Suplementy na włosy - co warto stosować, kiedy wypadają?

Suplementy na włosyNadmiernie wypadające włosy to problem wielu Polaków - zarówno kobiet jak i mężczyzn. Powodów może być wiele, podobnie jak rozwiązań tego problemu. Jak sprawić, żeby włosy były gęste i lśniące niezależnie od wieku? Szampony, odżywki, maski, czy tabletki na włosy, to tylko niektóre z możliwości. W wielu przypadkach można zatrzymać wypadające włosy oraz pobudzić je do wzrostu.

Powody wypadających włosów

Czynników wpływających na wypadanie włosów może być wiele. Tracimy je z powodów chorobowych, w związku ze stresem, czy nie prowadząc najzdrowszego trybu życia. Częstą przyczyną są zmiany hormonalne w naszym organizmie. Szczególny wpływ mają androgeny, do których zalicza się testosteron. Występuje on nie tylko u mężczyzn, ale również u kobiet. Mężczyźni zaczynają zwykle łysieć w okolicach 40-50 roku życia. Proces ten jednak może zacząć się symultanicznie z procesem dojrzewania, czyli nawet od 16 roku życia. Podwyższony poziom testosteronu prowadzi także do łojotoku oraz łupieżu, które mogą być zapowiedzią łysienia. Nadmierne wypadanie włosów to również przypadłość wśród kobiet po menopauzie, czy odstawieniu hormonalnej antykoncepcji. Jednak powodów jest dużo więcej, a sama kwestia nadmiernego wypadania włosów może nie być łatwa do zdiagnozowania. Często problem ten wynika z nieodpowiedniej diety ubogiej w pewne składniki odżywcze, jak żelazo, czy witaminy. Może się również wiązać z chorobą tarczycy albo skóry głowy, jak grzybica. Zanim zaczniesz przeciwdziałać nadmiernemu wypadaniu włosów, postaraj się o diagnozę. Skonsultuj się z lekarzem POZ, dermatologiem lub trychologiem. Możesz również wykonać badania krwi, jeśli istnieje podejrzenie choroby tarczycy.

Jak powstrzymać nadmierne wypadanie włosów?

W momencie w którym poznasz przyczynę, możesz zająć się skutkami. Kupując suplementy na wypadające włosy, zwracaj szczególną uwagę na ich skład. W jakich proporcjach oraz ile witamin, czy też składników odżywczych zawierają. Powinny mieć w swoim składzie witaminy z grupy B, zwłaszcza B1, B2, B5, B6, B12, a także A, C, E (grupa antyoksydacyjna) oraz H (biotynę). Oprócz witamin, suplementy na włosy mogą zawierać różnego rodzaju składniki odżywcze i minerały. W procesie wzmacniania cebulek pomocne będą m.in. żelazo, cynk, czy cysteina. Nie zawsze jednak tabletki na włosy muszą okazać się konieczne. Być może wystarczy kilka zmian w twojej diecie poprzez zbilansowanie składników odżywczych, czy wprowadzenie większej różnorodności posiłków. Suplementy na włosy mogą być twoim sprzymierzeńcem w tym procesie, dlatego nawet jeśli je stosujesz, staraj się jeść zdrowe posiłki. Upewnij się jakie suplementy na włosy sprawdzą się w twoim przypadku, oraz ustal z lekarzem dawkowanie.

Pielęgnacja włosów

Oczywiście samo działanie od środka to nie wszystko. Wszystkie wymienione wcześniej działania warto wspierać odpowiednią pielęgnacją. Specjalistyczne szampony, odżywki oraz maski używane regularnie, towarzysząc suplementom, czy tabletkom na włosy, sprawią, że skóra głowy będzie lepiej nawilżona i odżywiona, a włosy zdrowsze oraz gęstsze. Nie zapominaj także o systematycznym czesaniu, które pobudzi skórę głowy. Staraj się również ograniczyć noszenie ciasnych spinek, słabej jakości gumek do włosów, czy częstego farbowania.

Jeśli nadmierne wypadanie włosów stanowi dla ciebie problem, skonsultuj się z lekarzem POZ, dermatologiem, lub trychologiem. Pozwoli to na określenie przyczyny z którą następnie będziesz mógł walczyć przy pomocy odpowiednio zbilansowanej diety, lub suplementów na włosy. Nie bagatelizuj wpływu prowadzonego przez ciebie trybu życiu. Postaraj się żyć zdrowo i unikając nadmiernych stresów.

Komentarze

Blaire
Świetny wpis - merytoryczny i konkretny :)
https://wenablog.pl