Brunetka - jaka jest? Osobowość brunetki

BrunetkaBrunetka jako przedstawicielka najciemniejszych włosów, oczu i cery w naszej kulturze najszybciej dojrzewa, a zatem najwcześniej jest gotowa na założenie rodziny. Statystyczny mężczyzna w szkole średniej i na studiach spotyka się z blondynką, ale żeni z brunetką. I nie dlatego, że nagle zapałał miłością do ciemnowłosych kobiet. Nie szuka szarej myszki, o którą nie będzie musiał być zazdrosny przez resztę życia. Powód jest zupełnie inny, zobacz, co mają takiego brunetki, czego brakuje innym typom damskiej urody.

Zastanawiasz się, dlaczego to brunetki jako pierwsze stają przed ołtarzem, a szatynki i blondynki często przez lata czekają na swoją drugą połówkę? Wszystkiemu jest winny poziom pigmentu, czyli melaniny. To dzięki niej dojrzewamy, poważniejemy, stajemy się troskliwi wobec innych i bierzemy życie na serio.

Kiedy jasnowłose rówieśniczki brunetek zostają po raz kolejny królowymi balu, one w tym czasie pracują i zdobywają wiedzę. Odpowiedzialne i dojrzałe nie dają się zwieść z raz obranej drogi. Zobacz, jakie są właściwie brunetki, dlaczego mężczyźni wybierają je na matki swoich dzieci i dlaczego częściej niż inne kobiety zajmują stanowiska kierownicze.

Dlaczego brunetki wcześniej wychodzą za mąż?

Większość mężczyzn pożądliwe spogląda na blondynki, ćwiczy sztukę uwodzenia na szatynkach, a na żonę wybiera brunetkę. To nie żart, mężczyźni podświadomie szukają w partnerce na całe życie substytutu swojej matki. Dlatego interesują ich kobiety odpowiedzialne, dojrzałe jak na swój wiek, czułe, wrażliwe i troskliwe. Takie cechy charakteru wykazują najczęściej brunetki, które jako pierwsze wśród swoich rówieśniczek dorastają emocjonalnie i intelektualnie. Jako pierwsze też poczyniły marzenia, które potem zamieniły na plan na życie. O ile jej rówieśniczki z innym kolorem włosów w szkole średniej i nas studiach najczęściej marzą o szalonej miłości, imprezach i cudownych wakacjach, ona w tym czasie marzy o rodzinie, troskliwym mężu i karierze zawodowej.

Jest na tyle zajęta dążeniem do swojego celu i zdobywaniem wiedzy, że przez lata może być uważana za mało atrakcyjnego nerda. Trudniej ją uwieść, ponieważ ma większe wymagania od innych kobiet i znacznie rzadziej bywa w miejscach, gdzie można spotkać drugą połówkę. A jeśli wybierze się gdzieś na kawę lub lunch to w towarzystwie przyjaciółki, dobrej książki lub laptopa. Zajęta sobą nawet w miejscu pełnym mężczyzn wydaje się kompletnie niedostępna. Dlatego rzadziej zdarzają się jej przelotne romanse i wakacyjna miłość. Poważna i odpowiedzialna często nieświadomie robi złe wrażenie na nowo poznanych osobach. Jednak już przy kolejnym spotkaniu mężczyznom włącza się czerwona lampka, instynkt podpowiada, że to idealna kandydatka na żonę.

Brunetka to troskliwa matka i płomienna kochanka

Czułość i troskliwość to drugie imię brunetki, dlatego dla swojego ukochanego jest troskliwa i czuła, potrafi się nim opiekować jak małym dzieckiem. Mężczyźni czują się przy niej jak u mamusi, brunetka z prawdziwą przyjemnością spędzi kilka godzin w kuchni, próbując nowe przepisy, żeby uszczęśliwić ukochanego. A potem w mgnieniu oka potrafi zamienić się z szefa kuchni w płomienną kochankę. Jako żona jest wyrozumiała i potrafi wiele darować, ale zdradzona stanie się groźnym przeciwnikiem. Będzie miesiącami obmyślać słodką, ale dotkliwą zemstę. A kiedy zdrajca najmniej będzie się tego spodziewał, odegra się za swoją zranioną duszę. Zraniona długo liże rany i nie potrafi nawiązać kolejnej relacji, rozwiedziona nie będzie szukać partnera, lecz pozostanie singielką do czasu, aż dopadnie ją strzała amora w najmniej spodziewanym momencie. Jednak nawet wtedy, będzie kalkulować i zastanawiać się, czy warto znowu komuś zaufać i narazić się na ewentualne kolejne cierpienie.

