Czy zabawki drewniane są najlepsze dla dziecka?

Drewniane zabawkiStoisz przed wyborem pierwszej zabawki dla swojej pociechy? A może chcesz zrobić niespodziankę starszemu dziecku? Nie ma znaczenia, ile miesięcy albo lat ma sam zainteresowany! Ty musisz wybrać najlepsze propozycje. Zastanawiasz się, czy drewniane zabawki spełnią oczekiwania, jakie wobec nich masz? Czy poza estetyką wykonania mają inne zalety? Poznaj osiem powodów, dla których koniecznie powinny znaleźć się w pokoju szkraba i miej pewność - to zdecydowanie najlepszy z możliwych wyborów!

Ekologia to nie jedyny powód, dla którego warto wybrać drewniane zabawki

Wielu rodziców decyduje się na drewniane zabawki ze względu na naturę. Inni z kolei twierdzą, że taka propozycja nie zainteresuje ani starszych, ani młodszych dzieci. A jak jest naprawdę? Czytaj dalej i przekonaj się, kto ma rację!

Zabawki wykonane z drewna to coś więcej, niż troska o środowisko. Owszem, na pierwszy rzut oka, zwłaszcza w zestawieniu z propozycjami interaktywnymi mogą wydawać się nieatrakcyjne. Podejmując ryzyko, szybko przekonasz się, że dzieci je uwielbiają! Jakie zatem są ekologiczne zabawki?

Drewniane zabawki są wytrzymałe

To prawda! O ile te plastikowe często już pierwszego dnia ulegają poważnym uszkodzeniom, drewniane mogą służyć dzieciom latami.

Zabawki z drewna są dostosowane do możliwości małego dziecka

Drewno wydaje Ci się masywnym materiałem? Nie da się ukryć - jest ciężkie, a wykonane z niego zabawki są solidne. Jednak dzięki precyzyjnej obróbce są także doskonale dopasowane do możliwości małego dziecka. Poszczególne elementy nie są ani zbyt małe, ani zbyt duże. Dodatkowo zostały pozbawione ostrych krawędzi.

Drewniane zabawki rosną razem dzieckiem!

Drewniane zabawki to bez wątpienia inwestycja w przyszłość. Dlaczego? Ponieważ rosną razem z dzieckiem! Zestawy tematyczne, sprzęty kuchenne i pojazdy zachwycą pociechę w każdym wieku. Co więcej - rozwiną jej wyobraźnię, zachęcą do kreatywnej zabawy i pozwolą odkrywać świat.

Ekologiczne zabawki z łatwością utrzymasz w czystości

Decydując się na zabawki z drewna, możesz mieć pewność - z łatwością utrzymasz je w czystości. Wszystko dlatego, że drewno pozwala z łatwością się czyścić, co więcej, poszczególne modele pozbawione są szczelin i zakamarków. Dzięki temu drewniane zabawki nie zbierają zbędnego brudu w trudno dostępnych miejscach.

Zabawki z drewna pozytywnie wpływają na rozwój dziecka

Szeroki wybór zabawek z drewna to doskonały sposób na zapewnienie dziecku możliwości prawidłowego rozwoju. Pozytywnie wpływają na motorykę i jednocześnie - wspierają wszystkie zmysły malucha!

Drewniane zabawki dedykowane są dzieciom w każdym wieku!

Ekologiczne zabawki dedykowane są dzieciom od pierwszych dni życia. Bezpieczne, starannie wykończone i dostosowane do potrzeb i możliwości malucha z pewnością go zainteresują. To również doskonała propozycja na prezent, także dla nowonarodzonego dziecka.

Zabawki z drewna nie są nudne!

Wbrew powszechnej opinii drewniane zabawki nie są nudne! Mają wymyślne kształty, są kolorowe i potrafią sprawić mnóstwo radości. Ruchome elementy zachęcają najmłodszych do ruchu i zabawy.

Komentarze