Jak być atrakcyjną kobietą? Atrakcyjność fizyczna i intelektualna

Jak być atrakcyjną kobietą?Przed współczesną kobietą stoi sporo wyzwań, którym stara się sprostać. Pragnie umiejętnie łączyć wiele ról, być dobrą żoną, matką, córką, pracownikiem, przyjaciółką i jednocześnie prezentować się atrakcyjnie, stale czegoś się uczyć i dokształcać. Nie oszukujmy się, nie jest to łatwe, codzienność wymaga od kobiet niemało zaangażowania. Jak sprostać wymaganiom rzeczywistości i być atrakcyjną kobietą, zarówno w sensie fizycznym, jak i osobowościowym?

Rola współczesnej kobiety w społeczeństwie

Współcześnie kobieta łączy wiele ról i zadań.

Jest:

 • matką,
 • żoną,
 • siostrą,
 • córką,
 • koleżanką,
 • pracownikiem, itd.

Łączy role rodzinne z zawodowymi, prowadzi życie towarzyskie, realizuje swoje pasje, dokształca się i pragnie zawsze wyglądać atrakcyjnie. Czy to da się pogodzić? Wiele kobiet jest dowodem na to, że tak, aczkolwiek wymaga to dużo samozaparcia, zaangażowania oraz pewności siebie. Kluczowym pojęciem jest tutaj atrakcyjność, rozumiana w różnorodny sposób.

Pojęcie atrakcyjności dzisiaj: atrakcyjność fizyczna i intelektualna

Kluczową kwestią jest wyjaśnienie współczesnego rozumienia atrakcyjności. Czym jest atrakcyjność dzisiaj, jak można ją rozumieć?

Atrakcyjność fizyczna
Zwykle pojęcie to określamy w sensie fizycznym, ktoś atrakcyjny fizycznie to ładna kobieta czy przystojny mężczyzna; ktoś, kto jest zadbany, dobrze ubrany, świetnie się prezentuje. W przypadku kobiet atrakcyjność odnosi się zarówno do wyglądu fizycznego, jak również sposobu ubierania się, posiadanego stylu: łączenia ubrań, dodatków, kolorów w stylizacjach.

Atrakcyjność psychologiczna
Kolejne rozumienie atrakcyjności to atrakcyjność psychologiczna, czyli to, jak czujemy się w swoim ciele, co myślimy o sobie. Za osoby atrakcyjne uznaje się bowiem osoby pewne siebie, o odpowiednim poziomie samooceny, świadome swoich zalet, posiadające cele i pasje w życiu.

Atrakcyjność intelektualna
I wreszcie atrakcyjność intelektualna, cechująca osoby ciekawe, mające wiele pasji, stanowiące dla innych wzór i inspirację. Tacy ludzie są błyskotliwi, inteligentni, zorientowani na cel, odważni, charyzmatyczni i pewni siebie. Ich optymizm i energia życiowa zaraża innych, są dowodem na to, że jeśli się czegoś chce, można to osiągnąć. Obecnie można mówić o modzie na sapioseksualizm, czyli pojmowanie za atrakcyjnych tych osób, które są bardzo inteligentne i zaradne życiowo (co niekoniecznie idzie w parze z wykształceniem!).

Atrakcyjność intelektualna

Jak umiejętnie łączyć te cechy: atrakcyjność fizyczną, czyli dobry wygląd z atrakcyjnością intelektualną? Nie zawsze jest to łatwe ale warto spróbować, wszak kobiety uwielbiają łączyć wiele ról i zadań, prawda?

Atrakcyjna kobieta - jak nią zostać? Porady

Chcesz czuć się atrakcyjna, czyli dobrze wyglądać i być postrzegana jako osoba inteligentna i bystra? Poniżej porady, które na pewno Ci w tym pomogą.

