Czym jest łóżko kontynentalne i jak dobrać do niego materac?

Łóżko kontynentalneAranżowanie sypialni to jedno z najbardziej wymagających zadań. Można jednak zauważyć, że coraz częściej swoje zastosowanie znajdują w nich wysokie i eleganckie łóżka hotelowe kontynentalne. Niegdyś były one zarezerwowane właśnie dla wysokiej klasy budynków noclegowych, jednak w obecnych czasach, dzięki atrakcyjnej cenie, wykorzystywane są również w domach i mieszkaniach. Jak więc wybrać łóżko hotelowe kontynentalne i jak dopasować do niego materac?

Co to jest łóżko kontynentalne?

Łóżko hotelowe kontynentalne łączy w sobie szyk, elegancję oraz komfort. W odróżnieniu od tradycyjnych łóżek ich konstrukcja składa się z trzech warstw:

  • materac nawierzchniowy;
  • materac sprężynowy;
  • podstawa.

Łóżka hotelowe kontynentalne - https://sembella.pl/produkty/lozka-hotelowe.

Główną cechą charakterystyczną łóżek hotelowych kontynentalnych jest to, że są one znacznie wyższe niż standardowe meble do spania. Materac nawierzchniowy umieszczony jest na wysokości około siedemdziesięciu centymetrów, czyli dwa razy wyżej niż tradycyjnych łóżkach.

Łóżka hotelowe kontynentalne idealnie prezentują się w dużych sypialniach, które charakteryzują się przestrzennością. Tapicerowany, duży mebel, który ma dodatkowo pikowany zagłówek, jest bardzo często ustawiany w centralnym miejscu, ponieważ to on tworzy bazę pod resztę aranżacji. Wybór łóżka hotelowego kontynentalnego nie jest jednak podyktowany głównie walorami estetycznymi. Przede wszystkim jest to rozwiązanie niezwykle komfortowe, co doceniają przybyli do hotelu goście.

Jakie wady i zalety ma łóżko hotelowe kontynentalne?

Każdy mebel ma swoje wady i zalety. Tak samo jest z łóżkami hotelowymi kontynentalnymi. Zaczniemy jednak od zalet. Najważniejszą z nich jest skład mebla, czyli aż trzy warstwy aktywne. Materac sprężynowy znajduje się w dolnej części łóżka, tuż przy podłodze. Jest to tak zwana skrzynia boxspring. Warto także zwrócić uwagę na to, że w modelach bardziej budżetowych skrzynia ta jest najczęściej pusta. Kolejna strefa, a więc materac, który znajduje się w środku pełni bardzo ważną funkcję. Jego zaletą jest elastyczność punktowa. Sprężyny, które są odseparowane cienką warstwą pianki, gwarantują stabilizację w punkcie podparcia kręgosłupa i odciążają newralgiczne strefy ciała. Ostatnia warstwa odpowiada za podniesienie komfortu podczas spania. Materac jest wykonany z przyjemnego w dotyku materiału i charakteryzuje się miękkością.

Łóżka hotelowe kontynentalne nie mają standardowej wysokości. W tradycyjnych meblach materac znajduje się na wysokości około trzydziestu centymetrów, co dla niektórych osób jest niewygodne. W przypadku łóżek kontynentalnych znajdują się one na wysokości około pięćdziesięciu centymetrów, co zapewnia najlepszy komfort wypoczynku i regeneracji po ciężkim dniu. Ponadto wysoki materac pozwala szybciej i łatwiej zasnąć. Dodatkowo przynosi on ulgę spiętym mięśniom ciała.

Wśród wad należy wymienić przede wszystkim cenę, choć nie jest ona strasznie wysoka, dla niektórych może okazać się do osiągnięcia. Decydując się na łóżko kontynentalne hotelowe, należy pamiętać o materacach. Im wyższy ma być komfort snu, tym lepszej jakości powinny one być. Budżetowe modele mogą nie być dobrym rozwiązaniem, ponieważ są z reguły wykonane z gorszych materiałów, co przełoży się na ich żywotność. Nie powinno się więc oszczędzać na materacach, jeśli chce się zadbać o komfort i wygodę. W dłuższej perspektywie czasu używanie tanich zamienników może negatywnie wpływać na zdrowie gości.

Komentarze