Cennik przesyłek kurierskich - ile kosztuje wysłanie palety?

KurierKurierzy mają w swojej ofercie różne formy przesyłki. Nie są to tylko kartonowe pudła z zawartością. Obecnie mamy masę możliwości i bardzo duży wybór różnych towarów, które możemy wysyłać. Firmy kurierskie mają oferty dostosowane do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw i sklepów. Jedną z popularniejszych opcji dla właścicieli własnego biznesu są przesyłki paletowe. Warto poznać ich ceny i wybrać te, która jest dla nas najbardziej atrakcyjna. Przy dużych kosztach liczą się każde oszczędności. Dlatego dziś porównamy oferty największych firm kurierskich. Dodatkowo sprawdzimy, jak powinniśmy nadać i wysłać paletę.

Przygotowywanie palety do wysyłki kurierem

Palety są zdecydowanie bardziej kłopotliwe, niż standardowe przesyłki kurierskie. Jednak jeśli odpowiednio je przygotujmy i dopilnujemy wszelkich spraw związanych z nadaniem, to wszystko pójdzie dużo łatwiej! Na początku należy wiedzieć kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim mamy do wyboru trzy standardowe wymiary palety: 120x80, 120x100 oraz 120x120. Jednak należy trzymać się pewnych wyznaczonych norm. Paleta nie może być cięższa niż 700 kg. Jej maksymalna wysokość nie może wynosić więcej niż 180 cm. Kolejnym ważnym elementem przygotowywania palety jest umiejscowienie towaru dokładnie w obrębie podłoża. Nic nie może wystawać poza wyznaczony obszar. Paleta musi być szersza od umieszczonego towaru. Bardzo ważną kwestią jest także zabezpieczenie całej przesyłki. Należy użyć w tym celu folii strecz oraz specjalnych pasów.

Cennik przesyłek kurierskich - palety

Nie każdy kurier ma w swojej ofercie przesyłki paletowe. Z odstępnych opcji mamy kuriera DPD oraz Geis. Obie te firmy mają swoje własne wytyczne co do wielkości i wagi palet. Przed nadaniem swojej przesyłki należy to dokładnie sprawdzić. Można także skorzystać z porównywarki cen kurierów, która sama określi nam, jaka firma przyjmie nasza paletę i to w najlepszej cenie. To bardzo przydatne narzędzie. Cennik przesyłek kurierskich paletowych jest tutaj bardzo korzystny. Możemy postawić na najtańszą opcję. Wszystko działa bardzo sprawnie i intuicyjnie. Każdy poradzi sobie z obsługą takie porównywarki. Wystarczy podać wymiary palety oraz adres odbioru i dostawy. Na tej podstawie dostaniemy zbiór dostępnych opcji. Szybko i łatwo!

Postaw na sprawdzonego kuriera w przesyłkach paletowych

Właściciele firm często korzystają z przesyłek paletowych. Służą one do rozprowadzania towaru, przesyłania próbek oraz szybkiej wymiany z innymi przedsiębiorstwami. Nie ma tu miejsca na spóźnienia i niedociągnięcia. Dlatego przy wyborze odpowiedniego kuriera do przesyłek paletowych należy stawiać na jakość i doświadczenie. DPD i Geis to znane firmy, które działają na rynku od lat. Z pewnością dostarczą one nadaną paletę w najkrótszym, możliwym czasie. Dodatkowo wszystko przebiegnie bezpiecznie i sprawnie. Wysoka jakość nie musi łączyć się z wysoką ceną. Sprawdź online, gdzie zapłacisz najmniej i nie przepłacaj!

Komentarze