4. aspekty, które musisz wziąć pod uwagę przy zakupie sofy do salonu

Sofa do salonuPrzed Tobą kupno mebli do salonu? Zastanawiasz się, jaką sofę wybrać? Chętnie Ci w tym pomożemy! Poznaj 4 aspekty, które warto wziąć pod uwagę, aby zakup okazał się właściwy. Sprawdź, jak wybrać równie praktyczną, co estetyczną sofę do salonu.


1. Wymiary sofy dopasowane do wnętrza

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu sofy, zastanów się ile miejsca możesz na nią poświęcić. Posiadasz niewielkie mieszkanko czy spory dom jednorodzinny? Ile metrażu zajmują pozostałe meble? Najprostszym sposobem będzie zmierzenie wolnej przestrzeni i dobranie sofy o wymiarach delikatnie mniejszych niż dostępne miejsce. Zastanów się, czy potrzebna jest Ci sofa jednoosobowa, czy dwuosobowa, a może zdecydowanie większa. W ten sposób stworzysz aranżację, w której będziesz mógł się spokojnie przemieszczać, a jednocześnie pomieścisz całą rodzinę czy przybyłych gości.

Wielkościowy dobór sofy ważny jest także pod względem wizualnym. Duża w małej przestrzeni sprawi, że salon będzie wyglądał na przytłoczony, a zbyt mała w sporym metrażu po prostu zginie. Pamiętaj więc, by sofa do salonu dopasowana była do jego wymiarowych możliwości, a stanie się praktycznym i estetycznym meblem jednocześnie.

2. Jaki styl sofy wybrać do salonu?

Sofa to typ mebla wypoczynkowego charakteryzujący się doskonałą wygodą, która w połączeniu z nienagannym wyglądem staje się bardzo pożądanym elementem wyposażenia. Widoczne jest to szczególnie w ofertach sklepów meblowych, które wciąż zaskakują nowymi produktami. To przekłada się zaś na możliwość dopasowania wybranej sofy do całej aranżacji pokoju dziennego sprawiając, że staje się spójną całością.

W sprzedaży znajdziesz sofy do salonu w stylu klasycznym, vintage, nowoczesnym, awangardowym czy glamour. To, na którą powinieneś się zdecydować, zależy przede wszystkim od Twoich upodobań, ale również od pozostałych elementów pokoju dziennego. Sofa pikowana czy gładka? Na drewnianych czy metalowych nóżkach? Z poduszkami czy bez? Zastanów się także nad jego kształtami, które mogą być kwadratowe lub zaokrąglane.

Sofa do salonu

3. Materiał obicia sofy do salonu

Duże znaczenie, zarówno pod kątem użytkowym, jak i estetycznym, będzie miał materiał obicia wybranej sofy. Salon to miejsce, w którym czas spędza cała rodzina i przyjmowani są goście. Mebel wypoczynkowy w pokoju dziennym w związku z tym musi być nie tylko wygodny, ale i odporny na zniszczenia bądź zabrudzenia. Warto o tym pamiętać decydując się na konkretny materiał tego mebla.

Sklepy meblowe proponują wiele rozwiązań. W sprzedaży znajdziesz sofy z obiciem np. z tkaniny, aksamitu, ekoskóry czy skóry naturalnej. Każdy z tych materiałów to inny wygląd, ale i wygoda - m.in. w utrzymaniu w czystości bądź zachowaniu pierwotnej świeżości. Sprawdź, jak pielęgnować wybrany wariant, i upewnij się, że jest to rozwiązanie dla Ciebie, a z pewnością nie pożałujesz dokonanego zakupu.

4. Dopasowany czy kontrastowy kolor sofy?

Bogata paleta barw, jakie oferują producenci obicia, nie ułatwia podjęcia decyzji. Delikatne pastelowe odcienie różu, beżu, szarości czy niebieskiego to tylko podstawowa kolorystyka, którą spotkasz w sklepach meblowych. Dostępne są także sofy w nasyconych barwach, m.in. czerwieni, granatu, zieleni, a nawet żółtego. Którą wybrać? Możesz postawić na jednolitą, stonowaną kolorystykę całego wnętrza, lub zdecydować się na kontrastowy element w postaci sofy i kilku dodatków. Bez względu na to, jaką decyzję podejmiesz, z pewnością będzie to wartościowy zakup.

Wymienione powyżej aspekty nie są oczywiście jedynymi, jakie mogą wpłynąć na decyzję zakupową, ale z pewnością są najważniejsze. Możesz zwrócić uwagę także na to, czy dana sofa np. posiada funkcję spania i pojemnik na pościel, jak również czy ma regulowaną wysokość. Nie podejmuj pochopnych decyzji - przemyśl zakup, a będzie Ci służył przez długi czas.

Komentarze