Czy z opryszczką można iść do dentysty?

OpryszczkaNa wizytę u dentysty czeka się często od kilku dni do nawet kilku tygodni. Dlatego, kiedy pojawiają się inne problemy zdrowotne, często i tak pacjent wybiera się na umówioną wizytę.

Ale czy to faktycznie dobry pomysł? Jak się okazuje, wiele kwestii budzi wątpliwości w pacjentach. Kiedy można iść do dentysty, a kiedy lepiej przełożyć wizytę? Jedną z takich sytuacji jest wyskoczenie tzw. "zimna", czyli pojawienie się opryszczki na twarzy. Czy mając ją, można skorzystać z usług stomatologa? Kiedy jeszcze warto przełożyć wizytę?

Czy mając opryszczkę można iść do dentysty?

Opryszczka zdarza się wielu osobom i to dość często. Dlatego jest bagatelizowana. A jak się okazuje, jest to dość poważna przypadłość, gdyż wywołuje ją groźny wirus. Może on również doprowadzić do zapalenia spojówek, zanokcicy paznokciowej, czy też ogólnych zakażeń organizmu. Dlatego, jeżeli masz opryszczkę, lepiej odwołać wizytę u dentysty i przełożyć ją na inny termin. Jest to ważne, gdyż w czasie zabiegów istnieje możliwość uszkodzenia pęcherzyka opryszczki i przeniesienia wirusa w inne miejsce, które może być zakażone. Najczęściej w takim przypadku istnieje ryzyko przeniesienia go do jamy ustnej, gdzie może wywołać zapalenie opryszczkowe. Jak się okazuje, wielu dentystów, jeśli widzą, że pacjent ma opryszczkę, zaleca przeniesienie wizyty na inny dzień.

Kiedy warto przełożyć wizytę u stomatologa?

Opryszczka nie jest jedynym powodem, dla którego warto przekładać wizytę u dentysty. Takim powodem może być ogólne złe samopoczucie wywołane przeziębieniem, kaszel czy katar. Również, jeśli niedawno odbywało się leczenie antybiotykami, warto poczekać z leczeniem stomatologicznym. Dentyści zalecają przełożenie wizyty również wtedy, gdy w jamie ustnej pojawiają się jakieś zmiany, np. rany, pleśniawki czy afty. Co istotne, zachodzi również szereg zaleceń do przekładania wizyt u ortodonty. Jeżeli chcesz wiedzieć, jakie to dokładnie powody i czy w Twoim przypadku będzie konieczne przełożenie wizyty, możesz skontaktować się ze specjalistami z kliniki dentystycznej www.niebodent.pl działającej w Warszawie.

Boisz się wizyty u dentysty? Sprawdź, jak pokonać swój lęk

jednym z powodów, dla których ludzie przekładają wizyty u dentysty, jest strach przed leczeniem stomatologicznym. W tym przypadku przekładanie wizyty jest dużym błędem, gdyż może okazać się, że z czasem może być za późno na uratowanie zęba lub zakażenie rozniesie się na inne, zdrowe zęby. Warto też pamiętać, że często nieleczone choroby zębów mogą być przyczyna tego, że dochodzi do ogólnego zakażenia organizmu bardzo groźnymi bakteriami. Dlatego warto przezwyciężyć swój strach przed dentystą. Pamiętaj przy tym, aby nie straszyć swoich dzieci dentystą, a odpowiednio je przygotować. Nie możesz też im mówić, że dentysta nic nie zrobi czy nie będzie bolało, gdyż później może się okazać, że dziecko się zniechęci i nie będzie chciało iść na kolejne wizyty lecznicze czy profilaktyczne.

Komentarze