Wrażliwe oczy a stosowanie soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktoweJeżeli nasze spojrzenie często sprawia wrażenie zmęczonego, a gałki oczne bezustannie są zaczerwienione i brak im optymalnego nawilżenia, to oznaki, że borykamy się z problemem wrażliwych oczu. Czy w takiej sytuacji stosowanie soczewek kontaktowych jest możliwe?

Posiadanie wrażliwych oczu nie jest czynnikiem wykluczającym noszenie szkieł kontaktowych. By jednak nie pogłębiać dyskomfortu, musimy zadbać o kilka istotnych kwestii, w tym prawidłowy dobór soczewek kontaktowych. Pomoże w tym wizyta u okulisty lub optometrysty. Specjalista optymalnie dopasuje parametry szkieł kontaktowych, uwzględniając m.in. rodzaj wady, krzywiznę oka czy też preferowany przez użytkownika tryb noszenia.

To ważne. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele rodzajów soczewek kontaktowych, o czym przekonuje oferta salonu optycznego Trendy Opticians https://trendyopticians.pl/soczewki-kontaktowe, w związku z czym wybór prawidłowego rozwiązania to nie lada wyzwanie. Dzięki pomocy specjalisty zyskamy pewność, że produkty, które zakładamy na oczy są dla nas w pełni bezpieczne.

Borykając się z problemem wrażliwych oczu, musimy liczyć się z tym, że nie zawsze udaje się optymalnie dopasować soczewki kontaktowe za pierwszym razem. Zazwyczaj konieczna jest kolejna wizyta u specjalisty. Na pewno dobrym wyborem będą silikonowo-hydrożelowe szkła kontaktowe. Dobrze nawilżają one oko i przepuszczają dużo tlenu. Są również miękkie, dzięki czemu czujemy się w nich bardzo komfortowo, wręcz zapominając o ich istnieniu.

Krople nawilżające rozwiązaniem problemu

Jeżeli borykamy się z problemem wrażliwych oczu, a jednocześnie nie chcemy rezygnować z soczewek kontaktowych, zawsze pod ręką powinniśmy mieć krople nawilżające. Gdy pojawi się jakikolwiek dyskomfort, będziemy je mogli zaaplikować, niwelując w ten sposób suchość oczu i podrażnienie. To, jaki preparat wybierzemy, również warto skonsultować z okulistą lub optometrystą. Ważne jest bowiem jego dostosowanie do rodzaju soczewek, które mamy.

Jeżeli używamy soczewek kontaktowych wielokrotnego użytku, zadbajmy także o dobrej jakości płyn pielęgnacyjny. To on bowiem odpowiada za prawidłową dezynfekcję szkieł. Gdy będą one czyste i pozbawione drobnoustrojów, na pewno nie podrażnią naszych wrażliwych oczu.

Komentarze