1. Jak zwiększyć atrakcyjność fizyczną?

Każda z pań, bez względu na to, ile ma lat, pragnie czuć się kobieca i atrakcyjna w oczach innych kobiet ale i płci przeciwnej. Zarówno nastolatka, jak i pani w dojrzałym wieku pragnie wydobyć z siebie naturalne piękno i czuć się dobrze w swojej skórze. Jak to osiągnąć, gdy jesteśmy zajęte i nie zawsze mamy czas na wizytę u fryzjera czy manicure? Poniżej kilka porad, które z pewnością okażą się cenne dla każdej z nas.

 • Wypisz na kartce mocne strony swojego wyglądu i staraj się je podkreślać. Masz ładne oczy? To świetnie, umaluj je odpowiednio i kuś zalotnym spojrzeniem. Masz zgrabne nogi, ale za to niewielki biust? Załóż szorty i bluzkę we wzory: optycznie powiększysz biust i zwrócisz uwagę na nogi: to wręcz doskonały trik!
 • Znajdź swój styl ubierania się, chodź po sklepach, przymierzaj, miksuj, szukaj tego, w czym najlepiej wyglądasz i doskonale się czujesz. Możesz zabrać ze sobą na wyprawę po galerii mamę, siostrę, koleżanki, ukochanego. Znajdź fasony i kolory, w jakich dobrze się czujesz i na tej podstawie kompletuj swoją garderobę. Nie zapominaj oczywiście o elementach bazowych, kup dobrze skrojone dżinsy, szpilki, koszulę, kardigan, elegancka sukienkę, kilka klasycznych bluzeczek, sportowe buty, torebkę kopertówkę i listonoszkę, ramoneskę i klasyczny trencz. Dzięki temu zestawisz je na wiele sposobów i zyskasz piękne stylizacje na wiele okazji;
 • Wybierz się do fryzjera i wspólnie ustalcie, w jakiej fryzurze będzie Ci do twarzy. Zadbaj, by było to uczesanie proste, które łatwo odtworzyć w domowym zaciszu i jednocześnie pozwalające szybko i sprawnie ułożyć włosy na wiele sposobów. Dzięki temu szybko ułożysz włosy i będziesz zawsze dobrze wyglądać, co pozytywnie wpłynie na Twoją pewność siebie. Nie bój się radykalnych cieć, czasami takie rozwiązanie odmieni Twój wizerunek ale i poprawi kondycję włosów;
 • Dobierz kosmetyki, które Ci służą i dedykowane są Twojemu typowi skóry i rodzajowi włosów. Tak wyposażona na pewno będziesz pewniejsza, że zawsze wyglądasz świetnie. Zaopatrz się także w kosmetyki w wersji podróżnej, które będziesz nosić w torebce, np. kompaktowy puder, ulubiony błyszczyk, mokre chusteczki odświeżające czy mini perfum: dzięki nim poprawisz wygląd w kilka sekund, np. w pracy czy podróży;
 • Staraj się, abyś zawsze wyglądała dobrze - nie znaczy to, że masz codziennie opuszczać dom w pełnym makijażu czy malować się również w domu. Dokładaj starań, abyś była zadbana: dbaj o cerę, włosy, ubieraj się schludnie (nawet w domu wyciągnięte dresy i obszerny t-shirt męża zmień na wygodne legginsy i tunikę: poczujesz się lepiej!);
 • Wybierz dni, gdy dasz swojej skórze odpocząć i nałożysz na nią jedynie odżywczy krem, np. w weekend czy wolne przedpołudnie. Skóra odpocznie, a Ty także będziesz czuć, że "masz wolne", a to doskonała opcja na relaks. Może dobra herbata i książka?
 • Możesz być osobą bardzo zapracowaną, ale staraj się wygospodarować przynajmniej co 2 dni kilka chwil dla siebie. niech będzie to pół godziny, gdy masz moment na relaks, nikt Ci nie przeszkadza i możesz wziąć relaksującą kąpiel lub zadzwonić do przyjaciółki. Takie chwile pozwolą Ci zapomnieć o problemach oraz nabrać siły i energii.
 • Atrakcyjność fizyczna

2. Jak pracować nad pewnością siebie?

Punkt drugi to samoocena i pewność siebie. One również są bardzo pożądane i na pewno sprawią, że poczujesz się lepiej, a w oczach innych będziesz niezwykle atrakcyjną osobą! Poniżej kilka porad, które pozwolą Ci popracować nad samooceną.

