Wady i zalety manicure żelowego

Manicure żelowyManicure żelowy to doskonałe rozwiązanie dla kobiet mierzących się z problemem króciutkich i łamliwych paznokci. W dodatku potrafi utrzymać się przez kilka tygodni, Zanim jednak zdecydujesz się na taki manicure, dowiedz się wcześniej, jak dokładnie przebiega proces jego nakładania oraz jakie są zalety, a jakie wady paznokci żelowych.

Czym wyróżnia się manicure żelowy?

Manicure żelowy polega przede wszystkim na tym, że paznokcie pokrywa się specjalną masą, która - w porównaniu do akrylu - jest dość elastyczna. Nakłada się po kilka warstw żelu, a każda z nich musi zostać utwardzona przy pomocy lampy UV. Taki manicure wykonujemy głównie w gabinecie kosmetycznym, ze względu na to, że wymaga on dość sporo czasu, precyzji, a także specjalistycznego sprzętu. Dzięki tej metodzie możemy sprawić, że nasze paznokcie z krótkich zmienią się w długie i zadbane. Ich przedłużania dokonuje się na dwa sposoby - za pomocą tipsów (nakładamy na nasze paznokcie tipsy, które następnie pokrywamy je żelem) albo szablonów (żel nakładamy bezpośrednio na płytki i przyłożone do nich szablony). Manicure żelowy należy uzupełniać co ok. 2-3 tygodnie (w zależności od tego, jak szybko rosną nasze naturalne paznokcie).

Wykonanie manicure żelowego krok po kroku

Do wykonania manicure żelowego konieczne będą: pilniki, żel, cleaner, primer, pędzelek do nakładania żelu oraz lampa UV. Ponadto, przydadzą nam się: środek do dezynfekcji i - jeśli zamierzamy przedłużyć nasze paznokcie - szablony i tipsy, a także klej do ich przyklejenia. Rozpoczynamy od zdezynfekowania dłoni i przygotowania płytek - zmatowienia ich i przycięcia na krótko, a następnie oczyszczenia ich przy pomocy cleanera. Później możemy pokryć je warstwą primera, który będzie stanowił bazę pod żel. W przypadku przedłużania paznokci przyklejmy do nich szablony bądź tipsy. Kolejnym krokiem będzie nałożenie na paznokcie (także te z doczepionym szablonami albo tipsami) cienkiej warstwy żelu. Każdy tak pomalowany paznokieć umieszczamy na ok. 2-3 min pod lampą UV, co sprawi, że stanie się on twardy. Proces nakładania żelu i naświetlania go lampą powinno powtórzyć się przynajmniej trzykrotnie. Po drugiej warstwie lekko spiłowuje się paznokieć do wybranego przez nas kształtu, trzecią warstwę pozostawia się natomiast nienaruszoną - dzięki temu będzie ona pięknie błyszczeć.

Zalety manicure żelowego

Dużą zaletą tego typu manicure jest z pewnością to, że wygląda on bardzo naturalnie. To sprawia, że wiele kobiet woli go od manicure akrylowego, który może się rzucać w oczy. Paznokcie żelowe świetnie sprawdzą się podczas wszelkich ważnych dla nas uroczystości, kiedy chcemy, by nasze dłonie prezentowały się perfekcyjnie. Kolejną korzyścią tej metody, jest też to, że daje ona bardzo długotrwały efekt. Profesjonalnie wykonany manicure żelowy będzie utrzymywać się bez zmian przez kilka tygodni. Ponadto, dzięki żelowi możemy sprawić, że nasze krótkie i niezbyt eleganckie paznokcie staną się piękne i długie, a przy tym nikt nie będzie w stanie określić, że nie są one dziełem natury, a manicurzystki. Możemy także ograniczyć się do pokrycia żelem płytki bez zmieniania jej długości albo kształtu. Z pewnością dużą zaletą manicure żelowego jest również to, że przy jego pomocy możemy reperować złamane albo wyszczerbione paznokcie, dzięki czemu unikniemy konieczności ich obcinania.

Czy manicure żelowy ma wady?

Tym, co może nas zniechęcić do manicure żelowego jest to, że aby go ściągnąć, należy spiłować z paznokci cały żel przy pomocy pilnika bądź specjalnej frezarki. Zajmuje to sporo czasu, a przy tym może negatywnie wpłynąć na stan paznokci, jeśli będziemy spiłowywać je zbyt mocno. Niektórzy mogą też narzekać na to, że wykonywanie takiego manicuru jest czasochłonne. Część kobiet uważa jednak ten czas za doskonały do tego, by się zrelaksować i zapomnieć o swoich problemach. Niektóre panie rezygnuje z tej metody na rzecz innej ze względu na dość wysoką cenę. Manicure hybrydowy i manicure akrylowy są bowiem zazwyczaj tańsze od manicure żelowego.