Filantropia to drugie imię brunetki

Brunetka jest najbardziej nieszczęśliwa, kiedy nie ma się kim opiekować. Urodzona do niesienia pomocy chętnie poświęca swój czas dla innych. Może nie spać nie jeść i nie odpoczywać, jeśli wie, że ktoś w jej otoczeniu potrzebuje wsparcia. Doskonale sprawdza się w takich zawodach jak pielęgniarka, lekarz, prawnik, pracownik socjalny czy pracownik fundacji. Jeśli komuś trzeba pomóc stanie na głowie, będzie godzinami szukała rozwiązania, najlepszego wyjścia z sytuacji, a jeśli zajdzie taka potrzeba, sama poprosi o wsparcie dla innej osoby. Finanse mają dla niej drugorzędne znaczenie, jeśli tylko jest w stanie zapewnić sobie i najbliższym godne życie, w wolnych chwilach chętnie oddaje się działalności charytatywnej.

Matka brunetka to przyjaciel i mentor w jednym

Spokojna opanowana i rozsądna nie krzyczy, nie karci, jest doskonałym mentorem. Spokojnie tłumaczy i uczy życia swoje pociechy, wpaja im życiowe wartości, ale zawsze daje wybór. Nie należy do grona matek zaborczych, nie tyranizuje i nie terroryzuje. Potrafi tak zaaranżować każdą rozmowę, żeby dziecko dokonało samodzielnie właściwego wyboru. A kiedy jednak pociecha postawi na swoim i popełni błąd, brunetka będzie je pocieszać jak najlepsza przyjaciółka. Jako troskliwa matka nie zapomni też o przygotowaniu największego przysmaku dziecka i matczynym uścisku. Udaje jej się nawiązać przyjacielską relację z potomstwem i zbudować obopólne zaufanie. Nigdy nie żąda i nie wymaga, lecz spokojnie informuje o konsekwencjach złego wyboru. Zawsze jest sprawiedliwa i wyrozumiała, ale nawet jej wyrozumiałość ma granice, o czym doskonale wiedzą jej dzieci. Kiedy zostanie wyprowadzona z równowagi potrafi się obrazić.

Brunetka kwintesencją seksapilu i kobiecości

Jednych mężczyzn pociąga inteligencja kobiet, innych uroda, czułość i wrażliwość, a jeszcze innych życiowa mądrość. Panie z urodą brunetki reprezentują te wszystkie wartości. Są więc ideałem dla wielu panów, jednak tylko tych, którzy wykazali się cierpliwością i chęcią poznania jej bliżej. Ten typ urody nigdy nie odkrywa wszystkich kart na pierwszym spotkaniu, dopiero kiedy uzna, że ktoś jest godny jej zaufania, pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Nie interesują jej przelotne romanse, a nawet jeśli się w taki uwikła, dzięki wrodzonej inteligencji, sama decyduje, jak dobrze można ją poznać. Jest mistrzynią asekuracji dlatego, na początku znajomości, nie pozwala sobie na porywy serca i trzyma partnera na dystans. Zawsze zostawia sobie furtkę, którą może wyjść ze związku bez żadnych strat. Mężczyznom imponuje jej umysł, upór w dążeniu do celu i umiejętność, z jaką wpływa na innych ludzi. Jako mistrzyni dyplomacji, doskonały negocjator i arbiter dobrze sprawdza się na wysokich stanowiskach. Jest sprawiedliwa i potrafi zmotywować innych do działania, znaleźć drzemiące w innych talenty i je rozwijać.

Brunetka jak kobieta kameleon

Kiedy jej partner lub współpracownicy myślą, że ona już niczym ich nie zaskoczy, brunetka, jak tylko poczuje się w nowym towarzystwie doceniona i rozumiana rozkwita. Jest mistrzynią doskonałych i bardzo seksownych stylizacji, bezbłędnie dopasowuje kolory do swojej karnacji, włosów i oczu. Potrafi podkreślić atuty swojej urody i błyszczeć. Trudno jednoznacznie określić jej styl, ponieważ ma wrodzone wyczucie gustu i uwielbia eksperymentować z modą. Trendy na każdy sezon są dla niej jak biblia, potrafi perfekcyjnie dopasować stylizację do sytuacji i okazji. Dlatego do pracy nosi kobiece, ale profesjonalne stroje. Po południu potrafi się zmienić w perfekcyjną panią domu, a wieczorem w prawdziwego wampa. Brunetka w każdej stylizacji czuje się dobrze i potrafi strój, makijaż i uczesanie wykorzystać do osiągnięcia swojego celu.