 • Bądź świadoma swoich zalet - wypisz je na kartce i ciesz się nimi, uczyń z nich swoje zasoby, które pozwolą Ci mierzyć się z tym, co niesie życie;
 • Każdy ma prawo popełniać błędy, Ty również! Naucz się przeżywać porażki i doświadczać niepowodzeń, traktuj je jako lekcję na przyszłość, nie rozpamiętuj, tylko próbuj raz jeszcze. Takie zachowanie sprawi, że zamiast skupiać się na negatywach, będziesz osobą aktywną i pewną siebie;
 • Walcz ze swoimi wadami - kompleksy ma każdy z nas i naszym zadaniem jest radzić sobie z nimi. Jeśli coś Cię hamuje, postaraj się to zwalczyć, już sama próba pokonania własnych ograniczeń pozytywnie wpłynie na Twoją pewność siebie;
 • Znajdź coś, co Cię wyróżnia - wiele osób obawia się swojej inności, próbuje ją maskować i dopasować się do innych. Ty ze swojej inności uczyń atut i ciesz się tym, że jesteś pod pewnymi względami wyjątkowa. Niech inni też to zobaczą!

3. Jak pracować nad intelektem?

Po trzecie: inteligencja, wiedza i kompetencje: to również wpływa na Twoją atrakcyjność w oczach innych. Pracuj więc nad sobą, doskonal się w wybranych sferach i wzbogacaj swoją wiedzę, to na pewno zaprocentuje w przyszłości!

 • Rozwijaj się w wybranych przez siebie sferach - jeśli masz pasję: poświęcaj jej wolny czas, ciesz się swoimi sukcesami na tym polu. Ludzie z pasją są oceniani jako ciekawsi, bardziej inteligentni i godni zaufania, brzmi dobrze, prawda?
 • Dużo czytaj - mogą to być książki, gazety, czasopisma branżowe, czytaj ciekawe artykuły w Internecie, czytanie wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć oraz koncentrację;
 • Spędzaj czas z ludźmi - miej grono znajomych, rozmawiaj z nimi, to również bardzo rozwija!
 • Bywaj w różnych miejscach - chodź do kina, teatru, na koncerty, bierz udział w wydarzeniach kulturalnych;
 • Poświęcaj czas na rozrywki intelektualne: rozwiązuj krzyżówki, graj w sudoku, planszówki itp. Pozwoli Ci to na ciekawą formę relaksu, będzie to doskonalić koncentrację, procesy pamięci oraz wzbogaci słownictwo i zakres wiedzy;
 • Rozwijaj się i dokształcaj - wybieraj się na szkolenia, kursy, korzystaj z oferty studiów podyplomowych, jeśli masz taką chęć i okazję wybierz się na kurs językowy, kurs tańca, zapisz się na ciekawe szkolenie z koleżankami z pracy. Każde doświadczenie jest ciekawe i może wyposażyć się w wiedzę i umiejętności przydatne w życiu.

Korzystając z powyższych rad oraz robiąc inne rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność na pewno będziesz czuła się atrakcyjna, zarówno fizycznie, jak i psychologicznie oraz intelektualnie. Twoja pewność siebie będzie widoczna dla innych, co sprawi, że będą oceniać Cię jako osobę interesującą i godną poznania. Ciesz się swoimi zaletami i mocnymi stronami, korzystaj z tego, co niesie życie i czasem odpuść: dla samej siebie. Pamiętaj, ze nie musisz być doskonała ani idealna. Przede wszystkim: masz być szczęśliwa i spełniona w życiu.

Marlena Mokras
Kobieta, mama, żona, psycholog, pedagog, nauczyciel - kolejność nieprzypadkowa. Pasjonatka zdrowego stylu życia, lubiąca (chyba jak każda kobieta) śledzić trendy modowe i urodowe.

Komentarze