spa to po prostu dzień w spa - dzień, w którym skupiasz się na swojej przyjemności, wyciszeniu i dbaniu o swoje ciało oraz umysł. Tego typu usługi oferuje coraz więcej centrów spa, te jednak najczęściej kojarzą się nam z hotelami, do których trzeba jechać co najmniej kilka godzin, co jest więc logistycznym problemem. Tymczasem day spa coraz częściej wprowadzają gabinety znajdujące się w dużych miastach lub sąsiadujących mniejszych miejscowościach. A to oznacza, że nie trzeba planować żadnej dużej wyprawy, czy kilkudniowego wyjazdu, można po prostu w którąś sobotę odpuścić sobie sprzątanie całego mieszkania i zajmowanie się rzeczami, na które nie było czasu przez cały tydzień i zająć się tym co jest naprawdę ważne - sobą.

Co wchodzi w skład day spa?

Day spa to czas dla całego ciała, a nie tylko jednej jego części, zwykle więc w skład pakietów wchodzą zabiegi zarówno na twarz, jak i ciało. W zależności od możliwości gabinetu w pakietach mogą także pojawić się np. sauna czy nawet sesja floatingowa!

Jeden z takich salonów - Magia dla Ciała Holistic Day Spa znajdujący się na Bielanach Wrocławskich - proponuje swoim klientom pakiet zabiegów, trwający ponad 4 godziny! Zabiegi rozpoczynają się od oczyszczenia ciała z toksyn w saunie, następnie klient ma zapewniony peeling, dzięki czemu skóra przygotowana jest na kolejne etapy przyjemności. Kolejnym krokiem jest zastosowanie maski, co warto podkreślić jest ona wybierana pod preferencje klienta oraz typ i kondycje jego skóry. Wydawać by się mogło, że nie może być już lepiej, tymczasem na klienta czekają jeszcze wybrany masaż całego ciała oraz wybrany zabieg na twarz np. zabieg odmładzający czy regenerujący. Całość oczywiście zakończona jest jeszcze czasem dla Ciebie, w cichym pokoju przy filiżance herbaty - to Ty decydujesz, kiedy zakończy się Twoje day spa!

Czy można zrobić day spa w domu?

Oczywiście, że można! Warto jednak podkreślić, że to niestety nie to samo. Przebywając we własnym mieszkaniu, możesz cały czas mieć wrażenie, że coś trzeba zrobić, posprzątać, ugotować i ani się obejrzysz z day spa zrobi się, wspomniane na początku artykułu, 20 minut w wannie. W domu są również inni domownicy, którzy niestety mogą nie zrozumieć Twojej potrzeby wyciszenia i pobycia ze sobą. W profesjonalnym gabinecie zamiast domowników znajdziesz specjalistów, którzy są tam dla Ciebie - nie tylko doradzą, które zabiegi wybrać, ale także mogą dać wiele przydatnych wskazówek, które warto zastosować do swojego życia.

Komentarze