Silna osobowość brunetki
Silna brunetka

Na wizytę teściowej ubierze się skromnie, ale wygodnie i przywdzieje nawet fartuszek kuchenny. Ugości matkę swojego ukochanego jak perfekcyjna pani domu. A kiedy ta już odjedzie, wieczorem zamienia się w prawdziwego wampa. Nie będzie miała problemu z założeniem bardzo seksownej i skąpej koronkowej bielizny. Perfekcyjnie dobierze stylizację zarówno na koncert rockowy, jak i do opery i w każdej ze stylówek będzie czuła się jak we własnej skórze.

Drugiej tak pełnej sprzeczności kobiety nie znajdziecie. Z jednej strony czuła, wrażliwa i rozważana, z drugiej zaś wulkan energii, lwica, która do ostatniej kropli krwi będzie bronić bliskich osób i swoich poglądów.

Jak wygląda brunetka, jakie ma włosy, oczy i karnację

Brunetki są najbardziej poszukiwanymi politykami, lekarzami, pielęgniarkami, żonami i matkami. Jednak nie ze względu na kolor ich włosów, a cechy osobowości. Jeśli więc szukasz idealnej kandydatki na kierownicze stanowisko, marketingowca, prawnika, opiekunki do dziecka czy żony, najlepszym wyborem będzie właśnie pani o tym typie urody. Zobacz jak ją rozpoznać.

Brunetka ma ciemne, czarne lub ciemnobrązowe włosy, brązowe, czarne lub zielone oczy oraz ciemną ich oprawę. Karnację może mieć brzoskwiniową, oliwkową lub mleczną, gładką niczym porcelana. Jeśli spotkasz kobietę o takim wyglądzie, a z jej oczu będzie biło ciepło, możesz być pewien, że to stuprocentowa brunetka.

Jakie kolory pasują do brunetek?

Brunetka ma nie jeden, lecz aż trzy różne odcienie karnacji, dlatego też w różnych barwach będzie dobrze każdej z nich. Koniecznie zobacz, czy jesteś ciepłą, chłodną, czy lodową brunetką i co tak naprawdę do ciebie pasuje. Wprawdzie, ze wszystkich typów urody masz najlepszy gust, ale nie zaszkodzi zasięgnąć porad prosto od wizażystów.

Chłodna brunetka czyli taka, która ma jasną lub bladooliwkową cerę, piwne, zielone ciemnobrązowe lub czarne oczy, choć te ostatnie wśród słowianek są rzadko spotykane, czarne lub ciemnobrązowe włosy oraz ciemną oprawę oczu. Jeśli jesteś tym typem urody najlepsze kolory dla ciebie to stonowane, głębsze niż pastele i mniej intensywne niż soczyste. Natura obdarzyła Cię pośrednią, neutralną barwą i takie też odcienie do ciebie pasują.

 1. Granatowy, ale stonowany, ekstrawagancki w królewskim odcieniu, taki który nie sprawi, że twoja cera będzie wyglądała na zmęczoną i starszą niż jest w rzeczywistości. Jeśli więc granatowy to tylko w odcieniu spokojnego szafiru. O kobaltowym i chabrowym lepiej zapomnij, to nie są twoje barwy.
 2. Zielony, ale też spokojny jak opal malachit czy szmaragd, a jeśli szukasz zieleni na wielkie wyjście, postaw na modną butelkową, w zestawieniu z zawsze modnym srebrem. Taki zestaw ociepli twoją cerę i wydobędzie głębię twoich tęczówek. Unikaj natomiast turkusowej zieleni i miętowej, ponieważ uwydatnią wszystkie niedoskonałości twoje cery.
 3. Niebieski kobaltowy to barwa, która stworzy idealny duet z cerą, włosami, oczami chłodnej brunetki. Nie stosuj jej jednak w dodatkach, lecz jako kolor bazę. Kobalt zestawiony z bielą to przy twojej urodzie królewski duet, w którym będziesz wyglądała subtelnie, elegancko i bardzo kobieco.
 4. Czarny, ale raczej w wersji miękkiej i puszystej, które wyglądają łagodnie i ciepło. Czarny atłas, szyfon, naturalna i eko skóra będą za bardzo kontrastowały z jasną karnacją i zbyt mocno się zlewały z ciemnymi włosami. Możesz je nosić na Halloween lub w dni, kiedy chcesz wyglądać jak córka rodziny Adamsów. Na co dzień unikaj tych tkanin, ponieważ nie przysporzą Ci urody, a wręcz przeciwnie.

