Czy nadal modne są gotowe zestawy mebli?

Gotowe zestawy mebliWybór zestawów mebli do kuchni jest jednej strony sporym ułatwieniem, a z drugiej niemałym wyzwaniem. Gotowe zestawy mebli to oszczędność czasu i pieniędzy, warto jednak zorientować się, jakie trendy są na topie i wybrać taki zestaw, który będzie stylowy i wygodny.

Jakie zestawy mebli możemy kupić? Materiały i kolory

Zestawy mebli mogą być różne. W skład zestawu wchodzi zazwyczaj stół i krzesła, ale często są to również narożniki czy kanapy. Zależnie od tego, w jakim stylu chcemy urządzić pomieszczenie, możemy wybrać zestawy mebli, na które składają się krzesła czy stoły wykonane z różnych materiałów. O trendach i inspiracjach możesz więcej przeczytać poniżej, natomiast zestawy mebli do różnych wnętrz zebrało w jednym miejscu Meblobranie.

Z czego mogą być wykonane zestawy mebli? Jednym z najmodniejszych materiałów jest naturalny rattan, który idealnie nada się do wnętrz w stylu rustykalnym czy prowansalskim. Równie popularne są krzesła tapicerowane w różnych kolorach.

Niezmiennym trendem jest także surowe drewno, zwłaszcza dębowe. Do jasnych wnętrz pasują także meble wykonane z brzozy, olchy czy buku.

Najmodniejsze style mebli do kuchni

Od kilku lat tryumf święci styl skandynawski. Ten naturalny i przyjazny trend inspirowany Skandynawią to przewaga jasnego drewna i elementów marynistycznych. Do wnętrz w tym stylu idealnie nadadzą się więc stoły i krzesła wykonane z jasnego drewna, jak wspomniane powyżej brzoza czy buk. Dobrymi dodatkami będą też wszelkie podkładki, na przykład z motywami morskimi, i białe lampiony.

Zestaw mebli z krzesłami tapicerowanymi idealnie uzupełni wnętrze urządzone w stylu glamour. Pastelowe i głębokie kolory, takie jak butelkowa zieleń nadadzą pomieszczeniu charakteru i bogactwa.

Natomiast do wnętrz w stylu industrialnym nadadzą się elementy z metalowymi wykończeniami oraz stoły z ciężkiego, najlepiej ciemnego drewna.

Czy zestawy mebli nadal są modne?

Wybór różnego rodzaju mebli w sklepach jest dziś ogromny i niemal każdy może znaleźć coś dla siebie. Nie każdy ma więc ochotę kupować meble w zestawie, gdyż kojarzyć się to może z niemodnymi kompozycjami, w których nie ma zbyt dużego pola manewru. Jednak dzisiejsze zestawy mebli są modne i stylowe i możesz spokojnie dobrać je do wnętrza urządzonego w swoim ulubionym stylu. Dodatkowo, zestawy mebli do różnych wnętrz zawierają w sobie wiele różnych wariantów. Jeśli więc wybierzesz stół w krzesłami w stylu skandynawskim, resztę kuchni możesz spokojnie uzupełnić o inne, wybrane przez Ciebie dodatki. Wiele osób wybiera zestawy mebli, ponieważ jest to rozwiązanie wygodne i niedrogie i nie wymaga dużo wysiłku. Nie oznacza to jednak, że zestaw mebli, który wybierzesz musi być nudny i determinować całą przestrzeń w domu – niech zestaw ten będzie tylko uzupełnieniem przestrzeni, która jest bogata w Twoje pomysły i inspiracje. Warto również zastanowić się nad zestawem mebli drewnianych, które można przykryć różnego rodzaju pokrowcami, nadającymi sypialni odpowiedniego stylu, kiedy tylko przyjdzie Ci na to ochota.

Komentarze