Co należy wiedzieć o zabiegu depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowejNa usunięcie owłosienia z różnych obszarów ciała decyduje się coraz więcej kobiet jak również mężczyzn. Tradycyjne metody nie zapewniają jednak trwałego efektu, dlatego też rosnącą popularnością cieszy się depilacja laserowa. Na czym polega ten zabieg? I co jeszcze warto na ten temat wiedzieć?

Depilacja laserowa - na czym polega?

Depilacja laserowa wykorzystuje wiązki lasera, by dotrzeć w głąb włosa, a następnie trwale zniszczyć jego cebulkę wraz z korzeniami. Co więcej, wiązka lasera oddziałuje wyłącznie na dany włos, nie uszkadzając tym samym skóry. W rezultacie z depilacji laserowej mogą skorzystać osoby, które zmagają się z problemem tzw. wrastających włosów czy zapaleniem okołomieszkowym.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Pierwszym krokiem zawsze powinna być konsultacja kosmetologiczna, która pozwoli określić, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Przed depilacją laserową należy także unikać opalania i zaprzestać stosowania innych metod depilacji (włoski powinny być zgolone, ale nie usunięte wraz z cebulką). Na przynajmniej 24 godziny przed zabiegiem włoski należy delikatnie ogolić maszynką jednorazową. W dniu zabiegu nie wolno stosować balsamów nawilżających - skóra powinna być sucha i czysta.

Pacjent powinien też zrezygnować (przynajmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem) ze stosowania w miejscu depilacji kosmetyków, które zawierają kwasy i witaminy A oraz C. Niezalecane są także zioła światłouczulające. Niezastosowanie się do zaleceń kosmetologa może doprowadzić do wystąpienia skutków ubocznych oraz zmniejszyć skuteczność zabiegów.

Wszelkie zabiegi kosmetyczne powinny być wykonywane w specjalistycznych i renomowanych klinikach. Pierwsze efekty depilacji laserowej widoczne są już po pierwszym zabiegu, a oczekiwane rezultaty po 4-6 zabiegach w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Zabieg depilacji laserowej nie wymaga rekonwalescencji. Po jego wykonaniu można wrócić do normalnego funkcjonowania. W przypadku wykorzystania lasera marki Quanta System nie jest też wymagane znieczulenie - laser ten wyposażono bowiem w silny system chłodzący, który minimalizuje odczucia bólowe.

Podczas konsultacji wstępnej, kosmetolog wyjaśni wszelkie procedury, przeciwwskazania i zalecenia pozabiegowe. Na początku skóra zostanie przygotowana do depilacji poprzez oznaczenie tych obszarów, które nie powinny zostać narażone na działanie lasera (pieprzyki, brodawki, tatuaże). W trakcie zabiegu kosmetolog i pacjent zakładają okulary, które chronią oczy przed działaniem lasera. Zależnie od miejsca depilacji, zabieg trwa od 10 do 60 minut.

Więcej na temat depilacji laserowej dowiesz się na https://idealbeauty.pl/oferta/depilacja-laserowa-warszawa/.

Komentarze