Zimna brunetka - ma alabastrową cerę, idealnie gładką niczym biała porcelana i czarne włosy, niebieskie lub zielone oczy w bardzo ciemnej oprawie. Jak przystało na królową lodu, pasuje do niej:

 1. Srebro we wszystkich odcieniach, to kolor, w którym rozkwita, staje się piękna i zyskuje niebywały blask.
 2. Granatowy w dosłownie wszystkich odcieniach, od chabrowego przez kobalt, szafir i aż do granatu wpadającego w czerń.
 3. Niebieski we wszystkich odcieniach podkreślający tęczówkę, który sprawi, że cera będzie wyglądała promiennie i świeżo.
 4. Błękit od jasnego przez pastelowy po kolor nieba i lodowców. W kwestii tej barwy nie musisz się ograniczać, gdyż w każdym jej tonie będziesz wyglądać uroczo i olśniewająco.
 5. Fuksja mocna zdecydowana głęboka i odważna to barwa, która sprawi, że jasna cera brunetki nabierze naturalnych rumieńców, a usta staną się wyraźniejsze.
 6. Butelkowa zieleń to kolor, którego nie powinno zabraknąć w twojej szafie, to też twoja tajna broń. Ubrana w ten kolor możesz wybrać się na podbój świata, nikt Ci się nie oprze twojemu urokowi.

Ciepła brunetka - ma oczy zielone, brązowe lub piwne, niezbyt ciemną oprawę oczu, a włosy w ciepłych odcieniach brązu. Jej cera ma oliwkowy lub brzoskwiniowy koloryt, a usta koralowy. Wśród kolorów polecanych dla tego typu urody są:

 1. Czerń i to ta w najciemniejszym wydaniu, która sprawi, że twoje włosy, oczy i cera staną się wyraźniejsze, a Ty będziesz wyglądać jak gwiazda filmowa.
 2. Khaki, czyli złamana spokojna zieleń, która sprawi, że rysy twojej twarzy złagodnieją, a oczy i usta będą bardziej wyraźne.
 3. Czerwień, jesteś jedynym typem urody, który czerwony może nosić zawsze i wszędzie. Czerwona bielizna, czerwona suknia na wielkie wyjście, czerwona kurtka marynarka, torebka i dres treningowy. Ten seksowny kolor i to we wszystkich odcieniach pasuje do twojej urody tak bardzo, że inne kobiety będą zazdrościć.
 4. Biel podobnie jak czerń, jest jedną z twoich barw, szczególnie późną wiosną i latem, kiedy twoja cera za sprawą promieni słonecznych stanie się śniada. Latem możesz nosić biały total na każdą okazję, a jeśli dodasz do niego letni kapelusz z dużym rondem, zachwycisz każdą napotkaną osobę.
 5. Żółty to kolor, który możesz stosować w dosłownie każdym odcieniu od pastelowego, przez bananowy po żywy i słoneczny. Każdy z nich powstał z myślą o twoim typie urody.
 6. Pomarańczowy od jasnego brzoskwiniowego przez soczystą pomarańczę do słodkiej mandarynki, to kolejna barwa, którą możesz stosować bez opamiętania.

Marlena Mokras
Kobieta, mama, żona, psycholog, pedagog, nauczyciel - kolejność nieprzypadkowa. Pasjonatka zdrowego stylu życia, lubiąca (chyba jak każda kobieta) śledzić trendy modowe i urodowe.

Komentarze

Panna_lila
Kolor włosów przy koloryzacji głównie powinien pasować do karnacji oraz cech twarzy. Jeżeli wybierzemy zbyt ciemny kolor wówczas będziemy wyglądać blado. Jednak jeśli zdecydujemy się na jasne, nasza twarz może stracić swój prawidłowy i naturalny wyraz. Wielu fryzjerów stosuje pewne reguły w celu doradzenia klientkom. Brunetki mogą trzymać się brązu, byleby nie ciemnego, a w żadnym wypadku czarnego. Idealnie nadaje się czekoladowy, o jasnych odcieniach. Panie rudowłose powinny obstawiać kolor w odcieniach kasztanowych, natomiast blondynki mogą zdecydować się na jeden ton ciemniejszy, dzięki czemu złoty odcień doda naszej cerze zdrowego plasku. Wielu osobom pomagają również pasemka w jaśniejszych odcieniach włosów.