Czy w sporcie jest miejsce na prawdziwą modę? Przedstawiamy wyjątkową markę Rebel Skin

Moda w sporcieOdzież sportowa najczęściej rymuje się z wygodą i komfortem. Kwestia stylu i modowej ekspresji często pozostaje niezasłużenie drugorzędna. Tymczasem posługując się modą do własnej ekspresji oraz wyrażając swój charakter w sporcie, podkreślamy swoją indywidualność, niemniej niż robimy to na co dzień ubierając się do biura, na randkę czy wyjście na miasto.

Rebelskin 1

Wiele dla wzmożonego zainteresowania modą sportową i chęci sięgnięcia po coś innego niż sprany T-shirt i spodnie dresowe, zrobiła konieczność organizowania swojego czasu i aktywności fizycznej w domu. W kolekcjach, które przypadły na czas po domowej izolacji, można było dostrzec eksplozję kolorów i wzorów wypierających niepodzielnie panujący do tamtej pory minimalizm i zachowawcze kroje i kolory. Wiąże się to z nasiloną potrzebą wyrażenia siebie i odzyskania własnej modowej tożsamości w społeczeństwie. Osoby do tej pory zdawkowo zajmujące się sportem i wykonujące treningi sporadycznie zaczęły bardziej organizować swoją aktywność fizyczną, a za tym w parze często idzie chęć wejścia na kolejny poziom wtajemniczenia, poprzez zakup odpowiedniej odzieży, dzięki której ćwiczenie stanie się nie tylko bardziej komfortowe, ale i przyjemniejsze.

Outfit szyty na indywidualne potrzeby

Mówienie o odzieży sportowej jest swego rodzaju uogólnieniem, biorąc pod uwagę liczbę dyscyplin i rodzaje podejmowanej aktywności fizycznej. Na potrzeby domowych aktywności, zajęć fitness, treningów na siłowni, trekkingu, biegania, czy innych ogólnodostępnych sportów outdoorowych, najczęściej wystarczy wygodny, sportowy strój, składający się z legginsów bądź spodenek i wygodnej góry, w którym detale pozostają już kwestią wyboru: wysoki, bądź niski stan, krótki top, koszulka bądź longsleeve - wszystko zależy od indywidualnych upodobań, a także warunków pogodowych i pory roku. Nadrzędnymi wytycznymi są oczywiście elastyczność, komfort, rodzaj materiału, w którym skóra może swobodnie oddychać, niemniej w czasach, gdy szczęśliwie więcej osób sport uprawia niż nie, naturalną jest potrzeba wyróżnienia się i opowiedzenia poprzez sportowy strój czegoś więcej o sobie, niż wyłącznie zamiłowania do aktywności fizycznej. Nie chcielibyśmy żyć w świecie, w którym na jodze, ścieżce rowerowej czy wśród biegaczy spotkać można wyłącznie osoby w czarnych legginsach i topach.

Rebelskin 3

Kiedy sztuka spotyka sport

Relacja sportu z modą niemal wdrukowana jest w popkulturę, szczególnie tą amerykańską. Największe marki odzieży sportowej zapraszały do współpracy czołowe figury amerykańskiego sportu, by wspólnie stworzyć sygnatury sneakersów czy innych elementów odzieży sportowej, których unikatowy design pamiętany jest do dziś. Dla mody sportowej boomem były lata 80. kiedy fitness wdarł się do domów, a dbanie o ciało stało się wartością. Stylistyka tej dekady narzuciła trendy, czyniąc ówczesną modę sportową barwną, odważną i intrygującą. Dziś dostrzec można coraz większe oddanie detalowi i samemu designowi odzieży. W czasach trendów na maksymalizm, wzory i kolory, marki tworzą kolaboracje z uznanymi artystami grafikami, którzy przenoszą swoją wyobraźnię i rzemiosło na odzież. Prekursorem w gronie odważnych polskich marek modowych specjalizujących się w sporcie i sięgających po nieoczywiste rozwiązania jest marka Rebel Skin oferująca odzież do ćwiczeń i sportów wodnych, która wyróżnia się unikalnymi printami.  U podstaw działalności marki leży kreatywna współpraca z artystami tatuatorami zapraszanymi do współpracy. Dwudziestu tatuatorów i tatuatorek zostało zaangażowanych do twórczej kolaboracji na rzecz mody sportowej tworzonej przez Rebel Skin. Ten wyjątkowy model współpracy zaowocował szeregiem niepowtarzalnych projektów. Każdy z nich powstaje na potrzeby danego modelu i wzorca - print z założenia przygotowany dla długich legginsów nie będzie przekładalny na projekt krótkich. Ta kraftowość i szacunek do pracy artystów zapewnia oryginalność i daje możliwość wyrażenia własnej wrażliwości i unikalności. Każdy artysta to inna inwencja, styl i technika. W dotychczasowej ofercie marki znaleźć można motywy nawiązujące do hinduskiej mitologii stworzone w starohinduskiej technice druku na tkaninie, wzory oddające bogaty świat fauny i flory, graficzne motywy popkulturowe i komiksową kreskę, czy abstrakcyjne kształty i formy.

rebelskin 2

Funkcjonalność w parze z unikalnością

Oprócz niekwestionowanej oryginalności odzieży Rebel Skin, cechuje się ona wysoką jakością i starannością wykonania. Legginsy są wykonane w technice eliminującej jakiekolwiek prześwitywanie, szeroki elastyczny pas zapewnia dowolność zastosowań - można klasycznie nosić legginsy z wysokim stanem, bądź wywinąć pas i nosić je jak biodrówki, płaskie szwy zapewniają wygodę, a marszczenie na szwie na pośladkach dodatkowo podkreśli krągłości. Zwłaszcza w sezonie letnim warte zainteresowania są legginsy w wariancie szortów. Dzięki zastosowanej asymetrycznej konstrukcji, szorty trzymają się ciała i nie zsuwają się podczas aktywności fizycznej. Nadadzą się na SUP-a, deskę surfingową, do pływania, na rower, czy po prostu na letnie spacery i aktywności. Wzory i kolory czynią szorty od Rebel Skin idealną propozycją na lato. Pastelowe motywy tropikalne, psychodeliczne owocowe wzory lub zielone szorty z sójką - jest z czego wybierać. Żaden z projektów nie jest anonimowy, stoi za nim konkretny artysta czy artystka, oddający projektowi swoją wrażliwość. Marka dzieli się również procesem kreatywnym i produkcyjnym odzieży, co daje wgląd w pełną drogę, jaką pokonał projekt od pomysłu do trafienia pod nasze drzwi.

Komentarze