Szafy czy komody do sypialni - co wybrać?

KomodaNie ulega wątpliwości, że zarówno szafy, jak i komody muszą znaleźć się w każdym domu czy mieszkaniu. Tego rodzaju funkcjonalne meble pozwalają na przechowywanie ubrań, butów, pościeli, ręczników, a nawet dziecięcych zabawek czy drobnych przedmiotów, które nie powinny być na widoku. Wbrew pozorom nie wystarczy wyłącznie udać się do sklepu meblowego i kupić pierwszy lepszy mebel.

Wybór odpowiednich mebli

Musimy wiedzieć, na jakie cechy zwracać uwagę, aby wybrane rozwiązanie znacząco ułatwiło nam codzienne funkcjonowanie. Ważne jest także to, aby pozwoliło na uporządkowanie wszelkich niezbędnych rzeczy.

Wybór mebli jest poważną decyzją, gdyż nie wymieniamy ich co kilka miesięcy - chcemy, by służyły nam latami. Warto szczegółowo przeanalizować, z jakich mebli najczęściej korzystamy, ile mamy miejsca w naszej sypialni, z czego ewentualnie możemy zrezygnować, a co jest niezbędne.

Funkcjonalność jest najważniejsza

Funkcjonalność mebli to podstawa. Jeśli wybieramy szafy lub drewniane komody do sypialni, warto zastanowić się, które rozwiązanie lepiej sprawdzi się w naszym wnętrzu. Często szafy są większe, a przez to zajmują sporo miejsca. Z kolei drugie rozwiązanie sprawdza się o tyle dobrze, że mamy do dyspozycji pojemne, głębokie szuflady. Sporo rzeczy zmieścimy w tego rodzaju meblach - szczególnie, jeśli chodzi o bieliznę czy drobne ubrania.

Komoda

Minusy obu rozwiązań

Szafy zajmują sporo miejsca, więc niekoniecznie znajdą zastosowanie w małych pomieszczeniach. Możemy wieszać ubrania na wieszakach, jednak znacznie mniej mamy do dyspozycji półek. Drugie rozwiązanie może być uciążliwe ze względu na to, że z głębokich szuflad trudniej jest coś wyjąć - szczególnie, jeśli znajduje się na dole.

Półki czy wieszaki

To, na które rozwiązanie się zdecydujemy, będzie również zależne od faktu, czy wolimy ubrania poskładane w kostkę, czy znacznie lepiej nam odnaleźć odpowiednie, gdy wiszą na wieszakach.

W szafie wygodnie wieszamy ubrania i możemy je przeglądać, sortować. Z kolei komoda do sypialni pomieści znacznie więcej odzieży, jednak musimy ją poskładać w kostkę i zachować porządek w naszych rzeczach, aby z łatwością odnaleźć odpowiednie.

Jak wybrać szafę?

Jeśli decydujemy się na zakup szafy, przede wszystkim warto zastanowić się, dla kogo będzie ona bardziej odpowiednim rozwiązaniem. Ze względu na to, że w szafie większość rzeczy znajduje się na wieszakach, nie będzie to mebel dla wszystkich. Z szafy będą zadowolone osoby, które w swojej garderobie posiadają sporo koszul, marynarek, sukienek. Sprawdźmy jednak, czy szafa posiada dodatkowe półki, np. na t-shirty czy swetry.

Wybór odpowiedniej komody

Tego rodzaju mebel to prawdziwy skarb. Przede wszystkim nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Do wyboru mamy meble w wielu stylach, dlatego bez trudu znajdziemy taki, który idealnie pasuje do stylistyki naszej sypialni.

Zalety posiadania komody

Komody w sypialniach są przede wszystkim bardzo praktyczne. Mają głębokie szuflady, dlatego bez trudu schowamy w nich nie tylko ubrania, ale także np. buty, pościel, ręczniki.

Nie decydujmy się na mebel z płytkimi szufladami, gdyż nie jest on zbytnio praktyczny. Strzałem w dziesiątkę będą za to te meble, w których szuflady zostały połączone z półkami.

Odpowiednie wymiary

Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, musimy pamiętać o tym, by dobierać meble do rozmiaru pomieszczenia. W małych wnętrzach ciężkie, masywne meble z pewnością nie zdadzą egzaminu.

Stabilne meble

Wybrane przez nas meble muszą być również stabilne, trwałe i wygodne w użytkowaniu. Warto je dokładnie obejrzeć, zajrzeć do środka, przetestować zawiasy. Zobaczmy, czy mają wszystkie niezbędne elementy.

Najlepsze meble

Najlepsze meble to takie, które mogą poszczycić się dużą liczbą półek, szuflad, drążków. Dzięki temu zachowamy porządek w naszej garderobie i bez trudu odnajdziemy pożądane ubranie.

Bez wątpienia każdemu będzie odpowiadał nieco inny rodzaj mebla. Bardzo często to wielkość pomieszczenia narzuca nam, na które z rozwiązań możemy sobie pozwolić. Wybór jest jednak na tyle różnorodny, że z pewnością znajdziemy meble dla nas.

Ocena: 5.0

Komentarze