Aranżacja wnętrz - kilka prostych wskazówek, by zmienić swoją przestrzeń

Aranżacja wnętrzNasz dom jest sanktuarium, wizytówką, miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie i dobrze. A przynajmniej powinniśmy się tak czuć. Nasze przestrzenie mogą być funkcjonalne, a jednocześnie prezentować się pięknie. Oto kilka wskazówek, jak zaprojektować swój dom, aby od progu zapraszał do wejścia.

Kolory

Kolory ścian to jedna z ważniejszych decyzji w projektowaniu wnętrza - stanowią przecież bazę dla mebli i dekoracji. Przy doborze kolorów warto zwrócić uwagę na to, jakie pomieszczenia pełnią funkcje, czy są to przestrzenie dla wspólnego użytku, czy miejsce tylko dla nas? Oczywiście, kierujmy się naszym wyczuciem smaku, jednak pamiętajmy, że powinien on współgrać z wizją, jaką mamy na wystrój pomieszczenia.

Nie trzeba wcale bać się mocnych odcieni - w trendach znajdziemy głębokie fiolety i granaty. Aby nadać pomieszczeniu wrażenia przestronności, warto sięgnąć jednak po jasne kolory.

Dobrze będzie wyglądać na ścianach biel. Jest to kolor uniwersalny, pasujący do wszystkiego i nadający wnętrzu przytulności, czystości i elegancji. Warto ją jednak przełamywać akcentami, aby uniknąć wrażenia surowości i chłodu.

Aranżacja wnętrz

Źródło: studioLOKO

Mniej znaczy lepiej

W czystym domu lepiej się żyje, a łatwiej zadbać o czystość, gdy nie przytłacza nas fala zbędnych przedmiotów i mebli. Jeśli możemy z czegoś zrezygnować - zróbmy to! Nie dość, że dostaniemy dodatkową przestrzeń życiową, to jeszcze nasze wnętrza będą bardziej harmonijne, uporządkowane, schludne. Dobrym pomysłem jest pozbycie się zbędnych mebli z przedpokoju. Jest to pomieszczenie, które jako pierwsze widzą wszyscy goście, a także przestrzeń, która musi być funkcjonalna. Szafa na płaszcze i buty jest minimum, do którego warto się ograniczyć.

Aranżacja wnętrz

Źródło: StudioLOKO

Podłogi

To element, o którym nie można zapomnieć - będzie nadawał mieszkaniu tonu. Dlatego lepiej zdecydować się na monochromatyzm i zrezygnować z szalonych rozwiązań w każdym pomieszczeniu. Doda to mieszkaniu spójności, co pozwoli nam na odrobinę frywolności w innych kwestiach.

Meble

Meble są bardzo istotnym elementem całego wystroju - mają przede wszystkim służyć nam pomocą w codziennym życiu. Nie należy jednak zapominać o ich walorach estetycznych. W wyborze mebli musimy wziąć pod uwagę klimat, jaki chcemy osiągnąć. Z pomocą może nam przyjść wiele inspiracji w internecie, które wskażą, jakie połączenia dobrze razem współgrają i czy stanowią odpowiednią propozycję dla naszych mieszkań.

Warto pamiętać, by meble nie przytaczały swoimi gabarytami. Dopasujmy je do naszych pokoi.

Dodatki

Kolorowe poduszki, ciekawy zegar, świeczki i świeczniki - to wszystko ma duży wpływ na charakter pomieszczenia, dlatego nie bójmy się przyprawić swoich wnętrz. Ciekawy dywan może zmienić wszystko. Dobrym wyjściem są również rośliny, zwłaszcza, kiedy mamy do zagospodarowania większą przestrzeń. Pięknie będą prezentować się w towarzystwie jasnych barw. Jeśli nie chcemy się nimi zajmować, na rynku dostępnych jest wiele sztucznych kwiatów, które wyglądem nie odchodzą daleko od oryginału.

Aby dodać pomieszczeniu przestrzeni, zdecydujmy się na lustra. Nie tylko powiększą optycznie pokój, ale będą nam pomocą w codziennym życiu.

Odkryj twój własny motyw i powtarzaj go w dodatkach. Doda to pomieszczeniu ciepła i sprawi, że zniknie wrażenie chaosu.

Nie bój się również kontrastów. Różne kształtach i faktury nadadzą pomieszczeniu życia i pikanterii, będą czymś, co intryguje i zatrzymuje oko.

Komentarze