Czy istnieją całkowicie naturalne środki czystości?

Naturalne środki czystościW przeciwieństwie do produktów żywnościowych czy kosmetyków kupując środki czystości mniej zwracamy uwagę na ich skład. Liczy się szybkość i skuteczność działania, działanie bakteriobójcze, zdolność do usuwania najcięższych zabrudzeń typu tłuszcz czy przypalona żywność. Aby działać w ten sposób środki czystości zawierają detergenty, rozpuszczalniki produkowane na bazie ropy naftowej i formaldehydy. Ich nieprzyjemny zapach niweluje się sztucznymi dodatkami zapachowymi, a efektowne sztuczne barwniki maja zachęcić klienta do ich użytkowania.

Naturalne środki czystości nie do końca jeszcze nas przekonują. Wydaje się, że są zbyt łagodne w działaniu i nie dadzą sobie rady z silnymi zabrudzeniami i tłuszczem. Większość środków czystości reklamowanych jako ekologiczne i naturalne posiada w swoim składzie niewielki procent substancji chemicznych. Jednak okazuje się, że istnieją prawdziwie naturalne środki czystości i z pewnością warte są przetestowania.

Gdzie można dostać naturalne środki czystości?

W sklepie internetowym swonco.pl można znaleźć pełną gamę naturalnych środków czystości - właściwie wszystko, co potrzebne jest do posprzątania mieszkania. Dodatkowo swonco.pl oferuje także kosmetyki do codziennej higieny typu mydła, szamponu i żele pod prysznic. Pomysłodawcą i autorem receptur, a zarazem producentem jest Krzysztof Lewicki - doświadczony chemik zafascynowany wykorzystaniem całkowicie naturalnych składników. Chociaż naturalne środki czystości oferowane przez swonco.pl są nieco droższe od popularnych charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością i wyjątkowo skutecznym działaniem. Produkty swonco.pl można polecić dla małych dzieci, osób o delikatnej skórze i ze skłonnościami do alergii. Ze względu na naturalne ziołowe i owocowe zapachy są również bardzo przyjemne dla użytkownika.

Jak wygląda skład naturalnych środków czystości?

Naturalne środki czystości wyprodukowane są z komponentów pochodzenia roślinnego. Zawierają między innymi ekstrakty ze zbóż, ziół i owoców. Firma swonco.pl nie podaje szczegółowego składu swoich produktów z obawy przed wykorzystaniem tego przez konkurencję. Zawartość naturalnych składników bliska jest 100%. Wbrew pozorom optymalne stężenie aktywnych składników pochodzenia roślinnego działa niezwykle skutecznie - nawet w takich przypadkach jak odkamienianie czy czyszczenie przypalonych piekarników. Naturalne środki czystości to doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy dbają o własne zdrowie i otaczające nas środowisko.

Komentarze