3 kroki do odzyskania pięknej skóry po wakacjach

Pielęgnacja skóry po wakacjachSłońce, piasek, wiatr, upały to nieodłączne elementy lata i beztroskiego wypoczynku, ale jednocześnie to czynniki, które znacząco wpływają na stan naszej skóry. Dodatkowo dochodzą drobne otarcia i skaleczenia powstałe podczas wakacyjnych aktywności czy ugryzienia owadów. Jak przywrócić skórze zdrowy i piękny wygląd? Oto trzy podstawowe kroki pielęgnacji skóry, które przywrócą jej naturalną równowagę.

1. Złuszczanie

Regularne złuszczanie martwego naskórka jest niezbędne, aby zachować skórę w dobrej kondycji. Peelingowanie ciała pozwala na lepsze odżywienie i nawilżenie skóry, która ma szansę wchłonąć substancje odżywcze, dostarczane jej dzięki mleczkom, masłom czy balsamom do ciała.

Ponadto peeling, usuwając martwy naskórek, wyrównuje koloryt skóry, niwelując przebarwienia, które często są wynikiem nadmiernej ekspozycji na słońce i pojawiają się po lecie. Do wyboru mamy dwa rodzaje peelingów: mechaniczny oraz enzymatyczny. Peeling mechaniczny jest doskonały dla skóry normalnej, mieszanej lub tłustej, a jego działanie oparte jest o naturalne ścierniwo. Najlepsze peelingi naturalne tworzone są na bazie kawy, soli lub cukru. Skóra wrażliwa, naczynkowa lub trądzikowa wymaga jednak delikatniejszej pielęgnacji. W tym przypadku lepiej zastosować peeling enzymatyczny. Jego działanie jest oparte o enzymy roślinne, które delikatnie złuszczają naskórek - po zetknięciu z nim rozpuszczają warstwę rogową, dzięki czemu przyspieszają naturalny proces odnowy skóry.

2. Nawilżanie opalonej skóry

Dobra kondycja i młody wygląd skóry jest w dużej mierze determinowany jej właściwym nawilżeniem. Skóra, szczególnie latem, bardzo szybko traci naturalne nawilżenie, dlatego niezwykle ważne jest, aby uzupełniać te braki, stosując mleczka i masła do ciała. Kosmetyki te nie tylko nawilżają skórę, ale dzięki wzmocnieniu warstwy lipidowej, chronią ją przed utratą wilgoci. Skórę powinnyśmy nawilżać przynajmniej raz dziennie, najlepiej wieczorem, po jej dokładnym oczyszczeniu. Jednak w przypadku mocno odwodnionej lub suchej skóry - warto zadbać o odpowiednie nawilżenie zarówno rano, jak i wieczorem.

Pielęgnacja skóry po wakacjach

3. Odżywianie i regeneracja skóry po wakacjach

Ostatnim, ale równie ważnym krokiem na drodze przywrócenia skórze dobrej kondycji i blasku jest jej odżywienie. Skóra potrzebuje substancji odżywczych do szybkiej regeneracji. Niektóre mleczka, balsamy i masła do ciała wzbogacone są dodatkowo o substancje odżywiające komórki, a także o składniki aktywne poprawiające elastyczność i jędrność skóry.

Najlepsze są oczywiście kosmetyki o naturalnym składzie, bo wszystko, czego potrzebuje skóra do prawidłowego odżywienia, znajdziemy w naturze - w ekstraktach i olejach roślinnych lub składnikach mineralnych. Stosując naturalne kosmetyki, mamy pewność, że nie zawierają one sztucznych konserwantów, a ich działanie wspomaga naturalne procesy fizjologiczne skóry, m.in. stymulując jej odbudowę.

Sprawdź nawilżające produkty do ciała na https://www.bodyboom.pl/sklep/cialo/pielegnacja.html.

Komentarze