Zalety używania szczoteczki do twarzy. Jak wybrać? Porady

Szczoteczka do twarzySzczoteczka do twarzy to popularny gadżet kosmetyczny, dzięki któremu można zadbać o dokładny demakijaż, a także oczyścić pory.

Na rynku dostępne są manualne, elektryczne i soniczne szczoteczki do twarzy, przy czym szczególną popularnością cieszą się ostatnie dwa rodzaje.


Szczoteczka do twarzy - co to jest?

Szczoteczki do twarzy to urządzenia służące do możliwie głębokiego (oczywiście jak na warunki domowe) oczyszczania twarzy. Za ich pomocą nanosi się na skórę kosmetyk myjący i rozprowadza się go po niej. Ogromną zaletą tego typu urządzeń pielęgnacyjnych jest nie tylko staranny demakijaż i odblokowanie porów, ale także złuszczenie martwego naskórka. Producenci przekonują, a część kosmetologów potwierdza, że tak oczyszczona cerę lepiej przyswaja kosmetyki pielęgnacyjne, które nakłada się na odpowiednio przygotowaną skórę twarzy.

Jaką szczoteczkę wybrać?

Przede wszystkim szczoteczka do twarzy to rozwiązanie dedykowane osobom z cerą normalną i tłustą. Odradza się korzystania z niej kobietom z cerą naczynkową i bardzo wrażliwą, łojotokowym lub atopowym zapaleniem skóry, ze względu na możliwe podrażnienia. Do wyboru na rynku są:

  • Szczoteczka manualna - najprostsze i najtańsze rozwiązanie; podnosi skuteczność w stosunku do oczyszczania twarzy za pomocą samych dłoni, znacząco jednak przegrywa w starciu ze szczoteczkami elektrycznymi i sonicznymi; jej plusem jest bardzo niska cena.
  • Szczoteczka elektryczna - inaczej rotacyjna, działająca z prędkością 200 ruchów na minutę; usuwa większość zanieczyszczeń ze skóry, przygotowuje ją do zabiegów pielęgnacyjnych.
  • Szczoteczka soniczna - najbardziej zaawansowane urządzenie, którego działanie opiera się na energii fal dźwiękowych; wykonuje prawie 300 ruchów na minutę; szczoteczka wyposażona jest w silikonowe wypustki lub specjalne włosie; z reguły w zestawie znajduje się kilka końcówek do różnego typu zabiegów; zaletą urządzenia jest z pewnością pobudzenie procesów odnowy komórkowej i produkcji kolagenu przez fale soniczne.

Tego lepiej nie rób…

Szczoteczka do twarzy nie służy do demakijażu oczu, który należy wykonać przed rozpoczęciem procesu oczyszczania. Szczoteczki należy używać delikatnie, z rozwagą, spokojnymi, kolistymi ruchami. Najwięcej uwagi należy poświęcić problematycznym strefom (czołu, nosowi, brodzie, policzkom). Absolutnie nie należy zbyt mocno dociskać szczoteczki do twarzy. Nie można łączyć oczyszczania nią z peelingiem gruboziarnistym lub innym silnie działającym kosmetykiem. Na początku przygody ze szczoteczką nie wolno również przesadzać z częstotliwością zabiegu - skóra musi się do niego przyzwyczaić, dlatego najlepiej wykonywać go raz w tygodniu przez 30 sekund. Z czasem i częstotliwość, i długość zabiegu można zwiększać. Koniecznie należy pamiętać o regularnej wymianie końcówek, na których siłą rzeczy rozwijają się bakterie. Za każdym razem szczoteczkę trzeba także dokładnie umyć.

Komentarze

Mola
Ja mam szczoteczkę Profi Care i jestem zadowolona dobrze oczyszcza skórę a do tego pobudza ją do regeneracji