Bielizna ślubna - jak wybrać?

Bielizna ślubnaZbliża się TEN wyjątkowy dzień? W ferworze przygotowań nie zapomnij o bieliźnie! Wbrew pozorom to ubranie równie ważne co suknia, bo to od niego zależy, czy będziesz się czuć dobrze zarówno podczas ceremonii, jak i nocy poślubnej. Tylko jaką bieliznę wybrać? Na co zwrócić uwagę? Przygotowaliśmy mini poradnik dla panien młodych.

Bielizna pod suknię ślubną czy na noc poślubną?

Na początek warto się zastanowić, jaki rodzaj bielizny chcesz kupić. Zasadniczo panna młoda powinna mieć dwa komplety: jeden pod suknię i jeden typowo na noc poślubną. Wiadomo jednak, że nie wszystkie przyszłe żony mogą lub chcą sobie na to pozwolić. W wielu przypadkach sprawdzi się jeden komplet, ale dobrze dobrany.

Natomiast gdyby trzymać się sztywno podziału na bieliznę pod suknię i na noc, trzeba by powiedzieć, że są to komplety zupełnie różne. Więcej o tym przeczytasz w następnych akapitach.

Dobór bielizny do sukni

Bielizna ślubna powinna być dopasowana do sukni, dlatego to zakup, który robimy nieco później - po znalezieniu wymarzonej kreacji. Niemniej, nie należy z nim zwlekać, bo czasami poszukiwania odpowiedniego kroju bielizny mogą trochę potrwać.

Bielizna ślubna powinna dobrze spełniać swoje zadanie, ale być przy tym niewidoczna. Żadne ramiączko nie może się odznaczać, a gumka wpijać. Szczególnie istotny jest dobór bielizny do nietypowych sukienek np. bez ramiączek lub z odkrytymi plecami. Do takich kreacji istnieją odpowiednie biustonosze lub body. Te drugie bardzo często pełnią również funkcję modelującą, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w przypadku sukni dopasowanych.

Bielizna na noc poślubną

Bielizna ślubna na pierwszą noc z mężem nie musi być dopasowana do sukni (chyba że stylem). Można sobie więc pozwolić na nieco więcej, bawiąc różnymi krojami i dodatkami. Wskazane są wszelkie koronki i wycięcia.

Bielizna ślubna

Klasyką bielizny ślubnej są halki - najlepiej satynowe i z dodatkiem koronki. Oczywiście wybór zależy od upodobań panny młodej, ale takie połączenie jest niewątpliwie ponadczasowe.

Bielizna ślubna

Ponadto na noc poślubną warto też wybrać jakiś szlafrok czy też podomkę. To dodatek, który sprawi, że kreacja zyska na elegancji i stanie się bardziej tajemnicza.

Bielizna ślubna

Nie zapomnij tylko o tym, aby wybrać bieliznę w odpowiednim rozmiarze! To bardzo istotne zarówno w przypadku bielizny pod suknię, jak i na noc poślubną.

Gdzie kupować bieliznę ślubną?

Bielizna na ten wyjątkowy dzień powinna zapewniać maksimum komfortu. Innymi słowy, nie powinnaś jej w ogóle czuć! W związku z tym komplet musi być najwyższej jakości. Znajdziesz go w polskim sklepie https://missisleepy.pl/bielizna-slubna.

Komentarze