Być modnym

Modny wyglądNa pytanie, co to znaczy być modnym trudno odpowiedzieć prosto i jednoznacznie. Na bycie modnym składa się wiele czynników i to sami musimy odpowiedzieć sobie, co dla nas oznacza bycie modnym. Czy jest to tylko noszenie ubrań, które są trendy? Czy jest to jeszcze określony światopogląd, lansowany przez współczesne media?

Bycie modnym wielu osobom kojarzy się z byciem lubianym i podziwianym. Nie każdy może sobie bowiem pozwolić na obcowanie z modnymi, czyli pożądanymi rzeczami: ubraniami, ludźmi.

Moda wyznacza w jakimś stopniu rytm naszego życia, steruje nim, sprawia, że wiemy, w jakim mniej więcej kierunku mamy podążać. Krótko mówiąc, moda wyznacza aktualne trendy. Czy bycie modnym zawsze oznacza ich znajomość?

Wiele osób utożsamia to słowo dość błędnie z byciem ciekawym, wartościowym człowiekiem, a wcale tak nie jest. Wyraz modny zwykle odnosimy do ubrań i gadżetów, a przecież osoba, która się nimi nie otacza również może coś sobą reprezentować, być elokwentna, wykształcona, ciekawa i lubiana. Moda to dla wielu tylko opakowania.

Zainteresujmy się czasem wnętrzem człowieka: jego charyzmą, przeżyciami, tym, co ma nam do powiedzenia. Wyjdźmy poza modne ubrania, dodatki, telefony komórkowe i spójrzmy raz jeszcze, ale tym razem na człowieka, naprawdę. Zorientujemy się, że bycie modnym w starym znaczeniu tego słowa przestaje mieć dla nas takie znaczenie. Ważna stanie się moda na wrażliwość, wyrozumiałość, otwarte serce czy tolerancję. O taką modę powinniśmy walczyć i właśnie ją propagować.

Komentarze