Aceton czy frezarka do zdejmowania lakieru hybrydowego - co wybrać?

Aceton do paznokciAceton w zmywaczu do paznokci od jakiegoś czasu budzi niemałe kontrowersje. Pojawiły się opinie, że jego stosowanie przy usuwaniu lakieru hybrydowego osłabia i niszczy paznokcie. Jako alternatywę poleca się zdejmowanie lakieru hybrydowego za pomocą frezarki do paznokci. Co zatem jest lepsze: aceton czy frezarka? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Aceton czy frezarka - różnice

Zmywacz do lakieru hybrydowego (aceton do paznokci) pozwala bardzo łatwo usunąć lakier hybrydowy. Można zrobić to z powodzeniem samodzielnie, w domu, choć niektóre panie wolą skorzystać w tym celu z usług profesjonalnej kosmetyczki.

Jeśli zdejmujemy lakier hybrydowy same, stosując aceton, zróbmy to w następujący sposób. Najpierw należy zmatowić top przy użyciu bloku polerskiego. Następnie nasączamy waciki bezpyłowe acetonem i otulamy nimi paznokcie. Wacik dobrze jest owinąć specjalną folią, by zmywacz nie wysychał. Po około 5-8 minutach zdejmujemy folie, waciki i usuwamy lakier za pomocą specjalnego patyczka (są w zestawach do manicure Samilac, można też kupić je osobno) albo drewnianego „kopytka”. Do acetonu przyda się nam dozownik z pompką, który pozwoli na wygodną aplikację.

Frezarka do paznokci to wielofunkcyjne urządzenie, które pozwala m.in. usunąć lakier hybrydowy. Za pomocą specjalnego frezu do usuwania hybryd (ceramicznego lub karbidowego) ściągamy lakier mechanicznie, w kierunku z góry w dół. Używając frezarki, należy uważać, by nie uszkodzić paznokcia; nie wolno zbyt mocno dociskać frezu do płytki.

Zdejmowanie hybrydy przy użyciu acetonu wydaje się bezpieczniejsze, ale częste jego stosowanie może osłabiać płytkę (aceton oddziałuje na nią przez kilka minut podczas zmiękczania hybrydy). Aceton w niektórych przypadkach może też powodować uczulenie. Ogólnie jednak nie ma jasnej odpowiedzi na pytanie, która metoda jest lepsza - jedna i druga ma swoje zalety i wady.

Jaki płyn do zmywania paznokci wybrać?

Przede wszystkim stawiajmy na wysoką jakość produktu. Semilac oferuje szeroką gamę płynów do zmywania lakieru hybrydowego z acetonem, w zestawach i jako samodzielny produkt. Można też kupić wygodny dozownik z pompką, do którego przelejemy zawartość buteleczki.

Jak zadbać o paznokcie po zdjęciu hybrydy?

Jeśli stosujemy aceton, pamiętajmy o nałożeniu na płytkę odżywki do paznokci z lanoliną lub witaminą E. Aceton narusza naturalną powłokę ochronną paznokci, więc należy o nie zadbać. Przy manicure hybrydowym dobrym rozwiązaniem jest też stosowanie bazy proteinowej, która wzmacnia paznokcie. Pamiętaj też, by nie trzymać wacików z płynem zmywającym lakier na paznokciach zbyt długo - aceton może je podrażnić.

Jeśli usuwamy hybrydę za pomocą frezarki, także warto zastosować po ściągnięciu lakieru odżywkę do paznokci. Dobre będą odżywki z lanoliną, a także z olejkami, na przykład z awokado. Pamiętajmy też, by przed nałożeniem nowej hybrydy dokładnie usunąć skórki i wypolerować powierzchnię płytki. Dzięki temu lakier utrzyma się na paznokciach dłużej.

Źródło: www.semilac.pl.

Komentarze